3 סיבות למה אתה לא צריך להכריח את הילדים שלך לאכול

הנה כמה מהסיבות מדוע איננו צריכים להכריח את ילדינו לאכול
הנה כמה מהסיבות מדוע איננו צריכים להכריח את ילדינו לאכול.

מומחה ממליץ לתינוקות להתחיל לאכול מזון מוצק לאחר גיל 6 חודשים. שלב חדש זה ידוע כמבוא להאכלה משלימה. עם זאת, לא תמיד קל לילדיכם להתרגל לטעמים החדשים הללו.

התהליך של לגרום לתינוקות לאכול מזונות חדשים דורש הרבה סבלנות מצידנו. זה קורה כי אנחנו לוקחים את זה כחובתנו. איכשהו השתכנענו ש"הם צריכים" להתחיל לאכול מזון מוצק. כתוצאה מכך, חלק מההורים מכריחים את ילדיהם לאכול.

לפעמים, אמהות מתעניינות בנושא זה כי הן רוצות להפסיק להניק. אולם הבעיה בכך היא שתינוקות אינם ממהרים בדרך כלל לנסות מאכלים חדשים. כולנו יודעים כמה מסובך זה יכול להיות לגרום להם לאכול. זה הופך את זמן ההאכלה לרגע הקשה ביותר ביום.

למה אתה לא צריך להכריח את הילדים שלך לאכול

כל ה"מטוסים הקטנים" ו"רכבות הצ'וצ'ו" שעלינו לנקות מהרצפה מראים כמה קשה לעזור לילדים להתרגל להאכלה משלימה. אמנם זה נכון שהם צריכים לשלב יותר רכיבים תזונתיים בתזונה שלהם, אבל גם לא נוח להכריח אותם.

אם רופא הילדים אמר לך שהגיע הזמן שילדך יתחיל לאכול דגנים וירקות, זה לא אומר שזה יקרה בן לילה. חשוב לנו לתת להם לאכול בדרך שלהם - כל השאר זו חובה מיותרת.

האכלה משלימה היא בדיוק זה, משלים. זה לא אומר שאנחנו צריכים להחליף את כל התזונה שלהם בבת אחת. זה אומר שעלינו להוסיף כמה אלמנטים חדשים.

טעות נפוצה שהורים עושים היא להתחיל להאכיל את ילדם באותו מזון שמבוגרים אוכלים. הם מאמינים שאם לא יעשו זאת, הילד שלהם יפספס את רכיבי התזונה הדרושים, וזו גם טעות.

הנה כמה מהסיבות שבגללן אנחנו לא צריכים להכריח את ילדינו לאכול:

דרישות יומיות בהתאם לגילם.

לפעמים רופאי ילדים ממליצים על כמות מסוימת של מזון ביום. עם זאת, מדידה זו עלולה להיכשל מסיבות רבות ושונות. אחת הסיבות היא שריכוז המזון יכול להשתנות, למשל אתה יכול להכין דייסה מדוללת מאוד או שהיא יכולה להיות מרוכזת.

כמו כן, אם ילד לא בסופו של דבר אוכל הכל, קשה לחשב כמה הילד עדיין צריך לאכול. בנוסף, אם אתה לא לוקח בחשבון את חלב האם שאתה מאכיל את ילדך, אתה עלול להאכיל אותו יתר על המידה. כל התינוקות שונים, ויש להם דרישות יומיומיות שונות.

על פי מחקרים, דרישות התזונה המשוערות הן כדלקמן:

  • ילדה בת 6 חודשים בערך 819 קק"ל, מקסימום לילד 779 קק"ל
  • ילדה בת 9 חודשים דורשת כ-859 קק"ל מקסימום. בנים דורשים עד 924 קק"ל
  • בנות בנות שנה צריכות בין 500-1000 קק"ל, בעוד שבנים באותו גיל דורשים 479-1169 קק"ל.
  • ילדים בני 18 חודשים דורשים כ-1200 קק"ל
  • ילדים בני 24 חודשים דורשים כ-1300 קק"ל מקסימום לבנים ו-1273 קק"ל לבנות

מזונות משלימים הם משלימים

למה אתה לא צריך להכריח את הילדים שלך לאכול
למה אתה לא צריך להכריח את הילדים שלך לאכול.

אם נחייב את ילדינו לאכול מזונות משלימים כתזונה העיקרית שלהם, נוכל לשנות את ריכוז החומרים התזונתיים שלהם. זה יכול להזיק לבריאותם.

"כל מה שנאכל ללא צורך נגנב מבטן העניים" - מוהנדס גנדי

זה נכון שתינוקות זקוקים לחומרים מזינים נוספים, עם זאת, הצרכים התזונתיים שלהם גדלים בהדרגה . למין הילד יש גם תפקיד חשוב בכמות הקק"ל הדרושה.

לפעמים אנחנו עושים את הטעות ומכריחים אותם לאכול יותר מהנדרש. לדוגמה, שני ילדים באותו גיל אינם צריכים בהכרח לאכול את אותה כמות. אנחנו גם עושים את הטעות בהשוואה בין ילדינו לאחיהם הקטן או לחברם שאוכלים יותר.

חלב אם צריך להישאר כמזון העיקרי בתזונה שלהם. פירה, דייסות וכו' משלימים. זה לא משנה אם הם רוצים לאכול או לא. הם יודעים בדיוק כמה הם צריכים לאכול, אז אסור להכריח אותם.

אם מזון מוצק זה לא הקטע שלהם

כמה שהמתכון נראה מושך, תינוקות עדיין לא מכירים מזון מוצק. הם גם לא יודעים איך לאכול אותם; הם לא יודעים כלום על כפיות או כוסות. כל מה שהם יודעים זה את השדיים של אמם. תהליך ההסתגלות איטי ועלינו להשתדל לא להאיץ בהם.

מומלץ לאפשר לילדים לגלות מאכלים חדשים שאתם מכינים בדרכם שלהם. לפני שהם מחליטים לאכול את מה שהכנתם, הם צריכים להרגיש בנוח ובטוחים במה שהם רואים בצלחת שלהם. יש לאפשר להם לנתח את האוכל בידיים ולתת להם זמן להתייחס לריחות החדשים.

זה יכול להיות שימושי לתת להם להתנסות עם מזונות מלאים, במקום מזון כתוש. אתה יכול לתת להם פירות חתוכים בצורה של מקלות קטנים. אפשר גם לתת להם ירק שלם. חשוב שהם לא ירגישו בלחץ כשמגיע הזמן לאכול. אם הם לא רוצים לאכול כרגע, זו לא בעיה.

להציע להם מזון יכול להיות גם דרך לגרום להם לנסות דברים חדשים. שאלו אותם אם הם רוצים חתיכת פרי, אם הם רוצים לגעת בה או אולי לטעום ממנה. טעמם יתפתח עם הזמן ולא מיום אחד למשנהו.

יש מאכלים שהם פשוט לא יאהבו ואף אחד לא צריך להיות מחויב לאכול משהו שהוא לא אוהב. נסה לשים את עצמך בנעליים שלהם.