5 עמדות הנקה שימושיות

תנוחת הנקה זו שימושית מאוד עבור אלה שעברו חתך קיסרי
תנוחת הנקה זו שימושית מאוד עבור אלה שעברו חתך קיסרי, סדוקות בפטמות או מיניקות שני תינוקות בו זמנית.

לימוד טכניקות הנקה חשוב מאוד. תוכלי למצוא תנוחת הנקה שתשמור לך ולתינוקך בנוח תוך כדי חוויה מוצלחת של יופייה של הנקה.

אחד ההיבטים הבסיסיים להנקה נכונה הוא המיקום הנכון של האם, מכיוון שזה יקבע אם התינוק נצמד היטב לפטמה או לא.

חשוב לשניכם להיות נוחים בזמן ההנקה, שכן יציבה לקויה עלולה לגרום לשתי אי נוחות או בעיות עיקריות: ייצור חלב לא מספיק (היפוגלקטיה) וגירוי בפטמות.

ניתן לפתור את שתי הבעיות באמצעות טכניקת הנקה טובה, אשר ניתן להשיג, במידה רבה, באמצעות תנוחות או תנוחות לעזרה לתינוקך להיצמד.

התנוחות הטובות ביותר להנקה

אל תדאג, יציבה טובה היא פשוטה. נתאר כאן חמש תנוחות הנקה טובות. יש עוד המון, אז מומלץ לנסות גם כמה שהומלצו על ידי רופא הילדים שלך ולבחור את המתאימה לך ביותר.

כשתעשה זאת, נסי לזכור שהכי חשוב שיהיה לך וגם לתינוק שלך נוח על מנת להניק בצורה רגועה ומוצלחת.

כשהאמא שוכבת

זוהי תנוחת ההנקה השימושית ביותר עבור הנקות לילה. כדי ליישם זאת, יש צורך שהאם והילד ישכבו ושפני התינוק יהיו מול השד של האם. הבטן של התינוק נשארת צמודה לגוף האם, והיא תומכת את ראשה באמצעות כרית מקופלת תוך תמיכה גם בראש התינוק.

יציבה מסורתית

במצב זה, האם חייבת לשבת עם כתפיים רפויות וכשהתינוק שלה נח על האמה ממש מתחת לחזה.

באופן זה, ראשו הקטן של התינוק נשאר נתמך בחלקו הפנימי של המרפק וניתן לכוון אותו באותו צד בו הוא ניזון. בטנו של התינוק נתמכת על ידי הבטן של האם, ואחת מזרועותיו מחבקת את האם.

להתחיל חיים חדשים, חלום חדש, רצון חדש לעשות דברים כמו שצריך.

-בעילום שם-

תנוחת עריסה מוצלבת

זוהי וריאציה של העמדה הקודמת שבה האם משתמשת ביד באותו צד שהיא מניקה כדי להחזיק את השד שלה, בעוד הזרוע השנייה מחזיקה את התינוק לאורך הגב והצוואר.

זוהי תנוחת ההנקה השימושית ביותר עבור הנקות לילה
זוהי תנוחת ההנקה השימושית ביותר עבור הנקות לילה.

תזדקק לכרית שתחזיק את גופו של תינוקך עד לגובה השד. תנוחה זו קלה מאוד למתן שתי הפטמות מבלי לשנות את תנוחת התינוק, וזה טריק טוב כאשר התינוק מעדיף צד אחד מול אחר.

תנוחת ישיבה

האם יושבת עם עמוד שדרה ישר וכתפיים משוחררות, ומשתמשת בהדום או שרפרף כדי לכוון את השרירים מהירך ומטה. התינוק מסתכל על האם ומניח בטן אל בטן. החזק כרית או כרית מתחת לתינוק כדי להרים אותו אל השד שלך.

לא ידעתי שיש לי חור בלב עד שבאת למלא אותו.

-בעילום שם-

אחזקת סל או רוגבי

עם היציבה הזו, אתה מחזיק את תינוקך מתחת לזרוע בצד שממנו אתה מאכיל. גופו של תינוקך עוטף את המותניים שלך, והיד שלך מערסלת את ראשו וצווארו.

תנוחת הנקה זו שימושית מאוד עבור אלה שעברו חתך קיסרי, סדוקות בפטמות או מיניקות שני תינוקות בו זמנית.

טיפים להנקה נכונה

זכור שלא משנה באיזו תנוחה אתה משתמש כדי להניק את תינוקך, ראשו של הילד צריך להיות מיושר עם השד שלך, עם הפה באותו גובה של הפטמה, מבלי לאפשר לתינוק להסתובב, לכופף או להאריך את צוואר.

טוב גם לדעת שאם השפתיים והלשון בריאים, התינוק יאכיל נכון מכל תנוחה.

הפה של התינוק חייב להיות פתוח לרווחה, והשד צריך להיכנס רחוק לתוך הפה כשהפטמה קרובה לשפה העליונה. זה משאיר מקום למקם את הלשון בין העטרה לשפה התחתונה, מכיוון שהתינוק ניזון על ידי הידוק הלשון מעלה ואחורה בו זמנית.

על פי תיאור ממדריך שכותרתו " טכניקת הנקה נכונה: העמדות", שנערך על ידי צוות בבית החולים Consejería de Salud del Virgen de Las Nieves, שבו מקורם של רוב העצות במאמר זה, "כאשר ההנקה נכונה, בדרך כלל תשים לב שהתינוק 'עובד' על הלסת."

תנועת הלסת היא קצבית ומתפרשת עד לאוזני התינוק ולרקותיו. כמו כן תבחינו כי הלחיים של התינוק אינן שוקעות פנימה, אלא מעוגלות. כאשר התינוק יונק בצורה זו, האם אינה חשה בכאב, גם כאשר הפטמות נסדקות.

פופולריים