למה ילדים כל כך טובים במשחקי זיכרון?

כאשר ילדים משחקים במשחקי זיכרון
זיכרון חזותי משופר: כאשר ילדים משחקים במשחקי זיכרון, הם מגבירים את יכולתם לשנן באמצעות ראייה.
איך ילדים מרוויחים ממשחקי זיכרון? מוחם של ילדים הוא כמו יחידות אחסון שבהן הם מסוגלים להביא את חוויותיהם למצפונם. ומשחקי זיכרון עוזרים להם לפתח את היכולת הזו שכל כך חשובה בעתיד.

משחקי זיכרון קלאסיים ממשיכים להיות פופולריים בקרב ילדים כיום. יש כעת מגוון רחב של גרסאות זמינות גם באינטרנט.

מספר מותגים מייצרים משחקי זיכרון משלהם, וממלאים אותם בדמויות ותמונות ילדות פופולריות. עם זאת, כיף ובידור אינם היתרונות היחידים של משחקי זיכרון. יש להם גם מספר יתרונות נוספים.

ילדים מפעילים מיומנויות קוגניטיביות שונות כאשר הם לוקחים חלק בפעילויות המהנות הללו. אם הם משלבים סוג זה של פעילות בשגרה היומיומית שלהם, ההשפעות גדולות עוד יותר.

מהו זיכרון וכיצד הוא פועל?

זיכרון הוא היכולת שלנו לאחסן זיכרונות ולשחזר תמונות. במובן הזה, המוח שלנו הוא כמו יחידות אחסון עם מקום בלתי מוגבל למידע. הם דומים במקצת למחשבים מודרניים.

הפונקציה של הבאת כל מה שראינו ולמדנו למצפון מהווה את תהליך השינון. תהליך זה מתרחש תוך שבריר שניות, אך תפקודו מורכב יותר – או לפחות כך מאמינים מומחים.

זיכרון הוא גם אינדיקטור לכך שמוחותיהם של ילדים פועלים כראוי. אם נפעל כדי לעורר את הזיכרונות של ילדינו, נוכל אפילו לשפר את היכולת הקוגניטיבית שלהם. משחקי זיכרון יכולים לתרום רבות בהקשר זה.

משחקי זיכרון וגירוי קוגניטיבי

שינון היא פעילות נפשית המתקיימת בשלושה חלקים: חריטה, אחסון וסיווג. כשהילדים הקטנים שלכם הופכים משחקי זיכרון לתחביב, זה פשוט אומר שהם נהנים תוך כדי תרגול שלושת התהליכים האלה.

על ידי השלמת מחזור קוגניטיבי זה בקנה מידה קטן ובזמן מועט, ילדים מאמנים את המוח שלהם באופן לא מודע. לאט לאט, סיבוב אחר תור, הם מגדילים את היכולות שלהם.

איך ילדים מרוויחים ממשחקי זיכרון
איך ילדים מרוויחים ממשחקי זיכרון?

פיתוח נכון של כל תהליך השינון מוביל לשיפור הלמידה באופן כללי. זה דומה למה שקורה בחינוך גופני עם אימון שרירים. במקרה זה, ילדים מפעילים את המוח שלהם.

היתרונות של משחקי זיכרון

  • זיכרון חזותי משופר: כאשר ילדים משחקים במשחקי זיכרון, הם מגבירים את יכולתם לשנן באמצעות ראייה. התפיסה שלהם נעשית חדה יותר והם מפנימים אסוציאציות ויזואליות.
  • ריכוז מוגבר: משחקים מסוג זה הם דרך מצוינת לעזור לילדים לעבוד על יכולת הריכוז שלהם. הקטנים שולטים בגירוי של הסחת הדעת כי הם רוצים להשלים את המשחק. הם מפנימים את המשמעת הזו עד שהיא הופכת לחלק מההתנהגות הרגילה שלהם.
  • המניע של מחשבה מהירה: כדי לשחק במשחקים אלה, ילדים חייבים להיות יעילים ותפיסים. הם מתרגלים ליצור תגובות אינטלקטואליות מהירות. בקיצור, הם מפעילים את תהליך הלמידה ופתרון בעיות.

"זיכרון הוא היכולת שלנו לאחסן זיכרונות ולשחזר תמונות. במובן הזה, המוח שלנו הוא כמו יחידות אחסון עם מקום בלתי מוגבל למידע".

האם גם משחקי זיכרון וירטואליים מועילים?

משחקי זיכרון מקוונים יכולים להיות שימושיים מאוד. הם עוזרים למנוע מהילדים שלנו לאבד עניין בבילוי המעשיר של שיפור הזיכרון. יש מגוון רחב של אפשרויות זמינות - זו רק שאלה של בחירה טובה.

משחקי זיכרון מקוונים מאפשרים לילדים הקטנים ביותר להיכנס לעולם המקלדות ומסכי המחשב. בעולם החינוכי של היום, מדובר ביכולות חשובות ביותר ומועילות מאוד לעתידן.

הפעולה הפשוטה של הצורך לחפש משהו באינטרנט מאמן את הקטנים בחיפוש באינטרנט. זה גם מעודד ריכוז תוך התמקדות על מסך מחשב.

משחקים אחרים שימושיים לשינון

חיפוש זוגות קלפים תואמים היא לא הדרך היחידה לתרגל שינון תוך כדי כיף. גם לימוד מפתלי לשון ומילות שיר ממריץ את תפקוד המוח. פעילויות אלו הן כלים חינוכיים בעלי ערך רב.

משחקים אחרים כוללים חיפוש והתאמת צלילים דומים המופקים על ידי כלים וחומרים ממוחזרים. זה מאפשר לילדים גם לעורר תפיסה וזיכרון שמיעתי.

עלינו לזכור שכל ילד מפתח רמה אחרת של תפיסה. חלק מהילדים מגיבים טוב יותר למה שהם רואים בעוד שאחרים אודיטיביים יותר.

הורים צריכים להתבונן בחוזקות של ילדיהם כדי לדעת למצוא את השיטות הנכונות. זה יאפשר להם להנחות את החינוך שלהם בעתיד.

פופולריים