10 ביטויים שאסור לנו לעולם לומר לילדים שלנו

וביטויים אלה משמשים כדי לחזק תחושה לא נעימה כלפי ילדיהם
הורים אומרים לפעמים את המשפטים האלה כשהם נסערים, וביטויים אלה משמשים כדי לחזק תחושה לא נעימה כלפי ילדיהם.

מילים יכולות לסמן את חייו של ילד לנצח. לכן כל כך חשוב לדעת שיש דברים מסוימים שאסור לנו לומר לילדים שלנו, גם כשאנחנו כועסים.

כהורים, עלינו להיות זהירים מאוד במילים שלנו ולהתבונן במה שאנו אומרים לילדינו, כי לביטויים לא נאותים יכולה להיות השפעה קבועה וחזקה על חייהם.

לכל המילים יש השלכות, חלקן חיוביות ואחרות שליליות. במאמר זה נשתף אתכם בביטויים שכדאי להימנע מהם בכל מחיר בבואכם לפנות לילדים שלכם.

מילים וביטויים "אסורים".

 1. "אני אעשה את זה בשבילך"

  כהורה טבעי שתרצה להשתלט על מצבים על מנת להקל על חיי ילדך בכל האמצעים הדרושים. עם זאת, אם אתה משתמש בביטוי זה כאשר אתה מתייחס לשיעורי הבית, המטלות או הפעילויות היומיומיות שלהם, אתה עלול להפחית את המוטיבציה של ילדיך. עדיף לך לעזור להם בזמן שהם מבצעים את המשימות שלהם במקום פשוט לעשות הכל בשבילם.

 2. "אל תבכה"

  במיוחד כשמדובר בבנים, די נפוץ לשמוע את הביטוי הזה מכמה הורים. להגיד את זה זה לא בריא, שכן זה מלמד ילדים לבלוע את הרגשות שלהם. עליך להימנע מלנזוף בילדיך על שהביעו את רגשות העצב או התסכול שלהם כשהם בוכים.

 3. "למה אתה לא יותר כמו אחיך או אחותך?"

  השוואות יכולות להזיק בכל שלבי החיים. מדוע עלינו להשתמש בהם כדי לגרום לילדים שלנו להרגיש רע? החלף סוגים אלה של ביטויים באחרים המדגישים את מעלותיהם ואיכויותיהם. שבחו דברים שהופכים אותם למיוחדים כאדם. הם צריכים להרגיש שאתה מכבד ומעריץ אותם כפרט.

 4. "אני מבטיח"

  אין זה חכם להשתמש בביטוי הזה מבלי שתהיה לך כוונה או ביטחון לבצע אותו. הבטחה שהופרה שניתנה לילד היא סימן לכך שהוא לא יכול לסמוך עליך ככל שחשבו שהם יכולים. השתמש בביטויים כגון "אני אנסה" כדי למנוע מהילד שלך להתרגש יותר ממה שהוא צריך.

 5. מדבר רע על אחרים

  במאמר זה נשתף אתכם בביטויים שכדאי להימנע מהם בכל מחיר בבואכם לפנות לילדים שלכם
  במאמר זה נשתף אתכם בביטויים שכדאי להימנע מהם בכל מחיר בבואכם לפנות לילדים שלכם.

  ישנם ביטויים רבים שניתן להשתמש בהם כדי להשפיל אדם, וילדך השומע אותך אומר ביטויים כאלה יכול לסמן את התנהגותו העתידית. זכרו שאתם המודל לחיקוי של ילדכם. הם יחקו את הדברים שאתה עושה ואומרים. אם אתם רוצים שילדיכם ידברו עם אחרים בכבוד, כדאי שתתחילו בהובלת דוגמה.

 6. "כי כך אמרתי"

  הביטוי הזה הוא די קלישאתי והוא משמש כאשר הורים לא רוצים להצדיק את מעשיהם. נסו להימנע מהביטוי הזה. עדיף לתת טיעונים טובים המסבירים את מעשיך. ילדים לא ימצאו סיבה להפסיק את התנהגותם השגויה אם לא תספק להם סיבה מוצדקת.

 7. "שתוק"

  זהו ביטוי שאסור להשתמש בו עם אף אחד ובמיוחד לא עם ילדיכם. בנוסף להיותו גס רוח, זה מאיים על יכולתו של ילדכם להתבטא. זה גם יוצר עוינות. במקום להשתמש בביטוי הזה אתה יכול לציין בפניהם מראש מתי עליהם לשתוק ומתי מותר להם לדבר ללא הפרעות.

 8. "אתה כל כך... (כל שם תואר עם קונוטציה שלילית)"

  הורים אומרים לפעמים את המשפטים האלה כשהם נסערים, וביטויים אלה משמשים כדי לחזק תחושה לא נעימה כלפי ילדיהם. אם הורה משתמש כל הזמן בביטויים מסוג זה, זה יכול לגרום לילדים שלו להאמין להם. יש להשתמש בביטויים אלה רק כדי להדגיש את החוזקות והכישרונות שלהם. זה בתורו יחזק את ההערכה העצמית שלהם.

 9. "אתה תראה מתי אבא שלך (או אמא) יגיע הביתה"

  זהו ביטוי המשמש לעתים קרובות כדי להכריז על עונש שאבא או אמא יקבעו כשהם יגיעו הביתה. זה סימן לסמכות חלשה. זה מראה שאתה לא יודע איך להתמודד עם המצב. כאשר התנהגות נותרת לא מתוקנת בזמן שהיא מתרחשת, הילד ישכח מה הוא עשה, והעונש לא יתייחס לפעולה. שימוש בביטוי זה גם יצור דימוי שלילי לגבי אביהם או אמם, מכיוון שהוא גורם לילד לפחד מהם.

 10. "עזוב אותי לבד"

  כאשר משתמשים בביטוי זה לעתים קרובות, ילדכם עלול לפרש אותו בצורה לא נכונה. הם עלולים להתחיל להאמין שהנוכחות הפשוטה שלהם מעצבנת אותך. אם אתם מרגישים לחוץ, כדאי להזהיר אותם מראש שאולי זה לא הרגע הטוב ביותר לדבר. כשתרגיש טוב יותר תוכל לחזור אליהם וליהנות מזמן משפחתי.

פופולריים