מדריך טיפול בסיסי לילודים

קשה לרשום הוראות טיפול בסיסיות לילודים
קשה לרשום הוראות טיפול בסיסיות לילודים, במיוחד משום שלא לכל התינוקות יש את אותם צרכים.

"הלוואי שתינוקות היו מגיעים עם מדריך טיפול", אומרות רוב האמהות הראשונות בימי חייהם הראשונים של הקטנים. למרות שמדריך כזה לילודים לא באמת קיים, ברצוננו להציע לך מדריך קטן שיעזור לך להישאר צף במהלך החודשים הראשונים לאמהות.

קשה לרשום הוראות טיפול בסיסיות לילודים, במיוחד משום שלא לכל התינוקות יש את אותם צרכים. חלקם נולדים עם מצב הדורש תשומת לב מיוחדת, מה שלא מאפשר ליצור מדריך שמפרט כל נושא באופן מוחלט.

אבל זה לא תירוץ בשבילנו לא לרצות לעזור לאותן אמהות בפעם הראשונה שמרגישות מוצפות עם הלידה הבכורה שלהן. הנה שלוש המלצות שיפשטו את העבודה המסובכת והנפלאה של להיות אמא.

דרישות תזונתיות

הדבר הראשון שאמהות צריכות לדעת הוא שאין סיבה להרגיש רע אם את מרגישה שאת לא מייצרת מספיק חלב אם בימים שלאחר הלידה. תינוקות מפעילים לאט את ההורמונים אוקסיטוצין ופרולקטין, האחראים לייצור הנוזל היקר הזה.

ככל שיעבור זמן רב יותר עם תינוקך מרותק, יהיה קל יותר לייצר חלב. עובדה מכרעת היא שבמהלך הימים הראשונים, בלוטות החלב מייצרות חומר הנקרא קולוסטרום - חלב ראשון - שיש לו השפעה אימונולוגית חשובה על התפתחות התינוק.

אל תיבהל אם אתה חושב שהתינוק שלך לא אוכל מספיק או שהוא מיובש. במהלך השעות הראשונות לחייו, מספיקות כמה טיפות של קולוסטרום כדי לספק את הבטן הקטנה של תינוקך.

כל יילוד מתחיל את העולם מחדש.

-בעילום שם-

ייצור החלב יגדל ככל שהתינוק יונק יותר.

המפתח לדעת אם התינוק שלך שואב חלב הוא לעקוב אחר מספר הפעמים שאתה מחליף לו חיתול. אם הוא רטוב, ברור שהם לא מיובשים.

אילוף לוח הזמנים של השינה

לדברי מומחים, יילוד יכול לישון עד 18 שעות ביממה, אך אמהות חוששות כי לוח השינה הזה אינו רציף. לפעמים תינוקות מתעוררים כל שעתיים או שלוש כדי להאכיל.

"הלוואי שתינוקות היו מגיעים עם מדריך טיפול"
"הלוואי שתינוקות היו מגיעים עם מדריך טיפול", אומרות רוב האמהות הראשונות בימי חייהם הראשונים של הקטנים.

אנו יכולים להיזכר שבעודם ברחם, תינוקות מקדישים זמן רב לשינה מכיוון שאין הבדל בין יום ללילה ברחם. אז איך נוכל להסתגל ללוח השינה החדש הזה?

רופא הילדים הוונצואלי מיגל ראגה ממליץ לאמהות ליצור לוח זמנים להאכלת התינוקות שלהן במשך 15 הימים הראשונים לאחר הלידה. האסטרטגיה מורכבת מהתעוררות עם התינוק ב-6 בבוקר כדי להאכיל. מהפעם הראשונה, יש להאכיל את התינוק כל שלוש שעות. האסטרטגיה היא כדלקמן: 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00.

לאחר הפעם האחרונה, בסביבות השעה 21:00, התינוק יכול לישון זמן רב יותר ושנתו עמוקה יותר. כמובן שאי אפשר לשכוח שצריך להניק בכל פעם שצריך, אז אם התינוק מתעורר באמצע הלילה כדאי להגיב לזעקת החלב שלו.

יילוד יכול לישון עד 18 שעות ביממה.

המפתח לתוכנית האכלה זו הוא להיות ממושמע על מנת לראות תוצאות, שכן אמהות שונות היו בטוחות שבשיטה זו, התינוקות שלהן מסוגלים לישון כל הלילה עד החודש השני.

שרפרפים

יציאתו הראשונה של התינוק תהיה כהה מאוד, בין צבע ירוק או כמעט שחור. זה נקרא מקוניום ונראה כאילו הוא צריך להיות מורכב מליחה והפרשות שהצטברו במעי התינוק בזמן שהיה ברחם.

אז כאשר אתה רואה את הצואה הראשונה של ילדך ושם לב שהחיתול מכוסה בחומר כהה, אין סיבה לדאגה.

גם מערכת העיכול שלהם תסתגל עם כל שעה שחולפת. לתינוקות מסוימים יש שתי צואה ביום, בעוד שאחרים יכולים לקבל אפס תוך 48 שעות. כדי להיות בטוח שהכל הולך כשורה, נסה לשמור מחברת עם הזמן שבו תינוקך עשה את צרכיו, ומסור לרופא הילדים את כל הפרטים כשאתה לוקח את ילדך לבדיקות רפואיות ראשונות.

אנו יודעים שיש הרבה יותר בטיפול הבסיסי ביילוד. אבל רצינו להתמקד בצרכים הבסיסיים ביותר שלהן, שכן אלה ידאגו ביותר לאמהות השואפות לעשות עבודה מצוינת.

אל תיתן לאחריות של אימהות להכריע אותך. סמוך על עצמך ועל היכולות שלך. אנו מבטיחים לך שאין דרך טובה יותר לטפל בתינוק שלך.

פופולריים