מתי ילדים צריכים להתחיל לצחצח שיניים?

התחל לצחצח שיניים בעדינות ברגע שהן מתחילות להיכנס
אם ילדכם פחות מגיל שלוש, התחל לצחצח שיניים בעדינות ברגע שהן מתחילות להיכנס.
בריאות השיניים של ילדים בטווח הארוך תהיה תלויה מאוד בהרגלים שהם לומדים במהלך הילדות. לכן, חשוב מאוד ללמד אותם הרגלים טובים לבריאות הפה החל מגיל שישה חודשים בערך, כאשר הם יכולים להתחיל לצחצח שיניים.

שמירה על היגיינת פה נכונה היא חשובה ביותר, עוד לפני שהשיניים הראשונות מתחילות להיווצר. לפני שהם מתחילים לגדול, חשוב לשמור על החניכיים, הלשון, ופנימי הפה והשיניים שלהם נקיים. כדי לעשות זאת, אתה יכול להשתמש במברשת מיוחדת, גזה או כותנה.

גם כאשר אין להם עדיין שיניים, חיידקים ופטריות מרובים חיים לעתים קרובות בפיהם של ילדים. לכן חשוב לשמור על היגיינת הפה, תוך שימוש בכלים שאינם מברשת שיניים.

הורים, שאחראים לדאוג להיגיינה של ילדיהם, צריכים להיות אחראים על צחצוח שיניים עד שלילדיהם יהיו הכישורים הפסיכומוטוריים לעשות זאת בעצמם. כמו כן, כדאי להתחיל ללכת לרופא השיניים מוקדם כדי למנוע חורים ומחלות אחרות.

היגיינת הפה לשיניים בריאות וחזקות

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להתחיל לשטוף את הפה של תינוקך בימים הראשונים לחייו. הצעד הראשון הוא לנקות את החניכיים שלו עם גזה רטובה או מגבון.

שימו לב שילדים יכולים לפתח עששת ברגע שהשיניים שלהם נכנסות. בגיל שישה חודשים, ארבע השיניים הקדמיות יוצאות מהחניכיים. עם זאת, חלק מהילדים לא מקבלים את השן הראשונה שלהם עד 12 או 14 חודשים.

אם ילדכם פחות מגיל שלוש, התחל לצחצח את שיניו בעדינות ברגע שהן מתחילות להיכנס. ניתן להשתמש במברשת שיניים לילדים ומשחת שיניים פלואוריד בגודל של גרגר אורז.

עליך לצחצח את השיניים של ילדך פעמיים ביום, בבוקר ובלילה, או לעקוב אחר מה שאומרים רופא השיניים או הרופא. כאשר ילדכם מצחצח שיניים, הקפידו להשתמש בכמות המתאימה של משחת שיניים לגילו.

בנוסף, כדי להגן על השיניים הראשונות שלהם, עדיף להגביל את כמות הסוכר שילדים אוכלים. במובן זה, עדיף לעולם לא לתת לילדך לקבל מיצים מתוקים. כמו כן, אל תתנו להם אוכל להחזיק ואל תשרים את המוצץ בדבש או בכל נוזל מתוק אחר.

כדי למנוע עששת, אתה יכול לצחצח שיניים לילדים פעמיים ביום. צחצח אותם לאחר ארוחת הבוקר ולפני השינה, ברגע שאתה רואה את השן הראשונה שלהם.

מתי ללכת לרופא השיניים ואיך ילדים יכולים להתחיל לצחצח שיניים
מתי ללכת לרופא השיניים ואיך ילדים יכולים להתחיל לצחצח שיניים.

"שים לב שילדים יכולים לפתח עששת ברגע שהשיניים שלהם נכנסות".

מתי ללכת לרופא השיניים ואיך ילדים יכולים להתחיל לצחצח שיניים

האמונה הרווחת אומרת שכדאי לקחת ילדים לרופא השיניים בפעם הראשונה בסביבות גיל שנתיים, כשכבר יש להם את כל שיני החלב שלהם. עם זאת, מגמות חדשות מראות שתינוקות צריכים ללכת לרופא השיניים בפעם הראשונה בסביבות גיל שישה חודשים. כך תוכלו למנוע מחלות וללמוד כיצד לטפל בבריאות הפה של ילדכם.

לגבי טיפול בחניכיים, חשוב לנקות את הפה של תינוקות עם גזה כמה ימים לאחר לידתם. כמו כן, ברגע שלילדים יש שתי שיניים שנוגעות, הם צריכים להתחיל להשתמש בחוט דנטלי מדי יום.

רופאי שיניים ממליצים לילדים מתחת לגיל שנתיים להורים לצחצח שיניים. השתמשו במשחת שיניים עם 1000 ppm, חלקים למיליון, של פלואוריד, והשתמשו בכמה שפחות משחת שיניים עד שילמדו לירוק. משחת שיניים פלואוריד מונעת ריקבון, אך עלולה להיות מסוכנת בבליעה.

בנוסף, מברשת השיניים הראשונה לילדים צריכה להיות רכה ורטובה במים. עם זאת, הקשב לרופא או לרופא השיניים שלך אם הם אומרים להשתמש במשחת שיניים פלואוריד כדי למנוע עששת.

לילדים בגילאי 3 עד 6, עדיף להשתמש בכמות קטנה של משחת שיניים בגודל אפונה. הקפידו לצפות בילדים שלכם כשהם מתחילים לצחצח שיניים כדי לוודא שהם לא בולעים את משחת השיניים.

עוד בגיל הגן, מבוגרים צריכים להיות אלה שיצחצחו שיניים לילדים. לאחר מכן, ברגע שילדים מעל גיל 6, הם יכולים להתחיל לצחצח שיניים בעצמם, בהשגחת מבוגר.

בעיות שיכולות לקרות בזמן צחצוח שיניים

הבעיה העיקרית היא שימוש בכמות ובחוזק הנכונים של פלואוריד במשחת השיניים שלך כדי למנוע עששת. יחד עם זאת, הקפידו לא להשתמש בפלואוריד אם ילדכם עדיין לא יכול לירוק. זה חומר שיכול לגרום לפלואורוזיס.

מצב זה, התוקף את האמייל של השיניים וצובע אותן לחום, נפוץ יותר בזמן היווצרות שיניים. לכן, יש אנשים שאומרים לא להשתמש במשחת שיניים עד שהילדים יהיו בני שנתיים.

עם זאת, עליך להתחיל למנוע חורים ברגע ששיני החלב מתחילות להיכנס פנימה. לאחר מכן, השתמש בכמה שפחות משחת שיניים.

לסיכום, ללמד את ילדיכם בריאות פה טובה יכולה לסייע בהגנה על השיניים שלהם בעתיד. שיחה עם איש מקצוע כבר מההתחלה יעזור מאוד. למעשה, זה אפילו יכול לעזור לילדים לפחד פחות מרופא השיניים.

פופולריים