3 יתרונות של שמן זית במהלך ההריון

המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על היתרונות של צריכת שמן זית במהלך ההריון
המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על היתרונות של צריכת שמן זית במהלך ההריון, כמו גם מה המדע אומר על כך.
שמן זית מכיל שומנים טובים, שאינם רוויים. ביניהם, נוכל למצוא חומצות שומן אומגה 3, בעלות השפעות אנטי דלקתיות.

שמן זית הוא עמוד התווך של התזונה הים תיכונית. בנוסף, מדובר במוצר המכיל כמות גבוהה של שומנים בריאים. לכן, צריכת שמן זית במהלך ההריון על בסיס קבוע יכולה לספק יתרונות בריאותיים רבים לטווח הקצר והארוך.

בנוסף, שמן זית טוב במיוחד לנשים בהריון ותורם להתפתחות העובר. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על היתרונות של צריכת שמן זית במהלך ההריון, כמו גם מה המדע אומר על כך.

יתרונות בריאותיים של שמן זית

מנקודת מבט תזונתית, שמן זית בולט ברמות הגבוהות שלו של שומנים בלתי רוויים. באשר לליפידים, יש להם קשרים כפולים במבנה הכימי שלהם, שעוזרים לווסת דלקת.

על פי דו"ח ממאגר המידע של סקירות סיסטמיות, אומגה 3 מסייעת במניעת מחלות לב וכלי דם.

למרות שמומלץ לצרוך שמן זה באופן קבוע, לא כדאי לחמם אותו יותר מדי. הסיבה לכך היא שחום מוגזם הופך חומצות שומן cis לחומצות שומן טראנס, וזה עלול להזיק לבריאות שלך.

היתרונות של שמן זית במהלך ההריון

היתרונות החשובים ביותר של צריכת שמן זית במהלך ההריון הם הבאים:

התפתחות קוגניטיבית עוברית טובה יותר

במהלך תקופה זו, העובר סובל משינויים רבים. כדי לקדם התפתחות בריאה, חשוב לכלול חומרים מזינים חיוניים בתזונה של האם.

חומצות שומן אומגה 3 הן רכיבים תזונתיים חיוניים שנשים הרות צריכות לצרוך. על פי מחקר של המגזין הברזילאי, Revista brasileira de ginegologya e obstetricia, צריכת אומגה 3 קשורה להתפתחות קוגניטיבית בריאה.

יתרונות בריאותיים של שמן זית
יתרונות בריאותיים של שמן זית.

מכיוון שסוג זה של שמן מכיל חומצות שומן אומגה 3, צריכתו מפחיתה את הסיכוי לפתח בעיות במערכת העצבים אצל תינוקות.

סוג זה של שמן מונע דיכאון

מחקרים רבים ושונים ניסו להוכיח קשר בין צריכת חומצות שומן אומגה 3 ודיכאון לאחר לידה. עם זאת, התוצאות ממשיכות להיות סותרות.

למרות זאת, יש קשר חיובי מסוים בין צריכת חומצות שומן אלו לבין הפחתת תסמיני הדיכאון. לכן, הכללת שמן זית בתזונת האם עשויה להועיל לבריאותה הנפשית.

פחות סיכון לתסמונת מטבולית

אחד הסיבוכים השכיחים ביותר במהלך ההריון הוא נפיחות ואגירת נוזלים, במיוחד במפרקים. לפעמים, סיבוכים אלה עלולים להשפיע בסופו של דבר על חילוף החומרים, ובעיות כמו סוכרת הריונית עשויות להופיע. למעשה, מצב זה נוגע ישירות לאיכות התזונה של האם.

לחומצות השומן אומגה 3 הקיימות בשמן זית יש מאפיינים אנטי דלקתיים. זו הסיבה שצריכת שמן מסוג זה מפחיתה את הסיכוי לסבול מהפרעות מטבוליות ונפיחות.

זכור שכדי להשיג את היתרונות הללו, אין לחמם את השמן. אם תעשה זאת, תמיר חומצות שומן cis לחומצות שומן טראנס, בעלות מאפיינים דלקתיים. לכן, השתדלו לא להשתמש בו להכנת אוכל מוקפץ או אפוי.

שמן זית, מוצר בריא לצריכה במהלך ההריון

בשל כל התכונות הטובות שהוזכרו לעיל, שמן זית מספק יתרונות רבים לנשים בהריון. עם זאת, כאשר צורכים כמויות מופרזות שלו, יכול להיות חוסר איזון אנרגטי, הגורם לעלייה במשקל. מכיוון שזה לא מועיל, צריכת שמן זית צריכה להיות מאוזנת.

יתר על כן, חשוב להימנע מחימום יתר שלו, על מנת לשמור על חומצות שומן cis. בעקבות העצות הללו, תוכל ליהנות מכל היתרונות של אומגה 3 שמספק שמן זה. לבסוף, ניתן למצוא גם תוספי תזונה מסוג אומגה 3. אבל אם אתה מתכנן לקחת אותם, אתה צריך לשאול את הרופא שלך קודם.

פופולריים