איך להיות איתן בחינוך הילדים שלך?

איך להיות איתן בחינוך הילדים שלך
איך להיות איתן בחינוך הילדים שלך.
ככל שהילדים מתבגרים, הורים רבים נכנעים בקלות לבקשותיהם. אחרי יום עבודה ארוך, להגיד כן להכל במקום להיות תקיף היא האפשרות הקלה ביותר. עם זאת, גישה זו אינה מועילה לילדים.

הורים רבים מתקשים להיות איתן בחינוך ילדיהם. במציאות, הרבה יותר קל להגיד כן להכל, במיוחד אחרי יום עבודה ארוך. יש מקרים שבהם הורים מרגישים כל כך עייפים שהם נכנעים לכל מה שילדיהם רוצים.

הצבת גבולות היא לא תמיד קלה, גם להורים וגם לילדים. עם זאת, גבולות אלו נחוצים לחינוך הילדים. להיות איתן, בכל הנוגע לחינוך, חשוב מאוד לעתיד הקטנים שלך.

משפחה וחינוך

חינוך ילדים אינו אחריות בלעדית לבתי ספר. מיום לידת הילדים הם מתחילים ללמוד מהסביבה החברתית הראשונה שלהם: המשפחה שלהם. בבית הם לומדים ערכים והתנהגויות חיוניות לחיים.

התמיכה המתמשכת בחינוך תעזור לילדים להתפתח כראוי. אם ילדים יודעים מה עליהם לעשות או לא לעשות כל יום, הם יפנימו את זה. ואז, זה רק יהיה חלק מהם. לכן הורים צריכים להיות תקיפים במה שהם מלמדים את ילדיהם.

איך להיות איתן בחינוך הילדים שלך

העצות הבאות יכולות לעזור מאוד כיצד להישאר איתן בחינוך ילדיך:

 • משמעת: משמעת אין פירושה ענישה. למעשה, משמעת פירושה הדרכה, והיא עוזרת ליצור התנהגות של ילדים. זה מרמז להראות להם נכון ורע. חינוך במשמעת דורש הרבה סבלנות ואהבה.
 • הגדרות: חשוב להגדיר את הערכים, ההרגלים והגישות שיש לילדים. לדעת לאן מועדות החינוך של הילדים יעזור לך ללמד אותם איזון. בנוסף, זה יעזור לטפח התפתחות רגשית בריאה אצל ילדים.
 • קול אחד: הורים שאחראים על הילדים חייבים להסכים על המסר שהם שולחים. חשוב שילדים ישמעו את אותה תגובה וגישה משני ההורים.
הורים רבים מתקשים להיות איתן בחינוך ילדיהם
הורים רבים מתקשים להיות איתן בחינוך ילדיהם.

קוהרנטיות ואחדות היא נקודת מפתח לעמוד איתן בחינוך ילדים. כל האחראים על הילדים במהלך היום בזמן שהוריהם עובדים חייבים לעמוד באותם קריטריונים.

בנוסף, נושאים נוספים שיש לקחת בחשבון הם:

 • סגנון חינוכי. חינוך דורש מידה מסוימת של סמכות. ילדים חייבים להבין שלמבוגרים יש את המילה האחרונה. במובן זה, חשוב להימנע מסמכותיות והטלת כללים מבלי להתחשב בילדים שלך.
 • יסודות. הסבר מדוע קיבלת החלטות עשוי לא למנוע ויכוחים והתפרצויות זעם. עם זאת, ילדכם יפנים את ההסברים הללו ובסופו של דבר יקבל ויבין אותם.

"אם ילדים יודעים מה הם צריכים או לא צריכים לעשות כל יום, הם יפנימו את זה. ואז, זה פשוט יהיה חלק מהם".

קביעת הכללים

כדי להיות איתן בחינוך ילדיך, טוב לקבוע כללים. הם ידמיינו בבירור איך הם צריכים להתנהג ואיך לא.

כמה הצעות לגבי כללים הן:

 • הם צריכים להיות מעטים, ברורים והגיוניים. עדיף לקבוע כמה כללים שהילדים יכולים לעמוד בהם. עם זאת, ודא שלא יהיו יותר מדי שהם יכולים לשכוח.
 • מתאים לגילאי הילדים. הכללים לילדים קטנים לא יהיו זהים עבור בני נוער. ככל שילדים גדלים, התפקודים הקוגניטיביים שלהם משתפרים כדי להקל על תקשורת ישירה.
 • לקבוע מראש עונשים על אי כיבוד הכללים. זה רעיון טוב לדון בזה עם הילדים שלך. יש להשתמש בעונשים רק במקרים קיצוניים כאשר אינך יכול לשלוט בהתנהגותם בכל דרך אחרת.
 • הישאר איתן על הכללים והסנקציות שלך. אם אי ציות לפעמים גורם לעונש ולפעמים לא, הילדים שלכם יהיו מאוד מבולבלים.
 • קדם השתקפות. למעשה, זהו אחד השלבים החשובים ביותר. לאחר משחק, חשוב לקדם רפלקציה. ילדים צריכים להבין שהם פעלו רע, כמו גם את ההשלכות של פעולות אלה.
 • צרחות, מכות ונאומים ארוכים אינם יעילים. אם הורים יגיבו באלימות, הם יפגעו רגשית בילדיהם. להיות רגוע בעת נזיפה יעזור לשיחה להיות בעלת ערך חינוכי.

זה חיוני להטיף באמצעות דוגמה. לכן, היו מודל לחיקוי והפעלו את הערכים וההתנהגויות שאתם רוצים ללמד את ילדיכם. השכל הישר צריך תמיד לנצח.