דרכים לעורר את חוש המישוש של תינוקך

דרכים לעורר את חוש המישוש של תינוקך
דרכים לעורר את חוש המישוש של תינוקך.

סביבה מלאה במרקמים וצורות מחכה לילדכם. גירוי חוש המישוש של תינוקך יעזור לו להתמודד עם העולם הסובב אותו, נתמך במערכת יחסים שמתחילה בהריון.

ההתקשרות, הקשר הזה בין אם לילד שנמשך כל החיים, צומח מהתעברות. אבל בשבועות הראשונים לחיים הוא מתחזק באמצעות נגיעות, חיבוקים וליטופים.

דרכים לעורר את חוש המישוש של תינוקך

סקרנות היא שלב שכל תינוק חייב לעבור. גירוי חוש המישוש של תינוקך הוא דרך לתרום לגדילה והתפתחות נכונה שלו.

ליטופים, עיסויים ותקשורת עם תינוקך

כל ליטוף מייצר מערכת יחסים בלתי ניתנת להריסה שמתחילה מרחם האם ומאפשרת לתינוק להרגיש אהוב. בנוסף, זה מגביר את ההגנות של תינוקך ומפתח את מערכת העיכול שלו.

גירוי חוש המישוש של תינוקך יעזור לו לתקשר את צרכיו, להתייחס לאנשים אחרים ולחקור את סביבתו כאשר הוא חווה תחושות כמו קור, חום, רכות או קשיות.

תרגול מגע עור לעור על ידי החזקתו, האכלתו, רחצה או הרגעה שלו עוזר, אפילו לשיפור החמצן שלו. עיסוי שלו בידיים, באמצעות צמר גפן או נוצה, יעורר את חוש המישוש שלו.

מעבר מהמצח אל העורף, הגב וכפות הרגליים בזמן שאתה מדבר אליו, שר לו או מחייך, תחזק את כל חושיו.

טוב לקרוא לו ספרים המכילים טקסטורות שונות. העבר את ידיו על משטחים חלקים או מחוספסים או קרים או חמים. דיבור על כל תחושה במילים או מחוות שגורמות לו לצחוק עוזר להתפתחות האינטגרלית שלו כאדם.

בהתאם לאופן בו התינוק תופס את המגע עם עורו, הוא יחווה רוך, שמחה או פחד. חיבוקים, ליטופים ומשחקים מגבירים את הביטחון שלו בחיים.

שימוש בכדורי צמר גפן, אבני בניין או פוחלצים היא דרך מצוינת לעורר את חוש המגע של תינוקך. לבוש הוא גם, כי הוא מספק תחושות שונות בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי. בחודשים הראשונים לחייו, עידוד תינוקך לגעת בפנים, בשערו, בפיו או באוזניו באמצעות משחקים הוא מקור לגירוי ושמחה.

העור והפה של הקטן

ניתן להשתמש בחוש המישוש כדי לעורר את תינוקך בדרכים שונות
ניתן להשתמש בחוש המישוש כדי לעורר את תינוקך בדרכים שונות.

עורו של תינוק עדין. הפה, הלחיים, הידיים, כפות הרגליים והבטן רגישים במיוחד. ניצול היתרונות שלהם במגע עור לעור איתך ועם בן זוגך הוא יסודי להתפתחות תינוקך. הוא ירגיש מנחם ויגיב בביטויי חיבה.

הפה מאפשר לו לגלות ולחקור. בעזרתו הוא ינסה לזהות מרקמים שונים ולגלות תחושות. זה גם עוזר לו למצוא את הפטמה בזמן הנקה.

כשילוד יפתח את ידיו, הוא יחזיק את האצבע שנוגעת בכף ידו. כמו כן, הוא מגיב לדגדוג והתכרבלות כשאתה מרים אותו. ככל שהוא יגדל, הוא יתחיל להושיט יד, להרים ולהחזיק חפצים. הפה שלו, לעומת זאת, יישאר הדרך הטובה ביותר עבורו לגלות ולהרגיש מרקמים שונים.

גירוי חוש המישוש של התינוק יעזור לו לתקשר את צרכיו, להתייחס לאנשים אחרים ולחקור את סביבתו

מערכת היחסים שלו עם העולם הסובב אותו

התזה במים או שימוש בצעצועים עם צלילים יהיו חלק מהגילויים שהוא יגלה במהלך החיים. כאשר תינוק מתחיל לזחול, הוא מתחיל תקופה של חקירה נוספת באמצעות מגע.

לאט לאט, המיומנות שלו תגרום לו להעדיף להשתמש בידיים ולא בפיו כדי לגלות ולשחק.

ליטופים רכים וטפיחות על הגב הן פעולות שתינוקות נהנים מהן באמצעות מגע. הם עוזרים להפחית את הבכי, משפרים את השינה ומקלים על ההנקה. מנגנון מושלם לגרות את תינוקך הוא להחזיק אותו, לנענע אותו וללכת איתו בזרועותיך.

ניתן להשתמש בחוש המישוש כדי לעורר את תינוקך בדרכים שונות. משחק עם ידיו בחול, בוץ ומים יעזור להרחיב את האופקים שלו. אז הוא ינסה להעביר חפצים מיד אחת לאחרת. בצק משחק הוא בן ברית אידיאלי נוסף להגברת כישוריו.

האכלה

מזון מוצק יהיה צורה נוספת של למידה. לקחת אוכל ולשחק איתו היא דרך חדשה שבה הוא יכול להתנסות, הפעם באמצעות הלשון שלו. הבלגן הקטן יתוגמל בכל מה שהתחושה תביא. מדובר בפתיחת כל חלון לשלב חדש בחייך.

חוש המישוש של התינוק הוא הראשון להתפתח, רק כמה שבועות לאחר ההתעברות. זו תהיה אחת מבנות הברית הטובות ביותר של התינוק בחוויית ההתבגרות הבלתי נשכחת והמעשירה.