לתת לילדכם את מה שהוא צריך לא יקלקל אותם

לתת לילד שלך את מה שהם צריכים זו העבודה שלך כאמא
לתת לילד שלך את מה שהם צריכים זו העבודה שלך כאמא.

אם את אמא, סביר מאוד ששמעת שאת מפנקת את הילדים שלך, או כי את קונה משהו שהם אוהבים, כי את אוהבת לשאת אותם בזרועותיך, או פשוט כי את מקשיבה לדעות שלהם ועובדת איתם. רגשות במקום להיות סמכותיים כל הזמן. לתת לילד שלך את מה שהם צריכים זו העבודה שלך כאמא.

עם זאת, אולי גם שמעתם לפעמים שבעתיד תתחרטו, כי לא תוכלו לשלוט בהם מכיוון שהם מפונקים.

סביר להניח שאתה שונא להקשיב לאף אחד מאותם 'טיפים' שבהם הם מאשימים אותך בכך שאתה מפנק את הילדים שלך ועושה הכל לא בסדר בכך שאתה 'רך'. אבל למרות שאנשים רבים שאומרים לך את הדברים האלה עושים את זה עם כל הכוונות הטובות ביותר, זה האינסטינקט שלך שבסופו של דבר צריך להחליט מה לעשות בכל רגע ואתה רק צריך להקשיב לו.

כאשר תינוק זוכה לחיבה רבה מההורים, הם מחבקים את התינוק, מנשקים אותו, מנמנמים איתם... כל זה לא ישפיע על התינוק לרעה, אלא להיפך. זה יועיל להם מאוד. הילד שלך לא יהפוך למניפולטור מומחה או ישלוט בך כי אתה נותן לו את כל האהבה שאתה מרגיש כלפיו בכל שעה של היום.

הם צריכים להרגיש אותך ולאהוב אותך

תינוקות, כדי ליצור קשר רגשי יציב עם הוריהם, צריכים להרגיש אותם כל יום, לדעת שאתה שם כדי להגן עליהם ולהעניק להם ביטחון ונוחות רגשית. זה יעזור להם להתפתח בצורה בריאה ולא בתור עריץ כפי שאנשים רבים חושבים. תינוק צריך אותך. הכללים והגבולות יבואו מאוחר יותר, אבל מתן אהבה לעולם לא יקלקל אותם.

העולם החיצון הוא לא מה שהתינוק רגיל אליו כשהוא מרגיש כל כך מוגן בתוך רחם אמו. העולם החיצון הוא ההפך מנוחות: יש רעשים, קולות רבים, הרבה אור, אווירה לא בטוחה, אנשים מסביב...

הכל מהמם והתינוקות מפחדים. הם זקוקים לביטחון הידוע, לבטחון של אמא שנמצאת לצידם, שבמידת הצורך תופיע מיד.

הם צריכים להרגיש אותך ולאהוב אותך
הם צריכים להרגיש אותך ולאהוב אותך.

לכן קולה של אמא כל כך חשוב לתינוק שלה, לריח שלה, לעור שלה, לחיוך שלה ולכל אהבתה. כאשר אמא מעניקה לתינוק שלה את האהבה הדרושה לה, אז היא מתחילה ליצור קשר רגשי מיוחד מאוד שבו הפחדים וחוסר הביטחון של התינוק מתחילים להתפוגג.

הם יודעים שאמא ואבא שלהם לצידם, כדי לדאוג להם בכל עת. ובאופן זה, נראה שהעולם המוזר הזה אינו כל כך רע.

אתה לא הולך להסתכן בזה

לא. אל תדאג לתת לתינוק שלך את כל מה שהוא צריך כי אתה לא הולך לסכן את זה, אתה רק תהפוך את התינוק שלך בטוח ושמח להשתייך למשפחה שאוהבת אותו. החודשים הראשונים לחייו הם החשובים ביותר בהתפתחות של בן אדם קטן ולכן, אתה צריך להיות שם בשביל התינוק שלך ולתת לו את כל האהבה שהוא צריך לקבל ממך.

"אני מאמינה באהבה ממבט ראשון כי אני אמא"
-אנונימי-

התינוק שלך בלידה תלוי בך לחלוטין, בכל ההיבטים. אבל התלות הזו לא תהיה כזו במשך כל חייהם ולאט לאט, כשהם גדלים, הם יראו לכם את עצמאותם שעליכם לכבד, להעצים ולהדריך.

ילדכם לא יהיה תינוק כל חייו ולכן, חשוב שתיהנו מהשלב היפה הזה שהחיים נותנים לכם.

אתה לא צריך לתת להם לבכות בעריסה, למעשה, אתה לא צריך. תפסו אותם והחזיקו אותם עד שהם יירגעו ויודעים שאתם לצידם כדי שהכל יעבור כשורה. כשהתינוק שלך בידיים שלך כולכם תהיו מאושרים יותר.

לא יהיה אסון בעתיד, ילדכם לא יהפוך למניפולטור מומחה... הם רק יידעו שיש להם אמא ואבא שיודעים לתת להם את כל האהבה שמגיעה להם: האהבה ללא תנאי שלכם.

פופולריים