אל תחכו עד שהילדים שלכם יגדלו כדי לטפל בעצמכם

אם תחכו עד שהילדים שלכם יהיו גדולים יותר כדי לטפל בעצמכם
אם תחכו עד שהילדים שלכם יהיו גדולים יותר כדי לטפל בעצמכם, אתם תמנעו מהם שיעור חשוב: איך לאהוב את עצמם.

מקובל שאמהות מניחות בצד את הדאגות והדאגות שלהן כשהן מסתגלות לאתגרים של גידול ילדיהן. אבל זה כל כך חשוב לדאוג לעצמך כשהילדים שלך גדלים.

בין אם בגלל מסורות תרבותיות או בגלל שאיננו יודעים טוב יותר, לעתים קרובות אנו חושבים שעלינו לדכא את הדאגות שלנו ולדחות את המימוש העצמי שלנו בזמן שילדינו עדיין תלויים בנו.

עם זאת, זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. לדאוג לעצמנו ולתת לעצמנו זמן לכבות זאת אחת הדוגמאות הטובות ביותר שאנו יכולים לתת לבנינו ולבנותינו.

אם נפנה זמן לעצמנו, נחנך באמצעות דוגמה, לא רק במילים. בדרך זו, ילדינו יפנימו את האהבה העצמית והטיפול העצמי כמשהו נורמלי, שאינו חייב לייצר עלויות או קונפליקטים.

באופן דומה, על ידי כך אנו נמנעים מלהפוך לתלות רגשית בילדינו, ומיצירת תלות בהם. כך הם ילמדו גם לתת וגם לקבל, לא רק עם אחרים, אלא גם ביחסיהם עם עצמם.

שמרו על עצמכם ועל ילדיכם

אם תחכו עד שהילדים שלכם יהיו גדולים יותר כדי לטפל בעצמכם, אתם תמנעו מהם שיעור חשוב: איך לאהוב את עצמם. ילדינו צריכים להבין את הערך והחשיבות של אהבה עצמית כמשהו הכרחי לכולנו.

זה אומר שאנחנו צריכים לרפא את החלק הקטן הזה של עצמנו שאומר שאנחנו חסרות ערך כנשים אם אנחנו לא מקריבים את עצמנו למען המשפחות שלנו. אם מרפאה כאישה כשהיא מתחילה להתעלם מתפקיד מות הקדושים שהחברה כופה עליה.

להיות אישה אין פירושו להשלים עם כל מה שהחיים זורקים עלינו, לכופף את הגבולות הרגשיים שלנו או לקחת על עצמנו כל נטל, גדול ככל שיהיה. אמא שהיא אישה בריאה מכירה בערך שלה בעולם כפרט, ויודעת את צרכיה.

יתרה מכך, אמא שדואגת לעצמה, שמקדישה זמן לדאוג לרווחתה הפנימית והחיצונית, תגדל ילדים שיוכלו יותר לדאוג לעצמם, לפעול למען שאיפותיהם ולהגיע לאיזון בחייהם.

אמא, תשמרי על עצמך, זה טוב גם לי

אבל זה כל כך חשוב לדאוג לעצמך כשהילדים שלך גדלים
אבל זה כל כך חשוב לדאוג לעצמך כשהילדים שלך גדלים.

כפי שאמרנו, חשוב לאמהות לדאוג לעצמן כל יום ולא להניח בצד את הזהות האישית שלהן. קל לשכוח את זה, או לדחות את זה לעדיפות הנמוכה ביותר. אבל זה חיוני אם אנחנו רוצים להבטיח את החינוך הטוב ביותר עבור ילדינו. בואו נסתכל על כמה טיפים לטיפול עצמי יומיומי.

הקדישו זמן כל יום

קבעו לכם זמן כל יום לנשום, שאלו את עצמכם איך אתם מרגישים, ריפאו את הפצעים שלכם והרגעו את עצמכם. כמה דקות במיטה, על הספה או בפטיו כדי לחשוב על עצמך ואיך אירועי היום גרמו לך להרגיש יעזרו לך להסתדר ולנהל את הרגשות שלך טוב יותר.

זה מועיל ישירות לילדים שלך. לא רק שתהיו רגועים וקוהרנטיים יותר, הם גם יראו בכם דוגמה להנחת היסוד הראשונה של טיפול עצמי: הקדש זמן להבנת עצמך.

בחר רגעים בכל שבוע וחודש לאהוב את עצמך

באופן דומה, כדאי להקדיש כל שבוע רגע אחד או יותר לפעילות גופנית, קריאה, יציאה עם חברים או כל מה שמתחשק. כלומר, ארגנו את הזמן שלכם כך שתוכלו לעשות את כל אותם דברים שבדרך כלל אין לכם זמן אליהם, או שלעיתים קרובות אתם דוחים למועד מאוחר יותר.

עבוד כדי לפנות זמן לפעילויות חיוביות המאפשרות לך להירגע ולעבוד על עצמך. הזמן הזה מיועד במיוחד בשבילך, כדי ליהנות ולהכיר את עצמך. לתת לעצמנו את החופש הזה גורם לנו להרגיש מסופקים, חיים ומאושרים.

בנה את ההערכה העצמית שלך

יש לנו נטייה לסחוף את ההערכה העצמית שלנו כמו סירת נייר קטנה על האוקיינוס. כאשר הים סוער, כלי השיט הקטנים השברירי הזה יכול להשתלט על מים ולשקוע. בספינה הטרופה, האהבה העצמית שלנו היא שסובלת.

  • הוציאו את המטען הרגשי מהחיים שלכם. כל הערה או פעולה לא בונה היא חסרת משמעות. אתה מעוניין לבנות, לא להרוס.
  • החל את אותו עיקרון על המחשבות והרגשות השליליים שיש לך כלפי עצמך וכלפי סביבתך. לכתוב את המחשבות האלה ואז לקרוע אותן זו דרך טובה לשחרר את עצמנו מהן.
  • כתוב רשימה של כל דבר חיובי בחייך, וקרא אותה בכל פעם שאתה צריך.
  • ערוך רשימה של כל מה שאתה אוהב לעשות, וכל הדברים שאתה רוצה לחקור. ואז ליישם את זה בפועל.

זכרו שהדרך הטובה ביותר לטפח את החינוך וההתפתחות של ילדינו היא ללמד אותם באמצעות דוגמה. בל נשכח שכל מה שטוב לנו טוב גם לילדים שלנו, לטווח הקצר ולטווח הארוך.

זה רעיון פשוט: אנחנו מתפקדים טוב יותר כשאנחנו מרגישים טוב יותר.

פופולריים