האם יש יתרונות בריאותיים של נישואים?

האם ידעת שיש יתרונות בריאותיים ממשיים של נישואים
האם ידעת שיש יתרונות בריאותיים ממשיים של נישואים?
האם זה טוב להתחתן או שעדיף להישאר רווק? לחיים כזוג יש יתרונות רבים, והם הוכחו מדעית. הפחתת הסיכון למחלות לב היא רק אחד מהיתרונות הללו.

האם ידעת שיש יתרונות בריאותיים ממשיים של נישואים? להתחתן זה לא רק טוב לרווחה הרגשית של בני זוג, זה גם מועיל לבריאות האישית שלנו.

לזוגות נשואים, באופן כללי, יש פחות סיכון למחלות לב.

יתרונות בריאותיים של נישואין

למרות שזה עשוי להיות מפתיע, חתונה יכולה להיות מועילה לבריאות הזוג. בכל שנה, מחלות לב וכלי דם אחראיות למקרי מוות רבים ברחבי העולם.

לדברי מומחים, נישואים מפחיתים את הסיכון למחלות לב וכלי דם. מדוע נישואים מועילים לבריאותנו?

ניתוח וסטטיסטיקה

במונחים סטטיסטיים, 80% מהמקרים של מחלות לב קשורים לגורמי סיכון כמו מין, רמות כולסטרול, לחץ דם, עישון וסוכרת, בין היתר. לפני פרסום תוצאותיהם, המחקרים ביקשו לקבוע אילו גורמים השפיעו על 20% הנותרים.

כדי לענות על שאלה זו, לחוקרים היו למעלה משני מיליון אנשים בגילאי 42 עד 77 ממקומות שונים כמו סקנדינביה, אירופה, צפון אירופה, אסיה והמזרח התיכון לקחו סדרה של סקרים.

התוצאות השונות הראו כי לאחר השוואה בין אנשים שהיו נשואים לאלה שלא היו נשואים, כלומר, שהיו רווקים, גרושים או אלמנים, לאחרונים היו נטייה גדולה יותר וסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם.

זה ממצא חדש לעולם. חתונה יכולה להוריד משמעותית את הסיכויים שלך לפתח מחלות לב, שבץ וסיכונים אחרים שעלולים להוביל למוות.

אנשים רבים תוהים מהם היתרונות הבריאותיים של נישואים
אנשים רבים תוהים מהם היתרונות הבריאותיים של נישואים.

התוצאות הסופיות אפשרו למדענים ולמומחים לקבוע שמצב משפחתי יכול וצריך להיכלל כגורם סיכון למחלות לב.

יתרונות בריאותיים של נישואין

המידה שבה נישואים משפיעים על הבריאות היא מדהימה. ללא ספק, זה יכול להיות מצוין לבריאות הלב; כפי שראינו, חתונה מפחיתה משמעותית את האפשרות למחלות לב וכלי דם.

אולי, היתרון העיקרי של נישואים הוא התמיכה החברתית שהם מציעים. הליווי בריא מאוד למי שנוטים להרגיש בדידות, מופנמים או שיש להם חוסר איזון פסיכולוגי כלשהו.

במילים אחרות, נישואים יכולים לא רק לסייע במניעת התפתחות מחלות אצל אנשים בריאים, אלא הם גם מקטינים את הסיכויים למוות אצל אלו הסובלים מבעיות הקשורות ללב. לסיכום, הגנה על נישואין מציעה יציבות רבה יותר לבריאותם של אנשים.

הליווי בריא מאוד למי שנוטים להרגיש בדידות, מופנמים או שיש להם חוסר איזון פסיכולוגי

נישואים שווים לכמה יתרונות בריאותיים

אנשים רבים תוהים מהם היתרונות הבריאותיים של נישואים. ובכן, ראשית, תצפיות הראו שלאנשים לא נשואים יש רמות גבוהות יותר של כולסטרול ושכיחות גבוהה יותר של יתר לחץ דם ואי ספיקת לב.

לסיכום, אלו הם כמה מהיתרונות של להיות נשוי או לחיות עם בן הזוג:

  • זה מפחית את הסיכון לחלות במחלות מין. זה הגיוני לחשוב שככל שיש לך יותר פרטנרים מיניים, כך גדל הסיכוי לחלות במחלת מין.
  • יש לך עזרה וטיפול הדדי. כאשר אחד מבני הזוג חולה וזקוק לעזרה במזון, תרופות וכדומה, להיות נשוי יש יתרונות. עבור זוגות שאינם גרים יחד, עזרה הדדית היא פחות פשוטה.
  • מפחית את רמות הלחץ שלנו. החיים כזוג נוטים להיות יותר מסודרים, הרמוניים יותר. ברגע שהתחתנו, המוח שלנו רגוע יותר מה שמאפשר לנו לנהל אורח חיים מאוזן יותר. למרות שנראה, מדי פעם, שהוויכוחים של בני הזוג מלחיצים, למעשה יש איזון חיוני יותר.
  • סובלנות וכבוד לזולת. החיים כזוג עוזרים לנו לפתח סובלנות וכבוד לזולת. בכך אנו לומדים ערכים חברתיים, והגוף שלנו הופך בריא יותר.
  • מתכננים תוכניות כזוג. חלומות זה מה שמניע אותנו, ובלעדיהם, יש רק מונוטוניות וסיכון לדיכאון. זה מאוד חיובי לבני הזוג לתכנן טיולים ביחד, חופשות סוף שבוע וכו'. גם אם יש ילדים, עדיין אפשר למצוא את הזמן לעשות דברים כזוג.

למרות שלפעמים נישואים יכולים להיות קשים, המציאות היא שהחיים כזוג מביאים יותר איזון לחיינו. רק על ידי שיתוף ומעורבות עצמנו עם בן הזוג שלנו, אנו כבר לומדים ערכים המגשימים את חיינו.

פופולריים