למה שהילד שלך לא ייסע במכונית עם המעיל שלו?

ולאחר מכן הסר את המעיל והשב אותם מחדש
כאשר הקטן שלך במושב המכונית עם המעיל שלו, כוונן את חגורת הבטיחות בהתאם, ולאחר מכן הסר את המעיל והשב אותם מחדש.

בטיחות ילדינו היא דבר שתמיד מעסיק אותנו כאמהות. לכן בחורף אנחנו מנסים לחמם אותם כדי להימנע מהצטננות קשה. אבל מסתבר שאותו מעיל בו אנו משתמשים כדי להגן עליהם מפני הקור יכול להיות מלכודת קטלנית במקרה של התנגשות.

שאלה של אמצעים

מחקר שנערך לאחרונה הראה שעובי המעיל שאנו שמים על ילדינו בחורף כדי להגן עליהם מפני הקור, יוצר מרווח לא בטוח בין חגורת הבטיחות של מושב הרכב לגוף של ילדים קטנים.

כאשר גופותיהם לא מחוברות מספיק למושב המכונית, הן עלולות להיפלט במקרה של התנגשות במהירות של 60 ק"מ לשעה בלבד.

תעשה בדיקה קטנה

אין דבר טוב יותר מאשר לבדוק את זה בעצמך. כאשר הקטן שלך יושב במושב המכונית עם המעיל שלו, כוונן את חגורת הבטיחות בהתאם, ולאחר מכן הסר את המעיל והשב אותם מחדש.

שימו לב שההבדל בין החגורות לגו שלהן הוא משמעותי. הסנטימטרים הספורים האלה יכולים לעשות את ההבדל בין התרסקות עם השלכות חמורות לבין תאונה אחרת שאין עליה מה להצטער. היזהר ואל תזלזל בהיקף מבחני הבטיחות לרכב הללו.

דקה אחת עושה את כל ההבדל

כשאמהות יוצאות מהבית, לילדים שלהן חם וכמו כן אנחנו מכניסים אותם לרכב חם. זה ימנע את הצורך להסיר את המעיל שלהם ולפשוט שוב. לילדים יהיה מאוד נוח במעילים, אבל זה מסכן את חייהם.

אז הקדישו דקה להסיר את המעיל שלהם לפני הכניסה לרכב ואז ללבוש אותו בחזרה עם היציאה מהמכונית. החיים של ילדכם שווים הרבה יותר מדקה. זכור כי תאונות חורף נוטות להיות תכופות יותר.

סחב שמיכה ברכב במקום מעיל

אם תרצו לחמם אותם במהלך העברות רכב, תוכלו לקבל שמיכה לכל אחד מילדיכם.

לילדים שלהן חם וכמו כן אנחנו מכניסים אותם לרכב חם
כשאמהות יוצאות מהבית, לילדים שלהן חם וכמו כן אנחנו מכניסים אותם לרכב חם.

לאחר שהושיבו כל אחד במושב המכונית שלו והתאמת החגורה, כסו אותם בשמיכה. אנחנו יודעים שלפעמים אנחנו ממהרים והזמן קצר, אז למדו אותם להתעטף. הם בוודאי ירגישו נהדרים ועצמאיים. תן להם את האחריות הזו אם הם כבר בערך בני 3 ומעלה. תתפלאו עד כמה הם עושים את זה.

תקנון

לכל מדינה יש תקנות משלה. בספרד, למשל, מאז 1 באוקטובר 2015, המשטרה מחויבת לא לאפשר מכוניות הנושאות ילדים שאינן מקפידות על תקנות הבטיחות.

בעיקרון, על כל נוסעי הרכב להיות מוצבים וחגורים כראוי את חגורות הבטיחות, כמו גם מערכות ריסון מאושרות אחרות, הן בנסיעה בכבישים עירוניים והן בכבישים בין עירוניים. זאת לפי סעיף 117 לתקנות התפוצה הכלליות.

בנוסף, החקיקה אוסרת במפורש על ילדים בגובה השווה ל-135 סנטימטרים או פחות לנסוע במושב הנוסע הקדמי אלא אם הם משתמשים במכשירים מאושרים למטרה זו.

בדקו את גובהו של הקטן שלכם, תוך התחשבות בכך שילדים מגיעים בדרך כלל ל-135 סנטימטרים בין גיל 8 ל-10.

אם אתה נמצא במדינות אחרות של האיחוד האירופי, בדוק את התקנות של כל מיקום מכיוון שהם בדרך כלל משתנים.

קצת זהירות נוספת

רצוי לבדוק, גם אם ילדכם הגיע ל-135 סנטימטרים, האם בטוח שיישבו עם הפנים קדימה, במיוחד בחורף בו יש סיכוי גדול יותר לתאונות בגלל תנאי מזג האוויר. אנו גם ממליצים לנקוט משנה זהירות בנסיעה בכבישים או בכבישים מהירים שבהם מכוניות בדרך כלל נוסעות במהירויות גבוהות יותר.

שתף את המידע

ודאו שאבא, סבא וסבתא או אנשים אחרים שלוקחים את ילדיכם ברכב יודעים את המידע הזה, כך שהם ייסעו בבטחה עם כל אחד.

דברו גם עם חבריכם, עזרו להפיץ מידע זה שיכול להציל חיים ולמנוע תאונות קשות.