מתי ואיך להתחיל לצחצח שיניים לתינוק?

מתי מתחילים לצחצח שיניים לתינוק
מתי מתחילים לצחצח שיניים לתינוק?

מתי מתחילים לצחצח את השיניים של התינוק? זו שאלה שכל אמא שאלה בשלב מסוים. ההיגיון מוביל אותך להאמין שאתה צריך להתחיל לנקות את השיניים של תינוקך ברגע שהן מופיעות, אולם יש אנשים המאמינים שיש לנקות את החניכיים של התינוק לפני שהשיניים הראשונות שלו צצות.

כאשר השיניים של תינוקך צצות, אתה יכול להתחיל להשתמש במברשת שיניים זעירה שיש לה רק שתיים או שלוש שורות של זיפים רכים. תוכל גם להתייעץ עם רופא הילדים לגבי סוג משחת השיניים שהם ממליצים עליה.

האקדמיה האירופית לרופאי שיניים ממליצה להשתמש בכמויות קטנות מאוד של משחת שיניים. הם ממליצים להשתמש במשחת שיניים הדומה לגודל של גרגר אורז, עם פלואור; מינרל המחזק את אמייל השן והופך אותה לעמידה יותר בפני חורים.

איך לנקות את שיני התינוק?

כדאי לזכור שפלואוריד עלול להיות מסוכן לילדים אם הם בולעים אותו בכמויות גדולות. על מנת למנוע בעיות, אחסן את משחת השיניים הרחק מהישג ידו של תינוקך. יותר מדי פלואוריד יכול גם לגרום לפלואורוזיס דנטלי. פלואורוזיס הוא סוג של שינוי צבע השן. אז שימו עין.

"תינוק הוא צ'ק ריק למין האנושי" - ברברה כריסטין זייפרט

כשהילדים מתבגרים קצת, הבעיה העיקרית היא לשכנע אותם שטוב לצחצח שיניים. אל תדאג, זה נורמלי וחולף, אתה תתגבר על זה עם קצת סבלנות.

מאז הופעת השיניים הראשונות חשוב להתחיל עם הרגלי היגיינת שיניים טובים. נקה את השיניים הראשונות והטוחנות פעמיים או שלוש ביום או לאחר כל ארוחה. השתמש במעט מטלית גזה מורטבת במים כדי לנקות בעדינות את השיניים והחניכיים.

כאשר הם בני 12-18 חודשים, ניתן להתחיל להשתמש במברשת שיניים מיוחדת לילדים. אתה יכול לבחור אחד שהילד מעדיף, עדיף אחד קטן שיוכל להתמודד איתו. תמיד תחת השגחתך. אל תשאירו אותם לבד, כי בגיל הזה הם עדיין לא פיתחו את קואורדינציה יד-עין לצחצח ללא סיוע. טוב להם להתאמן ולהכיר איך לצחצח שיניים.

כשהם מתחילים לצחצח שיניים עדיף להשתמש במשחת שיניים שאינה מכילה פלואוריד
כשהם מתחילים לצחצח שיניים עדיף להשתמש במשחת שיניים שאינה מכילה פלואוריד.

ישנם גם דגמי מברשות שיניים שאדם מבוגר יכול להחדיר מעל האצבע לניידות טובה יותר. חשוב שלמברשת יהיו זיפים רכים וגמישים. בחודשיים הראשונים תוכלו אפילו לצחצח את השיניים והחניכיים של תינוקכם במים בלבד.

כשהם מתבגרים

מגיל שנתיים ומעלה ניתן להתחיל להשתמש בכמויות קטנות של משחת שיניים. כשהם מתחילים לצחצח שיניים עדיף להשתמש במשחת שיניים שאינה מכילה פלואוריד. זה ימנע מהתינוק נזק אם הם בולעים בטעות משחת שיניים.

יש משחות שיניים מיוחדות שמיוצרות במיוחד לילדים. הם עשויים מחומרים טבעיים ואינם מכילים פלואוריד. קרא את האינדיקציות בגב משחת השיניים לפני השימוש כדי לוודא שניתן להשתמש בה עם ילדים.

זה רעיון טוב שהתינוק שלך יצפה בך בזמן שאתה מצחצח שיניים. על ידי סקרנות או חיקוי הם ירצו לעשות את אותו הדבר. הם גם יקשרו צחצוח כהרגל יומיומי. ישנם שירים ומשחקים שתוכלו לשחק מול המראה כדי להפוך את שגרת צחצוח השיניים למהנה. זה יעודד אותם לטפל בשיניים שלהם.

מגיל 3 ומעלה, כשכבר למדו את המנגנון של צחצוח שיניים ויריקה של משחת השיניים. אתה יכול להתחיל לסמוך על האוטונומיה שלהם ולאט לאט להתחיל להגדיל את כמות משחת השיניים שבה הם משתמשים. בגיל זה הם יכולים גם להתחיל להשתמש באותה משחת שיניים ששאר בני המשפחה משתמשים בה.

כאשר שאר השיניים שלהם מתחילות לצאת, אתה יכול לעזור לחוט דנטלי בעדינות. רופא השיניים שלך, שאליו היית צריך לבקר במספר הזדמנויות מאז שילדך הגיע לגיל שנה, ידריך אותך על הדרך הטובה ביותר לבצע משימה זו.

בכל מקרה, אל תשכח ללכת לרופא השיניים שלך לבדיקות קבועות. במיוחד אם אתה מבחין בכל סוג של חריגה כשהשיניים שלהם צצות. עליך גם ליידע את רופא השיניים שלך אם אתה מבחין בחניכיים או חורים מדממים.

פופולריים