מתי לקחת את הילד לתזונאית?

ינתח את התזונה הנוכחית של הילד
תזונאי ילמד מחדש את ילדכם לגבי אכילה, ינתח את התזונה הנוכחית של הילד, הרגלי האכילה והפעילות הגופנית.
ללמוד לאכול בריא מגיל צעיר היא אחת הסיבות העיקריות לקחת ילד לתזונאי. גלה עוד במאמר הבא.

האם ילדכם אוכל גרוע או סובל מאי סבילות כלשהי. או שילדך סובל מעודף משקל? אלו הן כמה סיבות מדוע כדאי לקחת ילד לתזונאי.

במאמר זה נספר לכם מדוע חשוב שהילדים שלכם יאכלו טוב. ויחד עם זאת, אנו אגיד לך מתי כדאי לך לראות תזונאי שכן לא רק מבוגרים צריכים ללכת לתזונאית אלא גם ילדים.

למה לקחת ילד לתזונאית?

רכישת הרגלי אכילה בריאים מגיל צעיר חיונית על מנת שיחזיקו מעמד לכל החיים. כך, על ידי לקיחת ילדכם לתזונאית, תבטיחו שהגדילה וההתפתחות שלו נכונות, הן פיזית והן נפשית.

בנוסף, שמירה על תזונה מגוונת ובריאה תסייע במניעת בעיות בריאותיות קצרות טווח. אלה כוללים עודף משקל והשמנת יתר, תת תזונה, עיכובים בגדילה, אנמיה ועששת. ובטווח הארוך, זה יכול לסייע במניעת השמנת יתר, מחלות לב וכלי דם, סוכרת וסוגים מסוימים של סרטן.

הורים חיוניים בתהליך למידה זה, וכך גם המחנכים ואנשי המקצוע בתזונה שלהם. אנחנו יכולים ללמד את הילדים שלנו להיות בריאים, אבל אם ההורים לא יאכלו בריא, יהיה קשה לשנות את ההרגלים האלה. מחקר זה שפורסם ב- Nutrients שופך אור נוסף על הנושא.

מתי לקחת ילד לתזונאית

תזונאי ילמד מחדש את ילדך לגבי אכילה, ינתח את התזונה הנוכחית של הילד, הרגלי האכילה והפעילות הגופנית. זה יעזור לזהות את הטעויות שהילד עושה בתזונה ובאורח החיים שלו, וללמד את ילדך ומשפחתך לאכול בריא.

מתי מתחילה האכלה משלימה

ככל שנקדים ללמד ילדים לאכול טוב, כך יהיה להם קל יותר ללמוד הרגלים טובים. לכן, מהרגע הראשון שילדכם מתחיל לאכול מוצקים, תוכלו לקחת אותם לתזונאית.

בדרך זו, איש המקצוע ילמד את משפחתך כיצד ומתי להציג מאכלים חדשים. יחד עם זאת, בעל המקצוע יכול להציע מתכונים ורעיונות שונים כדי שהילד יתחיל לאכול בשמחה ולא ידחה אוכל.

הילד שלך לא אוכל

מתי לקחת ילד לתזונאית
מתי לקחת ילד לתזונאית.

הילד שלך לא אוכל, לא אוהב כלום, ואתה כבר לא יודע מה לעשות. זה השלב שבו אתה צריך לקחת אותם לתזונאי כדי לקבל ייעוץ כיצד להציג מזון ולגרום להם לאכול בריא.

זכרו שמיץ, עוגיות, שוקולד ופסטה אינם מהווים תזונה בריאה ועלולים להוביל למחסור בוויטמינים ולעצירת גדילה.

ילדכם סובל מעודף משקל או השמנה

זו כנראה אחת הסיבות העיקריות לכך שהורים לוקחים את ילדם לתזונאית. למרות זאת, ישנם הורים שאינם דואגים למשקל ילדם, וחושבים שיהיו להם קפיצת גדילה. עם זאת, פעמים רבות, זה לא המקרה.

מה שיכול לקרות הוא שהילד הופך למתבגר שמן, מכיוון שהם ימשיכו לאכול גרוע.

הילד שלך סובל ממחלה כלשהי

ילדים עם מחלות כמו סוכרת, אסטמה, מחלות עיכול, אוטיזם, תסמונת דאון, אפילפסיה או כל מחלה נוירולוגית או מטבולית אחרת צריכים לפנות לתזונאי. הסיבה לכך היא שהתזונה שלהם חייבת להיות מותאמת למצבם. לדוגמה, מחקרים מראים כי אפילפסיה בילדות יכולה להשתפר על ידי אכילת דיאטה קטוגנית.

עליך לקחת את ילדך לתזונאי אם יש לו אי סבילות למזון או אלרגיות

האם ילדכם מרגיש רע לאחר אכילת מזון כלשהו? במקרה כזה, פנייה לתזונאית תשמש להדריך את משפחתך בנוגע לאי סבילות אפשרית למזון או אלרגיות ולאחר מכן תפנה אותם לרופא לצורך הבדיקות המתאימות.

אם ילדכם אובחן עם אי סבילות כלשהי (לקטוז, פרוקטוז, גלוטן וכו'), אלרגיה או מחלת צליאק, התזונאי ימליץ אילו מזונות הם יכולים או לא יכולים. במקביל, איש המקצוע יגיד לכם אילו מתכונים לכלול למניעת שעמום וחסרים תזונתיים.

אתה במצב מיוחד

  • לדוגמה, ילדים שמתרגלים משמעת ספורט מסוימת ומתחרים, מכיוון שדרישות האנרגיה והמאקרו-נוטריינטים שלהם יהיו שונות.
  • כמו כן, במקרה של משפחות צמחוניות או טבעוניות, כך שלילדים תהיה תזונה מלאה ללא חוסרים.

איתור הפרעות אכילה

למרות שהן נוטות להיות שכיחות יותר בגיל ההתבגרות, הפרעות אכילה מתרחשות מוקדם יותר ויותר, ולעתים קרובות אינן מורגשות על ידי ההורים. מסיבה זו, תזונאי יכול לזהות אותם ולעזור לילדים בהחלמתם.

כפי שראית, תזונאי עוזר לא רק כאשר ילדים סובלים מעודף משקל או השמנת יתר אלא במצבים רבים אחרים. לכן, אם ילדכם נמצא באחד מהמצבים הללו, אל תהססו לפנות לאיש מקצוע.