שיתוף: חשיפת יתר של ילדינו ברשתות החברתיות

חשיפת היתר שהורים רבים חושפים את ילדיהם ברשתות החברתיות נודעה כשיתוף
חשיפת היתר שהורים רבים חושפים את ילדיהם ברשתות החברתיות נודעה כשיתוף.
חשיפת היתר שהורים רבים חושפים את ילדיהם ברשתות החברתיות נודעה כשיתוף. חשוב שאנחנו כהורים נזכור את הסכנות האפשריות הקשורות לאינטרנט ולמדיה החברתית.
האם אתה אוהב לפרסם תמונות של הילדים שלך ברשתות החברתיות? האם אתה יודע מי יכול לראות את התמונות האלה ולמה הם יכולים להשתמש בהן? אם אינך מודע למה זה שיתוף, המשך לקרוא.

שיתוף מתייחס לתופעה עדכנית ונפוצה מאוד של הורים חושפים יתר על המידה את ילדיהם ברשתות החברתיות. כשאנחנו חולקים את חיינו בפלטפורמות האלה, אנחנו מרגישים כמעט נאלצים להשוויץ בתמונות של הילדים שלנו.

אז מה העניין הגדול? קטינים מוגנים בחוק, וחשיפתם יותר מדי באינטרנט עלולה לגרום לבעיות.

איננו יכולים לשלוט מי יראה את התמונות הללו או כיצד ניתן יהיה להשתמש בהן בעתיד. אין לנו מושג באיזו סכנה אנו מכניסים את ילדינו. במיוחד בהתחשב בכך שאנו עושים את כל זה ללא רשות ילדינו.

מה זה שיתוף?

בסביבות תחילת שנת 2000, הייתה פריחה ברשתות החברתיות. אמצעי תקשורת זה חיבר אותנו מיד עם העולם כולו. עם זה, נוצרה תופעה חדשה: Sharenting.

מונח זה הוא שילוב של שתי מילים יומיומיות: שיתוף והורות.

שיתוף הפרטים האינטימיים של חיי היומיום של הקטנים שלנו הפך לדבר שבשגרה. כמובן, שיתוף תמונות של ילדינו עם בני משפחה וחברים אינו דבר חדש. עם זאת, המציאות של המדיה החברתית שינתה את ההרגל הזה.

האם אתה אוהב לפרסם תמונות של הילדים שלך ברשתות החברתיות
האם אתה אוהב לפרסם תמונות של הילדים שלך ברשתות החברתיות?

פרסום תמונות של הילדים שלנו בפייסבוק, באינסטגרם או בטוויטר לא נותן רק לחברים ולמשפחה גישה, אלא גם למכרים, חברים של חברים ואפילו זרים עם כוונות מפוקפקות.

ההשלכות של שיתוף

מעל לכל, אנחנו לא צריכים לפחד יותר מדי משיתוף תמונות של הילדים שלנו ברשתות החברתיות. אבל אנחנו צריכים לדעת על הסיכונים האפשריים וכיצד להימנע מהם.

כמבוגרים, עלינו לקחת בחשבון את העובדה שקיימת סכנה באינטרנט. עם זאת, ילדים אינם בוגרים מספיק כדי להבין את המציאות הזו לגמרי, וגם לא מוכנים להתמודד עם ההשלכות של חשיפה מול עולם שלם של צופים.
מקרים של בריונות ותקיפה מינית של קטינים גדלים מדי יום, וזה משהו שהורים צריכים לדאוג לגביו.

"לא נוכל להתיימר לחנך את ילדינו על הסכנות של המדיה החברתית אם היינו הראשונים לשתף את פרטי חייהם כאשר הם עצמם לא היו בעלי דעה"

להלן רשימה של כמה מההשלכות הקצרות והארוכות הטווח שיכולות להיות לשיתוף פעולה על ילדינו.

  • חשיפה של ילדינו לאנשים עם כוונות מפוקפקות. למרבה הצער, האנשים האלה קיימים. עדיף למנוע מהילדים שלנו להיות מוקד תשומת הלב שלהם.
  • ילדיכם יגדלו וכנראה ירגישו נבוכים לגבי חלק מהתמונות שפרסמתם ללא רשותם. אף אחד לא רוצה שכל העולם יגלה על מצבים מסוימים, גם אם אתה חושב שהם חמודים או מצחיקים.
  • השיעור שאתה נותן לילדים שלך על מדיה חברתית עשוי להיות לא המתאים ביותר. שאל את עצמך מה הם לומדים אם אתה מספק להם מודל של חשיפת יתר מגיל כה צעיר.

כמה עצות נגד שיתוף

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להימנע מפרסום מידע רב מדי על ילדיכם ברשתות החברתיות.

  • הימנע מחשיפת מידע החושף את השגרה של ילדך. אל תפרסם מידע על היכן אתה גר או לאן ילדך הולך לפעילויות חוץ בית ספריות וכו'.
  • אל תפרסם תמונות של הילדים שלך בעירום או בקושי. הורים רבים משתפים בתמימות תמונות של ילדיהם בזמן הרחצה או בבגדי הים שלהם על החוף או על שפת הבריכה. אבל האמת היא שאין לך מושג לדעת איך אחרים עשויים להשתמש בתמונות האלה.
  • ודא שהילדים שלך לובשים בגדי רחוב בתמונות שאתה מפרסם. אם אתה מפרסם תמונות של ילדיך במדים שלהם, למשל, לטורפים קל יותר לזהות את בית הספר שהם לומדים.
  • אל תחשוף מספרי לוחיות רישוי, כתובות בית, מספרי טלפון או כל מידע רגיש אחר על המשפחה שלך .

קשה לדמיין שמשהו קורה, אבל אתה אף פעם לא יכול להיות זהיר מדי כשזה מגיע לילדים האהובים שלך. זה בסדר להשתמש וליהנות ממדיה חברתית, אבל מניעת סכנה והבטחת בטיחות ילדך צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלך.

פופולריים