רמות כולסטרול גבוהות בילדים

חיונית כדי למנוע ולנטרל רמות כולסטרול נמוכות בילדים
תזונה בריאה, ללא שומנים רוויים, חיונית כדי למנוע ולנטרל רמות כולסטרול נמוכות בילדים.
אחת הבעיות הגדולות ביותר בימינו להאכלת תינוקות היא שמירה על רמות כולסטרול בריאות. איך אתה יכול לעשות את זה? גלה במאמר זה.

אתה יכול להילחם ברמות כולסטרול גבוהות אצל ילדים עם הרגלי חיים בריאים. תזונה טובה ופעילות גופנית מהווים את המתכון הטוב ביותר למניעת מצב זה.

כולסטרול גבוה ידוע גם בשם היפרכולסטרולמיה או היפרליפידמיה. זו הפרעה שעלולה להחמיר מגנטיקה, אבל היא נובעת בעיקרה מתזונה לקויה.

הסיכון למחלות לב וכלי דם עולה. בספרד, למשל, כולסטרול תינוקות משפיע בממוצע על 2 מתוך 10 ילדים. זה הפסיק להיות רק בעיה של מבוגרים, והוא עובר לאנשים צעירים יותר.

כולסטרול הוא השומן (ליפיד) שהגוף צריך כדי לייצר הורמונים וממברנות תאים. הוא נוצר בכבד ומועבר בדם.

ישנם שלושה סוגים של כולסטרול:

  • ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה (HDL). זה ידוע גם בשם הכולסטרול הטוב.
  • הכולסטרול הרע הוא ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL).
  • הכולסטרול הכולל הוא השילוב של שניהם.

התהליך

HDL אוסף כולסטרול מרקמות ומוביל אותו לכבד. כאשר הגוף שלך מקבל יותר שומן ממה שהוא צריך, יש עלייה ב-LDL.

כאשר יש עודף של LDL, הגוף שלך נמצא בסיכון גבוה יותר. למה? יש סיכוי גבוה יותר לסבול ממחלות, במיוחד לב ושבץ.

  • הרמות האידיאליות צריכות להיות מתחת ל-110 מ"ג/ד"ל.
  • HDL חייב להיות גבוה מ-45 מ"ג/ד"ל.
  • הכולסטרול הכולל צריך להיות פחות מ-170 מ"ג/ד"ל.
  • טריגליצרידים צריכים להיות פחות מ-90 לילדים מגיל 10 ומעלה.

גורמי סיכון

תזונה, השמנת יתר וגנטיקה הם שלושה גורמים המשפיעים ומגבירים היפרכולסטרולמיה. בדרך כלל, הסיבה העיקרית היא תזונה לקויה.

מזונות שומניים בעלי ערך תזונתי נמוך תורמים לעלייה בכולסטרול לתינוקות. כמו כן, בשר אדום ופחמימות הם הגורמים הקובעים. כתוצאה מכך, צריכת יותר מדי המבורגרים, משקאות קלים וממתקים מזיקה גם לילדים.

אכלו נקניקיות, בשר איברים, חלמונים, נקניקים, גבינות מבושלות, רכות וטריות על אחריותכם בלבד. זה בגלל שיש להם עודף של חלבונים.

להיפך, בפירות, ירקות, קטניות, אגוזים ודגנים כמו אורז אין כולסטרול רע. למעשה, אתה יכול לאכול אותם כמה פעמים ביום. דגים הם אחת האפשרויות הבריאות ביותר.

גנטיקה

לרוב הילדים עם כולסטרול גבוה יש אחד ההורים או שניהם עם אותו מצב. גם אם יש לך מחלות תורשתיות אחרות, כמו סוכרת או השמנת יתר, אתה צריך לבדוק את הדם שלך.

השמנה

עודף משקל הוא אחד הגורמים להעלאת הכולסטרול בילדות. באופן דומה, קיום אורח חיים בישיבה הוא הרגל רע שגם מגביר את הסיכון של ילדים.

מחלות אחרות

תרגילים נגד רמות כולסטרול גבוהות בילדים
תרגילים נגד רמות כולסטרול גבוהות בילדים.

אם יש לך מחלת כליות או כבד, יתר לחץ דם, תת פעילות של בלוטת התריס, מחלת קוואסאקי או סוכרת, חשוב לך עוד יותר לדאוג להרגלי החיים שלך ולפנות לייעוץ רפואי. מצד שני, אתה גם צריך לעבור בדיקה באופן שגרתי כדי לבדוק את המצב שלך.

בין הגילאים 9 עד 11 (ולאחר מכן בין 17 ל-21) אנשים רבים שוכחים מהכולסטרול בילדות. אם לילד שלך יש גורמי סיכון, זה צריך להיות הדבר הראשון שאתה חושב עליו.

זה משפיע הכי הרבה על הלב והמוח

עודף של LDL בדם מצטבר בדפנות העורקים המגיעים ללב ולמוח. הרובד שנוצר מתקשה וסותם כלי דם. זה מגביר את הסיכון לקרישים שעלולים לגרום להתקף לב או שבץ.

כאשר העורקים מתקשים, מה שנקרא טרשת עורקים, זרימת הדם למעיים ולכליות פוחתת. לאחר מכן, חשוב לשים לב לכולסטרול בילדות.

חשיבותה של תזונה בריאה

תזונה בריאה, ללא שומנים רוויים, חיונית כדי למנוע ולנטרל רמות כולסטרול נמוכות בילדים.

חומצות השומן החד בלתי רוויות והרב בלתי רוויות בדגים, בשמן זית ובזרעים הן חלק חשוב בתזונה זו. כמו כן, ירקות, קטניות, דגנים ופירות משחקים תפקיד גדול.

אנו ממליצים להשתמש ברטבים דלי שומן, רטבים וקינוחים. זה חשוב לא פחות מצריכת חלב רזה, בשר רזה ודגים. הימנע ממשקאות ממותקים ומעובדים, כמו גם בשר אדום, בכמות מוגזמת.

תרגילים נגד רמות כולסטרול גבוהות בילדים

חיוני להימנע מאורח חיים בישיבה בכל מחיר. הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים או ריצה קלה מעלים את הכולסטרול הטוב ומפחיתים את הרע. זה גם מוריד את רמות הטריגליצרידים.

מומלצת שעת פעילות אחת ביום לילדים מעל גיל 5. משחקי וידאו או טלוויזיה לא אמורים להיות ה"פעילות" הנוספת היחידה שילדים עושים מדי יום. הם צריכים לבלות זמן באוויר צח. הם צריכים לרוץ, לשחק וליהנות מפעילויות פנאי.

יחס ראוי

אתה יכול לתת לילדים שלך תרופות למצב זה ברגע שהם יהיו בני 10 ודיברו עם הרופא שלהם. אם תזונה בריאה של 6 חודשים לא עובדת, עליך לנקוט בפעולה.

כאשר הכולסטרול הרע (LDL) הוא מעל 190 מ"ג/ד"ל, עליך להתייעץ עם רופא הילדים שלך. הם צריכים להעריך את ילדך כדי לראות אם הוא או היא צריכים להתאים את התרופה. העיקר להיות קשובים ולדאוג לבריאות ילדיכם.

פופולריים