האם ילד עם אסתמה יכול להשתתף בספורט?

האם ילד עם אסתמה יכול להשתתף בספורט
האם ילד עם אסתמה יכול להשתתף בספורט?
פעילות גופנית עוזרת לילד עם אסתמה ללמוד לנשום כראוי. לפיכך, ספורט יכול לעזור לילדים הסובלים ממצב זה.

האם ילד עם אסתמה יכול להשתתף בספורט? זהו אחד האלמונים הגדולים ביותר בקרב משפחות עם ילדים שיש להם מצב זה. ילדים רבים עם אסתמה כמהים לעסוק בענף ספורט מסוים, אך הוריהם אינם בטוחים אם זה בטוח לילד הסובל ממצב זה.

אסור למנוע מילדים עם אסתמה להשתתף בספורט שהם אוהבים. בניגוד למה שיש מי שיחשוב, פעילות גופנית דווקא מועילה להם. זה יכול לעזור לשפר את כושר הנשימה ולעזור להם לשמור על משקל בריא.

ברור כי כהורה או מטפל עליך תמיד לנקוט משנה זהירות ולהעריך את התנאים שבהם תתבצע פעילות הספורט.

היתרונות הנוספים של השתתפות בספורט עבור ילד עם אסתמה הם רווחה גופנית ונפשית, כמו גם שיפור בהערכה העצמית והביטחון העצמי. במקביל, השתתפות בפעילויות ספורט עם ילדים אחרים עוזרת לבנות את הכישורים החברתיים שלהם.

אתה רק צריך לוודא שהאסתמה בשליטה כדי לנצל את כל היתרונות הנ"ל. אתה תמיד צריך להחזיק את התרופות הדרושות בהישג יד ולבקר באופן קבוע רופא מומחה.

מהי אסטמה?

אסטמה היא מצב כרוני אשר מייצר עודף של שיעול, צפצופים וקשיי נשימה או קוצר נשימה. ישנם ילדים המפגינים פתולוגיה זו כאשר הם מתחילים פעילות גופנית לראשונה, או זמן קצר לאחר שהם מסיימים אותה. סוג זה של אסטמה נקרא אסטמה הנגרמת על ידי פעילות גופנית או אסתמה ספורטיבית.

סוג זה של אסתמה אינו מפריע לילד להשתתף בספורט. להיפך, זה בעצם מועיל לילד להשתתף בספורט. זה מביא להם הרבה יתרונות בריאותיים והשפעות חיוביות על היציבות הרגשית.

הדבר החשוב הוא שהילד והמאמן או המאמן שלו ידעו מתי הוא צריך לעצור למנוחה או לסיים אימון או אימון.

ספורט מומלץ לילדים עם אסתמה

המלצות כדי שילד עם אסטמה יוכל להשתתף בספורט
המלצות כדי שילד עם אסטמה יוכל להשתתף בספורט.

יש מגוון גדול של פעילויות ספורט ופנאי שיכולים להתבצע על ידי ילדים עם מצב נשימתי זה. הפעילות הנכונה תהיה הפעילות שהילד הכי אוהב.

אחרת, הילד ישתמש במצבו כתירוץ להפסיק או לוותר. הדבר החשוב הוא שהילד ירגיש בנוח ויוכל ליהנות מהבילוי.

מלבד צלילה עם מיכלי אוויר דחוס (שלא מומלץ), ילד עם אסטמה יכול להשתתף בכל סוג של ספורט. סוגים מסוימים של ספורט מעוררי אסתמה פחות מאחרים, ועלינו להקפיד לזהות את התסמינים של התקף אסטמה בזמן.

אם הילדים סובלים את הדרישות הגופניות של הפעילות בעצמם, אין צורך לטפל בהן לפני התרגול. מאידך, אם יש סיבוכים, התגובה הראויה היא שהילדים יקחו את התרופה 10 דקות לפני תחילת הפעילות.

ענפי הספורט שגורמים להכי הרבה תסמיני אסתמה הם אלו הדורשים רמת מאמץ מתמשכת לאורך זמן. ענפי ספורט כמו אימוני התנגדות, רכיבה על אופניים, מסלול ושטח, טיפוס, כדורסל, רוגבי, כדורגל, החלקה או הוקי קרח דורשים מאמץ רב. אלה דורשים שהשחקנים ישתמשו באנרגיה רבה עם מעט הזדמנויות לנוח.

מצד שני, ספורט כמו התעמלות, גולף, שחייה וכדור מים בבריכה מקורה ומחוממת, יוגה, טיולי אופניים נינוחים, טיולים רגליים, גידור ואומנויות לחימה (ג'ודו, קראטה, טאקוונדו), נוטים פחות לגרום לאסטמה. התקפה בגלל שהם מחליפים תקופות של מאמץ ומנוחה.

ברור מהאמור לעיל שילדים עם אסתמה יכולים לעשות ספורט. הם יכולים לנהל חיים נורמליים ויכולים ללמוד באופן קבוע בבית הספר ללא אפיזודות ותסמינים של המצב.

המלצות כדי שילד עם אסטמה יוכל להשתתף בספורט

  • חשוב שהילד יעשה חימום קל למשך 15 דקות לפני תחילת פעילות גופנית כלשהי.
  • הימנעו בכל מחיר מכך שהילד עושה פעילות גופנית כלשהי תוך כדי התקף אסטמה פעיל.
  • מעברי אף נקיים. עלינו להבטיח שהילד נושם בצורה מספקת דרך האף והפה.
  • תנו לילד להתאמן בצורה מתונה כדי שלגוף יהיה זמן להסתגל לתנועות ולסוג הנשימה הדרושה.
  • במידת האפשר, נסה תמיד להימנע מסביבות קרות ויבשות, כמו גם מסביבות מזוהמות או מזוהמות. אתה גם צריך להימנע ממקומות שבהם יש נוכחות של עשן.
  • הימנעו מפעילות גופנית אינטנסיבית וממושכת - במיוחד כאשר הילד אינו במצב הגופני המתאים או לא מכיר את רמת המאמץ שהספורט דורש.
  • פנה למומחה לטיפול באסטמה. הילד צריך לקחת את התרופה שנקבעה לפני ביצוע כל פעילות גופנית, במידת הצורך. שקול תמיד את הצעדים שהמטפלים יכולים לנקוט כדי למנוע התקף.

ילדים עם אסתמה יכולים להשתתף בספורט בית ספרי כל עוד המורים מודעים למצב. צוות בית הספר צריך לעזור לילד להרגיש בנוח.

פעילות גופנית הכרחית לגדילת הילדים ולבריאותם הטובה. מניעת השתתפותם בפעילויות היא טעות שכדאי להימנע ממנה לחלוטין. שקול ספורט כחלק מהטיפול בהם.

פופולריים