מדריך שיעזור לך בתזונה משלימה

דיאטה משלימה חייבת להתחיל עד גיל חצי שנה ולעולם לא לפני גיל ארבעה חודשים
דיאטה משלימה חייבת להתחיל עד גיל חצי שנה ולעולם לא לפני גיל ארבעה חודשים.

להאכיל תינוק נראה קל, אבל במציאות, זה לא. בהתחלה, תזונת התינוק מבוססת אך ורק על חלב. ההחלטה היחידה שאתה צריך לעשות היא אם ללכת עם חלב אם או פורמולה. לאחר שישה חודשים, ולפי דרישה, מתחילה דיאטה משלימה. זה השלב שבו אתה עלול להתחיל לדאוג לגבי תזונה טובה יותר, הכנסת מים, ולברר האם קיימות אלרגיות למזון.

התזונה המשלימה

תינוקות צריכים חלב אם או פורמולה על מנת להתפתח ולגדול (במהלך שנת החיים הראשונה). תינוקות שותים חלב אם במהלך 6 החודשים הראשונים שלהם (שניתן להאריך ולשלב עם תזונה משלימה לאחר שלב זה). דיאטה משלימה חייבת להתחיל עד גיל חצי שנה ולעולם לא לפני גיל ארבעה חודשים.

המטרה היא לא להחליף חלב אם, אלא להשלים אותו. הנקה לפי דרישה היא עדיין חשובה, אבל כדי שתינוקות יתחילו לחוות טעמים חדשים, חשוב להציע לתינוקות מזונות חדשים כמה פעמים שצריך. זה צריך להיעשות בסבלנות וללא השלכות שליליות אם הם מסרבים בהתחלה. תינוקות צריכים להתרגל לטעמים, מרקמים חדשים, להזיז את הפה כדי להתחיל ללעוס וכו'.

אם ילד מסרב לאכול מזון חדש, בין אם זה בגלל טעם או מרקם, אל תדאג או תתעצבן. זה ישפיע לרעה על הקשר הטוב שיש לילדך עם אוכל. אם ילדכם לא רוצה לאכול משהו, חשוב פשוט לקחת את הצלחת ברוגע ולהמשיך להאכיל כרגיל. נסה את אותו הדבר למחרת, ולמחרת, עד שהוא יקבל. אם תתאזרו בסבלנות, תופתעו מהתוצאות.

איך צריכה להיראות תזונה משלימה

בגיל 6 חודשים, לתינוק שלך אין את היכולת ללעוס בעצמו. לכן, חיוני שתציג טעמים חדשים באמצעות מזונות מחיתים. פירה מוצק למחצה מוצג כעת גם כדי לעזור לתינוקות להבין את תנועת הפה שלהם ולא רק לבלוע בלי ללעוס. לאט לאט, וככל שהתינוק שלך מרגיש יותר נוח, אתה יכול להתחיל להוסיף חתיכות של מזון רך.

"יהי אוכל לרפואתך ורפואה למאכלך."

-היפוקרטס-

התזונה המשלימה
התזונה המשלימה.

כל תינוק הוא ייחודי ואתה צריך להכיר את הילד שלך כדי לדעת איך הוא אוכל הכי טוב. לא כל התינוקות מקבלים חתיכות מזון בפירה שלהם. הם עלולים לסרב לאכול או פשוט לירוק את האוכל שלהם החוצה. יש אפילו תינוקות שנחנקים, עם כל הסכנות שהדבר טומן בחובו לחייהם. לכן, אם אינך מחשיב את ילדך מוכן למזון מוצק למחצה, אל תדאג. רק להמשיך עם פירה. מה שהכי חשוב הוא שהוא יאכל היטב. הוא ילמד ללעוס מהר מספיק.

כדי להתחיל דיאטה משלימה, חשוב שתתחילו גם להציג את השימוש בכפית. אין להגיש פירה ומזונות פירה בבקבוק כי זה מונע מהילד ללמוד לאכול עם כפית. אתה יכול להשתמש בבקבוק לתת חלב או דגנים נוזליים, אבל שום דבר אחר. תזונה משלימה היא הטובה ביותר כאשר ניתנת עם כפית לתינוק.

התחלת תזונה משלימה

יש להציע מזונות חדשים אחד בכל פעם, ורופא הילדים שלך צריך לספק מדריך כתוב להאכלת תינוקות עם השלבים הדרושים. לעולם אל תכניס יותר ממזון חדש אחד בכל פעם. זה לא רק יהיו יותר מדי טעמים חדשים בבת אחת, אלא גם, אם קיימת אלרגיה או אי סבילות כלשהי, לא תדע איזה מזון אשם. ילדכם לא יקבל את האוכל החדש מיד כי קודם כל עליו להתנסות בו.

לפני שנותנים לילדכם מזון חדש, כדאי לשים לב שהקקי שלו תקין, הוא לא מקיא, שלא מופיעים כתמים מוזרים על עורו ושאין לו תסמינים אחרים. בכל פעם שאתם מציגים מזון חדש, עליכם לנקוט באותה זהירות כדי לוודא שהוא מטמיע אותו היטב ושהגוף שלו לא יקבל תגובות שליליות. אם אכן מופיעה תגובה מוזרה כלשהי, עליך להתייעץ עם רופא הילדים שלך בהקדם האפשרי ולהוציא את המזון הזה מהתזונה של תינוקך.

לסוגי המזון שאתה צריך לתת לתינוקך תהיה הוראה קפדנית שיש לעקוב אחר כך מכיוון שהקיבה שלו עדיין עדינה מאוד. העלה ספקות שיש לך לגבי הזמנה זו עם רופא הילדים שלך כדי לדעת אילו מזונות יש להכניס תחילה ואילו מזונות יש לדחות עד לגיל מסוים.