למדו את ילדכם להתמודד עם הקנטות

כיצד אוכל לעזור לילד שלי להתמודד עם הקנטות
כיצד אוכל לעזור לילד שלי להתמודד עם הקנטות?

ילדים יכולים להיות נפלאים, אבל הם יכולים גם להיות מאוד אכזריים. במידה רבה, זה לא הכל באשמתם: לחלקם יש דוגמאות רעות בבית שהם קולטים. למרבה הצער, עמדות אלו הנרכשות בתוך הבית עלולות לגרום נזק לילדים אחרים, שאינם יודעים כיצד להתמודד איתן. ולפעמים, אין ברירה אלא ללמד את הילדים שלנו להתמודד עם הקנטות.

הדבר הראשון שיש לציין הוא שילדים אינם רעים מטבעם. רובם משתמשים בהקנטה כמנגנון הגנה כי הם מאמינים שזו דרך (שגויה) לקשר או לחקות את הוריהם.

יש הורים שמעבירים לילדיהם את התסכולים וההערכה העצמית הנמוכה שלהם; אחרים פשוט רגילים לסוג כזה של גישה ומעצימים אותם בלי כוונה.

כהורים, לעתים קרובות אנו מייחלים שנהיה אלה שנתעמת עם הילדים האלה. לראות את ילדינו סובלים ושיהיה להם רע גורם לייסורים וזעם שרק מי שחווה זאת יכול לתאר. אבל זו לא הדרך הנכונה: הילד צריך ללמוד להתמודד עם מצבים כאלה.

כיצד אוכל לעזור לילד שלי להתמודד עם הקנטות?

תקשיב להם

קודם כל, הקשיבו למה שיש לילדכם לומר. זה יכול להיות הלוך ושוב עם עוד ילד או סתם משחק. נתחו את המצב ושאלו את המורים על כך. להיות מיודע לפני המשחק הוא המפתח. עודדו אותם לספר לכם מה הם עושים בכיתה והראו להם שהם יכולים להיות כנים איתך.

אל תשפיל אותם

הורים רבים משפילים את ילדיהם בניסיון להיות אמיצים. הם חושבים שלקרוא להם פחדנים או בכיינים יחזק אותם. וזה לא ככה. ילדים אינם מגיבים להתגרות כמו מבוגרים, ולכן יש לגלות אמפתיה.

למד אותם להתעלם מהקנטות

שיטה טובה במצבים אלו היא להתעלם מהילדים שמציקים להם. רוב הזמן, לילדים יימאס מהבדיחות הזדוניות שלהם משתבשות. כשזה קורה, הם מפסיקים להתעקש, ואפילו מתייחסים לילד כאילו כלום לא קרה מעולם.

"האמיץ מפחד מההפך, מהפחדן, מהפחד שלו עצמו."

-פרנסיסקו דה קובדו-

השתמש בשנינות

שנינות יכולה להיות נשק חזק מאוד. למדו את ילדכם להגיב בצורה מהירה ואירונית, ותוך זמן קצר תוכלו להבחין בתוצאות. זכור שזה לא אומר לצחוק על הילד השני, כי זה אומר ליפול לאותו משחק.

אין ברירה אלא ללמד את הילדים שלנו להתמודד עם הקנטות
ולפעמים, אין ברירה אלא ללמד את הילדים שלנו להתמודד עם הקנטות.

גם ילדכם לא צריך להגיב באלימות או עלבונות. ילדכם צריך להגיב בצורה שבה הבריון יודע שהילד אינו מושפע מההערות שלו.

עודדו אותם להישאר ביחד עם ילדים אחרים

חברות היא דרך טובה מאוד למנוע מילד להתבודד מול מקרים אלו. הם ירגישו מוגנים ומוערכים והבריון יפסיק להתעסק עם ילדכם, או ילמד שלא אכפת להם.

בנוסף, ייתכן שיש עוד ילדים באותו מצב. במקרה כזה זה יכול להיות מועיל, כי זה ייצור הבנה הדדית גדולה.

שימו לב לסימני אזהרה

אולי מה שאנו מחשיבים כשטות הוא משהו רציני. יש מקרים שבהם, למרבה הצער, התגרות מסתיימת בהטרדה. במקרה כזה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לדבר עם המורים והאחראים כדי להביע את הספקות שלך. מאותו רגע ואם המצב יחמיר, עלינו לדווח על כך.

מה אם הילד שלי צוחק על אחרים?

אם הילד שלנו הוא זה שצוחק על אחרים, עלינו לשקול ברצינות למה הם עושים את זה. אנחנו לא צריכים ליצור דרמה אלא, כאמור, להקשיב למניעים שלהם.

הם עשויים גם להיות מוקד הקנטה וזקוקים לעזרה, או לחקות אותנו בהתנהגויות רעילות מסוימות. אם כן, לא רק שהם חייבים לשנות את הגישה שלהם... עלינו לשנות גם את הגישה שלנו.

צריך להסביר להם שללעוג לאחרים זה פסול. זה פוגע בהרבה אנשים, וסביר להניח שאם הם ימשיכו, אף אחד לא ירצה להיות חבר שלהם.

אם הם אדיבים לאחרים, סביר להניח שגם אחרים יהיו אדיבים כלפיהם. וכמובן, עלינו להדגיש שעזרה לזולת תמיד תגרום לנו להיות מאושרים יותר מאשר להרוס אותם.

פופולריים