משחקי לוח שיתופיים: מה כדאי לדעת

משחקי לוח שיתופיים הם משחקים שאסור לפספס בבתי ספר או בבתים
משחקי לוח שיתופיים הם משחקים שאסור לפספס בבתי ספר או בבתים.
האם אתה יודע מה זה משחקי שיתוף פעולה ולמה הם כל כך חשובים להתפתחות הילדים? המשיכו לקרוא כדי ללמוד את היתרונות של שיתוף פעולה באמצעות משחק.

משחקי לוח שיתופיים הם משחקים שאסור לפספס בבתי ספר או בבתים. אין להם שום קשר למשחקים מסורתיים או ציות לכללים ולראות מי מנצח ומי מפסיד. ילדים לומדים דרך הנאה, והכי טוב, הם נהנים מעבודת צוות. כולם מנצחים או כולם מפסידים.

ילדים לומדים לעבוד כצוות במקום להיות תחרותיים; שבו ילדים פועלים נגד אחרים כדי לגרום להם להפסיד. לעתים קרובות זה גורם לילדים להיות מתוסכלים מהתבוסה שלהם. למשחקי לוח שיתופיים יש יתרונות רבים שכדאי לדעת עליהם. אז אנחנו רוצים שתבינו מה הם יכולים להציע לילדים בכל הגילאים.

משחקי לוח שיתופיים: תחרות קיימת, אבל זה שונה

במשחקים האלה אין קרבות לראות מי מנצח ומי מפסיד. אין צורך להיות המהיר ביותר או החכם ביותר; וגם אין צורך לנסות לרמות כדי לנצח. כל זה לא נחוץ!

גם אם זה נכון שמשחקי קופסה תחרותיים הם מהנים ויש להם יתרונות בהתפתחות הילדים, אין להם שום קשר למשחקי שיתוף פעולה.

במשחקי שיתוף פעולה, יש צורך לקבוע אסטרטגיה משותפת ולסיעור מוחות ביחד, כי אין מנצחים ומפסידים בודדים, או שכולם מנצחים או שכולם מפסידים. לאחר מכן, או הסיפוק שבניצחון או התסכול שבהפסד חולקים עם אחרים. אז אם אתה מנצח, אתה חולק את זה בענווה, ואם אתה מפסיד, אתה חולק את הרגשות האלה באמפתיה.

גם אם קיימת תחרות, היא שונה לחלוטין ממשחקים מסורתיים יותר. כל השחקנים חותרים יחד באותה סירה ותמיד באותו כיוון. המטרה משותפת לכולם, ויש צורך בחשיבה קולקטיבית ומהלכים משותפים כדי להגיע ליעד הסופי של המשחק המדובר.

עבודת צוות היא הבסיס למשחקים שיתופיים

כפי שאתה יכול לראות, עבודת צוות היא בסיסית. נדרש שיתוף פעולה מתמיד כדי לנצח, וזו הלמידה הראשונה והחשובה ביותר עבור המשתתפים. כולם צריכים את כולם.

משחקי לוח שיתופיים: תחרות קיימת, אבל זה שונה
משחקי לוח שיתופיים: תחרות קיימת, אבל זה שונה.

בנוסף, ילדים (ומבוגרים), כאשר עובדים בצוות, מרגישים שהם שייכים לקבוצה. קבוצה שפועלת להשגת מטרה משותפת, ואין דבר אנושי מזה ביחסים בין אישיים.

דברים נראים מנקודת מבט שונה מאשר איך רואים אותם על בסיס אינדיבידואלי. במקרה זה, אמפתיה, חמלה, מחויבות, סולידריות ונדיבות נחוצים. אלו ערכים שבנוסף להכרתם (לעיתים בפעם הראשונה), ניתן לפתח גם.

אבל, נוסף על כך, ילדים יוכלו לחשוב בצורה יצירתית ללא צורך בתחרות פרטנית. הם יבינו שהתחרות היא לא תמיד אינדיבידואלית, ושישנן דרכים רבות לעשות זאת ולהשיג יעדים.

הם ירגישו יותר מוטיבציה

ילדים בדרך כלל מרגישים די מוטיבציה עם סוג זה של משחק, במיוחד כאשר הם מעולם לא שיחקו בו בעבר והם מצפים לנצח או להפסיד. לראות שלא תמיד מנצחים או מפסידים ושזה גם בסדר, יכול להיות תגלית נפלאה.

ילדים ירגישו גם מוטיבציה פנימית כי הם ירצו לחקור את דרך המשחק החדשה הזו, עם דינמיקה חדשה, והם יבינו שהתחרות הטובה ביותר במשחקים ובחיים היא עם עצמם.

זוהי הדרך המהירה ביותר להסתגל לנסיבות החיים, ובמקרה של משחק שיתופי, להסתגל לעיצוב אסטרטגיות משותפות ובכך להשיג מטרה משותפת.

חוקים קלים

בנוסף, לכל משחקי השיתוף יש כללים שקל להבין. ילדים יכולים להשתתף באופן פעיל מהדקה הראשונה של המשחק. כל המשפחה יכולה לשחק או ילדים יכולים לשחק בעוד מבוגר מפקח.

בקיצור, שחקנים מרגישים טוב יותר לגבי משחק שיתופי. הם אלטרנטיבה שיכולה להשלים משחקים מסורתיים או קלאסיים. זה מאפשר לילדים לבחור באיזה משחק הם רוצים לשחק בכל רגע נתון. נסה זאת! תופתעו לטובה!