ארבעה מזונות-על לנשים בהריון

הנה רשימה של מזונות-על לנשים בהריון עם מידע על כל אחד מהם
כדי להקל עליך את המשימה הזו, הנה רשימה של מזונות-על לנשים בהריון עם מידע על כל אחד מהם.
במהלך ההריון, חיוני לדאוג לתזונה שלך בפירוט. כדי להקל עליך את המשימה הזו, הנה רשימה של מזונות-על לנשים בהריון עם מידע על כל אחד מהם.

במהלך ההריון, חשוב להקפיד על התזונה שלך. טעות בשלב זה עלולה לגרום לבעיות בהתפתחות העובר או בבריאות האם, ולכן יש צורך להקפיד ולהקפיד על סדר. מסיבה זו, אנו הולכים להראות לכם מהם מזונות העל לנשים בהריון.

לפני שנתחיל, יש צורך להבהיר שמומחי תזונה רבים אינם אוהבים את המונח מזון-על. הסיבה לכך היא שזה גורם לאנשים להאמין שלמוצרים האלה יש תכונות מופלאות, כשזה לא המקרה. הם פשוט מצרכי מזון הבולטים בפונקציונליות שלהם או בתכולת רכיבי תזונה חיוניים.

מזונות על לנשים בהריון

לאחר מכן, בואו נדבר על מזונות העל העיקריים שניתן לכלול בתזונה לנשים בהריון.

יוגורט

יוגורט הוא אחד ממרכיבי החובה כמעט בכל דיאטה. הוא מרכז בתוכו חלבונים איכותיים ומיקרו-נוטריינטים חיוניים, כמו ויטמין D. זה האחרון, בשילוב עם סידן, גורם לעצמות להיות בריאות וחזקות. כך אומר מחקר שפורסם בכתב העת Frontiers of Hormon Research.

בנוסף, יוגורטים מכילים חיידקים פרוביוטיים. חיידקים אלה מתיישבים במערכת העיכול ומיישבים אותם באופן סלקטיבי. הם תורמים לשיפור מעבר המעי, הימנעות מעצירות. יתרה מכך, הם מסוגלים לעורר את היצירה של חומצות שומן קצרות שרשרת, בעלות פוטנציאל אנטי דלקתי.

יוגורט הוא לא המזון היחיד שבולט בתכולת הפרוביוטיקה שלו. אפשר למצוא את המיקרואורגניזמים האלה במזונות אחרים שעברו תהליך תסיסה, כמו קפיר.

אגוזים ופירות יבשים

אגוזים הם מזונות בעלי אנרגיה גבוהה וצפיפות תזונתית. הם מכילים חלבונים, חומצות שומן איכותיות ומיקרו-נוטריינטים חיוניים. בין כל המרכיבים הללו, יש צורך להזכיר במיוחד את חומצות השומן מסדרת אומגה 3.

כולל מזונות על לנשים בהריון בתזונה שלך
כולל מזונות על לנשים בהריון בתזונה שלך.

תרכובות אלו מסוגלות לעזור לשמור על איזון בסביבה הפנימית, להפעיל אפקט אנטי דלקתי. בנוסף, רכיבי תזונה אלו מייצרים התפתחות יעילה יותר של מערכת העצבים בעובר, כפי שמעיד פרסום בכתב העת Nutrients.

קטניות

הקטניות מספקות כמות משמעותית של סיבים, התורמים להמרצת מעבר המעי ולהימנעות מעצירות. הם מכילים גם מיקרו-נוטריינטים חיוניים כמו ברזל וחומצה פולית. האחרון הוא המפתח במהלך ההריון, שכן מחסור בו עלול לגרום לבעיות בסגירה של הצינור העצבי.

עם זאת, יש לציין כי חלבוני הקטניות הם בעלי ערך ביולוגי נמוך. הם אינם מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות ואינם מתעכלים בצורה מיטבית. כדי להתגבר על המגבלות מבחינת חומצות אמינו, מומחים ממליצים לשלב אותן עם דגנים.

דג שמנוני

דגים שמנים בולטים בחלבונים בעלי ערך ביולוגי גבוה וחומצות שומן אומגה 3. שני אבות המזון חיוניים הן לאם והן לעובר.

בנוסף, מכיוון שהם סוג של פירות ים, הם עוזרים להגביר את נוכחות היוד בתזונה. מינרל זה הוא המפתח לתפקוד בלוטת התריס. ירידה ברמות היוד בגוף עלולה להחמיר תת פעילות בלוטת התריס, ולהשפיע על רווחתה של האם.

כולל מזונות על לנשים בהריון בתזונה שלך

אם את בהריון, חשוב שתדגישי את נוכחות המזונות שעליהם דיברנו זה עתה בתזונה שלך. כולם יסייעו להבטיח התפתחות תקינה של העובר וכן לשמור על בריאותך. עם זאת, אם למרות הקפדה על התזונה שלך, אתה מרגיש עייף יתר, אל תהסס לפנות למומחה.

כמו כן, כדאי לזכור שבמהלך ההריון ישנם מזונות וחומרים מסוימים שחשוב להימנע מהם. אלכוהול וטבק הם דוגמאות ברורות, אבל יש אחרות כמו קפה וקינמון. בהקשר זה, אנו ממליצים לך לעקוב אחר המלצות הרופא שלך על מנת להימנע מצריכה של כל מוצר שעלול להיות לא מועיל.

לסיום, אסור לשכוח שחשוב לקדם את התרגול של פעילות גופנית במהלך ההריון. הפעילות הגופנית צריכה להיות בעצימות נמוכה ומותאמת ליכולות האישיות, אך בכל מקרה, הימנע מאורח חיים בישיבה.