10 פעילויות לילדים הכרוכות בתנועה חופשית

נדבר על כמה פעילויות הכוללות תנועה חופשית לילדים קטנים שילדיך יאהבו
להלן, נדבר על כמה פעילויות הכוללות תנועה חופשית לילדים קטנים שילדיך יאהבו!
ילדים זקוקים לתנועה חופשית במשחק שלהם כדי להתפתח בצורה נאותה. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים להציע 10 פעילויות שהילדים שלך יאהבו.

משחק ותנועה חופשית הם חלקים בסיסיים בגדילה והתפתחות של ילדים קטנים. לכן, חיוני שההורים יקפידו על כך, כדי שמלבד הנאה כמשפחה, גם הקטנים שלהם יתפתחו כמו שצריך.

להלן, נדבר על כמה פעילויות הכוללות תנועה חופשית לילדים קטנים שילדיך יאהבו!

פעילויות הכרוכות בתנועה חופשית

הנה כמה פעילויות מהנות לילדים שהם יכולים ליהנות מהן גם בבית וגם בבית הספר. לא צריך שום ציוד מתוחכם ותוכלו לאלתר עם חפצים רבים שתוכלו למצוא בבית או בחוץ.

1. Tumbleweed

אתה והילדים שלך יכולים להעמיד פנים שאתה עשב מטומטם שמתגלגל ומקפץ ברחבי המדבר. כדי לעשות זאת, פשוט התגלגל על הקרקע או על הדשא. לחלופין, אתה יכול להוציא את הידיים ולהסתובב.

גלגול הוא דרך טובה לתאם את שרירי הגב, הצוואר, הכתפיים, הירכיים ולפתח כוח. אם יש לך מדרון בחצר שלך או בפארק, גלישה בירידה יכולה להיות מאוד מהנה ומועילה.

אתה יכול להניח שמיכה על הדשא, להחזיק קצה אחד. לאחר מכן, בקשו מהילדים לשכב על הקצה השני, להתגלגל, ואז להתגלגל החוצה.

2. איזו חיה אני?

פעילות זו מקדמת כישורי משחק וחשיבה מלאי דמיון, כמו גם בניית מיומנויות מוטוריקה גסה. במובן זה, בחרו חיות שונות ולאחר מכן נסו לחקות את תנועותיהן. תחליפו לנחש את החיה של האדם האחר. נסה להציע קטגוריות שונות כדי להפוך את המשחק למאתגר יותר. למשל בעלי חיים שקופצים, עפים, רצים וכו'.

כמה מהיצורים שאתה יכול לחקות הם הבאים:

  • צב
  • סרטן
  • פיל
  • כלב
  • נחש
  • פרפר
  • ארנב

3. תנועה חופשית: להקפיא!

בגרסה זו של המשחק "תייג", האדם שאתה תופס צריך להקפיא עד שמישהו נוגע - או משחרר - אותו. המשחק הזה מהנה יותר אם כל המשפחה או הכיתה משתתפת.

משחקי רדיפה מלמדים ילדים להניע את גופם בחלל בצורה יעילה. במילים אחרות, לא להיתקל באנשים או בדברים, לא למעוד על דברים וכו'. במקביל, זה עוזר להם לשפר את המהירות וזמני התגובה שלהם.

4. קפיצה מעל צלחות נייר

הניחו כמה לוחות נייר אחד ליד השני על הקרקע. לאחר מכן, העמידו פנים שהם צפרדעים הקופצות מכרם שושן אחד למשנהו, או חיות החוצות נהר בקפיצה מסלע אחד לאחר.

פעילויות הכרוכות בתנועה חופשית
פעילויות הכרוכות בתנועה חופשית.

ככל שהשיווי משקל והקואורדינציה של הילדים משתפרים, הזיזו את הצלחות רחוק יותר אחת מהשנייה ולכיוונים שונים. כך, הם יצטרכו ללכת בדרכים חדשות.

5. ציד אוצרות

פשוט להיות בחוץ ולרוץ בטבע זו פעילות הכרחית. למה לא לנסות משהו מהנה כמו ציד אוצרות בטבע? על פיסת נייר, צייר או הדביק תמונות של חפצים שנמצאים בטבע. לאחר מכן, רוץ בחצר או חנה בחיפוש אחר כל פריט.

6. הופ סולם

סולמות הם כלי נהדר שאתה יכול להשתמש בו במספר דרכים. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בסולם חדר כושר גדול, סולם חבלים או סולם ביתי רגיל. הניחו אותו על הקרקע וקפצו בין השלבים השונים.

תרגל קפיצה עם רגליים חלופיות וגם עם שתי הרגליים בו זמנית, וזה יותר מאתגר. קפיצה היא אבן דרך חשובה בהתפתחות הילד. עודדו את הילדים הקטנים שלכם ללכת לאורך צידי המנהיג כמו קרן שיווי משקל!

7. תנועה חופשית: קפיצה בחבל

כמו שאמרנו, קפיצה היא אבן דרך מוטורית גסה חשובה לילדים קטנים. הדרך הטובה ביותר להציג את התנועה הזו היא ללמד ילדים קטנים לקפוץ על חבל נע. קשרו חלק עליון לכיסא או לעמוד והחזיקו בקצה השני. הזיזו לאט את החוט מצד לצד בזמן שילדכם קופץ מעליו. הגדל בהדרגה את גובה החבל בהתאם ליכולת של ילדך.

8. משחק ההאזנה

משחקי האזנה הם עוד דרך מצוינת לעודד תנועה חופשית, כמו גם כישורי הקשבה וכישורי זיכרון. תנו לילדים כיוונים מהנים, כמו לקפוץ שלוש פעמים, לרוץ סביב עץ, לקפוץ אחורה וכו'. צפו כדי לראות אם הם זוכרים את ההוראות ופעלו נכון לפי הרצף. מככב עם הוראות אחת או שתיים בלבד לילדים קטנים יותר ואז מוסיפים עוד, לפי גיל ויכולת.

9. תחרות איזון

ערכו תחרות עם ילדיכם של מי יכול לשמור על שיווי המשקל שלהם הכי הרבה זמן. אם תרצו, תוכלו לגרום לילדים להתחרות מול עצמם באמצעות טיימר. כך הם יכולים לנסות לנצח את השיאים של עצמם.

לאחר מכן, קום ונסו לשמור על שיווי משקל על רגל אחת ואחר כך על השנייה, בעיניים עצומות וכו'. לאחר מכן, הניחו ספר על הראש ותראו כמה זמן תוכלו לשמור אותו שם בעמידה על רגל אחת.

10. תנועה חופשית: הפרחת בועות

ילדים אוהבים את ההתרגשות של פריצת בועות בחצר או במגרש המשחקים. הפעילות הזו היא לא רק מהנה לילדים קטנים. הפוך את זה למשחק וראה כמה בועות כל ילד יכול לצוץ בכל פעם שאתה מפוצץ בועות. זוהי דרך מצוינת לתרגל ולקדם תיאום עין-יד.

לבסוף, אם אתם משחקים עם ילדים, קבעו כלל שכל ילד חייב לתפוס בועה אחת. מה גם ששני ילדים לא יכולים לגעת באותה בועה. זה מפתח רפלקסים ומלמד ילדים לקבל החלטות מהירות ולהניע את גופם במרחבים בזהירות.

אנו מקווים שתיהנו מפעילויות התנועה החופשית הללו. לא רק שהם מהנים, אלא שהם גם מועילים להתפתחות הכללית של ילדיכם. אז, הגיע הזמן ליהנות!

פופולריים