היתרונות הרבים של לימוד נגינה על כלי נגינה

היתרונות של נגינה בכלי נגינה גלויים מהרגע הראשון שילדכם מתחיל להתאמן
היתרונות של נגינה בכלי נגינה גלויים מהרגע הראשון שילדכם מתחיל להתאמן.
שיפור ריכוז בפעילויות יומיומיות, גירוי זיכרון, התפתחות מוטוריקה עדינה ושמיעה טובה יותר. אלו הם רק חלק מהיתרונות הרבים שיהיו לילדכם אם הוא ילמד לנגן על כלי נגינה.
היתרונות של נגינה בכלי נגינה גלויים מהרגע הראשון שילדכם מתחיל להתאמן. נגינה בכלי נגינה מעודדת אהבה למשמעת, שמיעה מותאמת יותר, התפתחות מוטוריקה עדינה וריכוז.. כאשר ילדים לומדים לנגן על כלי נגינה, הם לומדים ללא הרף מידע חדש הקשור לעולם האמנות והתרבות. מכל הסיבות הללו, אלפי הורים בוחרים במוזיקה כפעילות חוץ לימודית אידיאלית.

יש כל כך הרבה יתרונות בנגינה בכלי נגינה מגיל צעיר. מבלי לדעת זאת, ילדכם יכול להתחיל את הקריירה שלו כמוזיקאי. בעתיד, זה יכול לתת לילדכם את ההזדמנות לטייל בעולם ולהופיע על הבמות הגדולות ביותר.

היתרונות של נגינה בכלי נגינה

הקשר בין מוזיקה, תרבות וחינוך

מוזיקה היא אחד הביטויים האמנותיים האהובים ביותר הידועים לאדם. כל חברה אנושית יצרה ושחזרה צלילים עם כלים ועם הקול האנושי. בכך הם מבטאים מחשבות, רעיונות וגירויים חושיים.

מוזיקה נוכחת כל יום בבתים שלנו, בכל האמצעים השונים. לדוגמה, טלוויזיה, אינטרנט, רדיו כולם משחזרים מוזיקה. למעשה, משחקים חינוכיים רבים של ילדים כוללים אפילו מוזיקה. הסיבה לכך היא שמחקרים הוכיחו שמוזיקה תורמת ללמידה.

כל ילד מרגיש משיכה טבעית למוזיקה ולכלי נגינה. אין זה מפתיע שצעצועי ילדים רבים הם מיני פסנתרים, קסילופונים, מיקרופונים וכו'. הודות לצעצועים אלו, הורים רבים עשויים להבחין כי לילדיהם יש נטייה חזקה למוזיקה.

היתרונות של מוזיקה ככלי פסיכולוגי וחברתי

מוזיקה מספקת יתרונות פסיכולוגיים וחברתיים רבים. אחד מהם הוא שזה נותן לילדים את היכולת להתרכז ולעמוד ביעדים החינוכיים שלהם.

בדרך כלל, כאשר ילדים מנגנים בכלי נגינה, הם בסופו של דבר לוקחים חלק בתזמורת או אנסמבל מוזיקלי. זה מאפשר להם באופן אוטומטי להתרועע עם בני גילם וללמוד לעבוד כחלק מצוות.

הורים רבים מאמינים שילדים יכולים ללמוד על עבודת צוות ויצירת אסטרטגיות רק על ידי השתתפות בספורט. עם זאת, הדיוק הדרוש כדי לגרום לסימפוניה להישמע טוב ומכוונן דורש שיתוף פעולה ותרגול מפרכים כצוות .

לימוד נגינה בכלי מפעיל גם רגישות לאמנות ותרבות. הם גם לומדים הרבה על התפתחות מקצועית ועל הדרך הנכונה להשתלב בחברה.

דוגמאות במדינות שונות

כאשר ילדים מנגנים בכלי נגינה
בדרך כלל, כאשר ילדים מנגנים בכלי נגינה, הם בסופו של דבר לוקחים חלק בתזמורת או אנסמבל מוזיקלי.

כמה מוסדות באירופה הלטינית ובאירופה הביאו למדינותיהם את הפרויקט שפיתח חוסה אנטוניו אבראו. הפרויקט, שנוצר ב-1975, נקרא "הרשת הלאומית של תזמורות נוער וילדים".

תוכנית זו נועדה לילדים בעלי משאבים מוגבלים שחיו בשכונות ובאזורים עניים. על ידי מעורבות בפעילויות אמנותיות, הילדים יכלו להתרחק מסמים והרגלים רעים אחרים. במקביל, הניסיון שלהם אפשר להם לפתח קריירות מקצועיות כמוזיקאים קלאסיים.

קרן נוספת שהעתיקה את המודל הזה היא קרן Batuta בקולומביה. קרן Batuta שילבה את הלמידה של כלי נגינה בתכנית הליבה של בתי ספר יסודיים ובתי ספר תיכוניים בקולומביה.

לילדים בבתי ספר ציבוריים ופרטיים כאחד ניתנה ההזדמנות ללמוד לנגן בכלי מיתר, כלי נשיפה וללמוד תיאוריה מוזיקלית.

"לימוד נגינה בכלי מפעיל גם רגישות לאמנות ותרבות"

היתרונות של מוזיקה ככלי פסיכולוגי

על מנת לנגן בכלי נגינה, שתי ההמיספרות של המוח חייבות לעבוד יחד כדי לתאם נכון את התנועות.

פעולה זו גורמת למוח לביצועים גבוהים יותר. זה חל על זיכרון, ריכוז, התפתחות מוטוריקה עדינה ואפילו מנת משכל גבוהה יותר.

מומחים מאמינים שהפסנתר הוא הכלי שיוצר הכי הרבה קשרים במוח. הסיבה לכך היא ששימוש בכל אצבע בשתי הידיים כדי לגעת במקש אחר היא משימה מורכבת מאוד. יתר על כן, נגינה בפסנתר דורשת מידה רבה של דיוק.

כפי שאתה יכול לראות, יש כל כך הרבה יתרונות לנגינה בכלי נגינה שאנחנו בטוחים שאתה כבר מרגיש השראה. אל תהססו לרשום את הקטן שלכם לשיעורים בהקדם האפשרי.

וזכרו שככל שילדכם יתחיל ללמוד מוזיקה מוקדם יותר, כך ייטב. לימוד נגינה על כלי נגינה מגיל צעיר מאפשר לילדים לקלוט ידע טוב יותר ולהתקדם הרבה יותר מהר.

מי יודע, הילד שלך יכול להיות ולדימיר הורוביץ הבא, אנדרס שיף, אנה סופי מוטר או יו-יומא.