למה השיניים משנות את צבען?

למה השיניים משנות את צבען
למה השיניים משנות את צבען?
למה השיניים משנות את צבען? עם הופעת השיניים הראשונות של ילדינו, עלינו להתחיל לתרגל היגיינת פה טובה. מטרת הרגל זה היא להימנע ממחלות חניכיים וכל צבע חריג בעתיד. היום נבחן מדוע השיניים משנות את צבען וכיצד ניתן למנוע זאת.

במהלך חיינו, אנו עשויים לשים לב שהשיניים שלנו משנות את צבען. אנחנו לא תמיד שמים לב לזה כי אנחנו חושבים שזה קשור לשינויים הקשורים לגדילה והתפתחות תקינים. עם זאת, יש בזה הרבה יותר מזה.

היום, אנחנו רוצים לדבר על למה שיניים משנות צבע ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע את זה.

המראה והמאפיינים של השיניים

השיניים הראשונות שנכנסות פנימה - הידועות גם בשם שיני חלב - מתחילות לחתוך דרך החניכיים כאשר התינוקות הם כבני 5 חודשים. כמובן, זה יכול להשתנות, והשיניים יופיעו מאוחר יותר עבור תינוקות מסוימים. בסך הכל, לבני אדם יש 20 שיניים: עשר ממוקמות בחלק העליון של הפה ועשר בתחתית.

20 השיניים הללו מתחלקות למספר קטגוריות. חותכות הן השיניים הנראות ביותר בפה, הממוקמות בחלק הקדמי. Cuspids, או כלבים, ממוקמים מאחורי החותכות. בחלק האחורי של הפה יש את הטוחנות. בין הגילאים שש עד שמונה יופיעו שלוש או ארבע טוחנות.

טוחנות אלו אינן זזות, מה שאומר שהן נוטות יותר לחורים ולשינויי צבע בולטים. בגיל זה, גם שיני החלב של הילד נושרות, ולאחר מכן הופעת שיניים קבועות.

שיני בינה יכולות להופיע בכל רגע - אין גיל ספציפי. הגעתם נוטה להיות כואבת, מכיוון שהם זזים בגלל חוסר מקום. החלק הגרוע ביותר הוא שבדרך כלל צריך להסיר אותם על ידי מומחה, מכיוון שהם לא משרתים שום מטרה אמיתית.

כל השיניים מורכבות ממה שנראה, הכתר, ומחלק בלתי נראה, שהוא השורש. שורשים טבולים בשקעים בחניכיים אשר נקראים מכתשית שיניים.

למה השיניים משנות את צבען?

ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל לשינויים בצבע השיניים. להלן תמצא רשימה של הסיבות הנפוצות ביותר:

טראומה

פעמים רבות, השיניים משנות את צבען כתוצאה מנפילות ובליטות. זה נכון במיוחד לגבי השיניים הקדמיות. באופן כללי, הם עשויים להפוך לאפור, חום או צהוב כהה.

חללים

הגורמים שיכולים לגרום לשיניים שלנו לשנות את צבעם נפוצים מאוד
הגורמים שיכולים לגרום לשיניים שלנו לשנות את צבעם נפוצים מאוד.

חוסר היגיינת שיניים או שימוש לא נכון במברשת שיניים עלולים לגרום לשיניים להיות כהות יותר. הסיבה לכך היא קיומם של חיידקים מסויידים - המוכרים יותר בשם עששת - הנוצרים בשיניים.

אחת ההשלכות המסוכנות ביותר של נוכחות של חורים היא אובדן מוחלט של שיניים מושפעות.

מזונות ותרופות

מזונות מסוימים עם תכולה גבוהה של חומרי צבע - כמו משקאות קלים ותבלינים - או שיש להם תכולת ברזל גבוהה עלולים להוביל להכתמה של השיניים. השאריות שהחומרים הללו משאירים מאחור נשארים על השיניים למשך זמן מה, מה שמקשה על סילוקן.

טבק

סיגריות נוטות לגרום לכתמים מכוערים על שיניו של אדם. זאת בשל תכולת הניקוטין הגבוהה שלהם והעשן שנכנס לפה.

מעשנים גורמים לנזק חמור לשיניים, וזה חורג בהרבה מהצבע שלהם. עישון גם מפחית את זרימת הדם לחניכיים, מה שהופך אותן ליותר מועדות למחלות חניכיים.

"חוסר היגיינת שיניים נאותה או שימוש לא נכון במברשת שיניים עלולים לגרום לשיניים להיות כהות יותר בצבען".

טיפים למניעת שינויים בצבע

תמיד עדיף למנוע מאשר לטפל. לכן אנו מציעים את השיטות הפשוטות הבאות כדי למנוע מהשיניים שלך לשנות את צבען:

  • השתמש בכל השיניים כדי ללעוס. זו הדרך היחידה לחזק את החניכיים.
  • אכל תפוח לפני שאתה הולך לישון, הקפד ללעוס אותו היטב. אתה יכול אפילו לעשות זאת לאחר שצחצחת שיניים.
  • הימנעו מצריכה מופרזת של ממתקים וממתקים באופן כללי. אלו תורמים להיווצרות חורים ולכן לשינויים בצבע השיניים.
  • אם אתה מעשן תכוף או משתמש טבק, שפשף עלה של מרווה טרייה על השיניים או צמר גפן ספוג במי חמצן.
  • מי חמצן היא אחת ממשחות השיניים הטובות ביותר. אתה יכול להוסיף אותו למברשת השיניים שלך כדי למקסם את אפקט ההלבנה שלו. נתרן פרבוראט הוא אותו חומר, אבל בצורת אבקה. עם זאת, עליך להשתמש בו רק תחת פיקוחו של רופא השיניים שלך.
  • השיניים משנות את צבען כאשר איננו מצליחים להשתמש במברשת השיניים שלנו כראוי. במובן הזה, כדאי שתהיה לך למעשה שתי מברשות שיניים. אתה יכול להשתמש באחד יבש כדי לנקות את הפה שלך, ולאחר מכן להשתמש בשני עם משחת שיניים.

הגורמים שיכולים לגרום לשיניים שלנו לשנות את צבעם נפוצים מאוד. עד כדי כך שאנחנו לא תמיד שמים לב אליהם ומתעללים בשיניים שלנו על בסיס יומיומי.

חשוב להקפיד על היגיינת פה טובה על בסיס יומי. זו לא רק שאלה של אסתטיקה. למעשה, לחוסר היגיינת הפה יכולה להיות השלכות שליליות על בריאותנו באופן כללי.