7 טיפים לשיפור שיווי המשקל של ילדים

התרגילים היעילים ביותר לשיפור שיווי המשקל של ילדים
התרגילים היעילים ביותר לשיפור שיווי המשקל של ילדים.
שיפור שיווי המשקל של ילדים אפשרי בפעילויות פשוטות אלו. עזרו לילדיכם ליישם אותם בבית ובבית הספר. מלבד היותם שימושיים, חלקם גם ממש מהנים!
תרגילים לשיפור שיווי המשקל אצל ילדים עוזרים לקדם יציבות ויציבה טובה. כדי להיות יעילים, ילדים צריכים לעשות אותם גם בעמידה וגם בתנועה.

יחד עם זאת, הם צריכים לעשות אותם בעיניים פקוחות ועצומות. הפיתוח הנכון של מיומנויות אלו תלוי בפיתוח יכולות מוטוריות מורכבות יותר.

ילדים יכולים לתרגל את שיווי המשקל שלהם בפעילויות אלו על מנת להשיג מיקום טוב יותר של גופם במרחב. להלן רק כמה תרגילים שילדים בגילאים שונים יכולים לעשות.

התרגילים היעילים ביותר לשיפור שיווי המשקל של ילדים

1. איזון על רגל אחת

בקש מילדך לעמוד עם רגל אחת על הרצפה והשנייה על ספסל בגודל ילד. זוהי הפעילות הפשוטה ביותר לשיפור שיווי המשקל על רגל אחת. אתה יכול לשנות את התרגיל כדי להקשות עליו.

לדוגמה, במקום שילדכם יניח את רגלו על ספסל, תוכלו להשתמש בכדור. זה מקשה על השמירה על איזון.

2. לוח איזון

לוח איזון הוא משטח פלסטיק או עץ שיש לו עיקול מתחת. עם רגל אחת בכל קצה של הלוח, הילד מנסה לשמור על שיווי המשקל שלו. על ידי עמידה זקופה על הלוח, ילדים יכולים לשפר את שיווי המשקל שלהם.

3. ללכת על סרט צבעוני

הדביקו שני קווים מקבילים של סרט צבעוני על הרצפה כדי לדמות קרן איזון. במהלך הניסיונות הראשונים, הנח אותם במרחק של כ-15 ס"מ זה מזה כדי ליצור שוליים רחבים יותר.

לאחר מכן, כדי להגביר את רמת הקושי, השאר רק 10 סנטימטרים בין 2 רצועות הסרט. בקש מהילדים שלך ללכת ברווח שבין השורות, לשים רגל אחת מול השנייה. אם הם נוגעים בסרט עם הרגליים, עליהם להתחיל מחדש.

ברגע שילדכם מתגבר על האתגר הזה, צרו קרן איזון מעץ המוגבהת מעט מעל הרצפה. כדי למנוע תאונות, הנח ריפוד (שטיח, מזרן אימון וכו') סביב הקורה למקרה שהקטן שלך ייפול.

4. הופסקוטש

תרגילים לשיפור שיווי המשקל אצל ילדים עוזרים לקדם יציבות ויציבה טובה
תרגילים לשיפור שיווי המשקל אצל ילדים עוזרים לקדם יציבות ויציבה טובה.

המשחק המסורתי הזה הוא תרגיל נהדר לשיפור שיווי המשקל אצל ילדים, וזו גם דרך מצוינת ליהנות כמשפחה. צייר כוסית על מלט באמצעות גיר ובקש מילדך לקפוץ דרכו באמצעות רגל אחת בלבד.

אתה יכול ליצור וריאציות על ידי מתן אפשרות לילדך להשתמש בשתי הרגליים בנקודות מסוימות, או לסירוגין בין אחת לשנייה.

5. איזון על טרמפולינה

השתמשו בטרמפולינה בגובה בטוח עבור ילדכם, תנו לו לעמוד על הטרמפולינה על רגל אחת. כדי לעודד את הקטן שלך להתאמץ קצת יותר, בקש ממישהו אחר לטפס עליו ולהסתובב בזמן שילדך מתאזן.

זוהי פעילות נהדרת להגביר את ההתפתחות הגופנית, וגם כיף גדול.

"רוב האנשים מרגישים סחרחורת מדי פעם. ילדים, כמו מבוגרים, עשויים לחוש מדי פעם סחרחורת או חוסר יציבות. אבל אם תחושות כאלה חוזרות על עצמן או מפריעות לחיי היומיום, זה יכול להיות סימן להפרעת שיווי משקל".
-מכוני בריאות לאומיים-

6. כדורי אימון

דרך מצוינת נוספת לשפר את שיווי המשקל היא לשבת על כדור אימון. אתגר ילדים לא להניח את רגליהם על הרצפה. אם הפעילות קלה מדי, תן להם פעילות נוספת לעשות בזמן שהם מחזיקים בעמדה זו. לדוגמה, אתה יכול לשחק משחק לוח או משחק קלפים בזמן שילדך יושב על הכדור.

7. רכיבה על אופניים

ללא ספק, רכיבה על אופניים היא אחת הפעילויות המסייעות ביותר בכל הנוגע לשיפור שיווי המשקל. התחל עם אופניים קלים לשימוש ובעלי גלגלי אימון. לילדים קטנים יותר, אתה יכול להתחיל עם אופני איזון לפני שתמשיך לאופניים עם גלגלי אימון.

לאחר שילדכם למד את התנועות המתאימות ואתם מרגישים שהוא מוכן, הורידו את גלגלי האימון. תצטרך להישאר קרוב בהתחלה כדי למנוע פציעה ולהגביר את הביטחון. אבל בקרוב, ילדכם ירכב באופן עצמאי.

שנה את התרגילים לעיל כדי לפתח כראוי איזון דינמי וסטטי בילדים ולשפר את היחסים המרחביים שלהם. הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא לבקש מהם לעצום עיניים בזמן שהם מבצעים את הפעילויות.

פעילויות פשוטות אלו שימושיות הן בבית והן בבית הספר. הם יסייעו להבטיח שילדך יפתח מיומנויות מוטוריות בסיסיות שחשובות לגדילה. זכרו שהתפתחותם הגופנית של ילדים משפיעה ישירות על התפתחותם הקוגניטיבית.

פופולריים