הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים

הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים
הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים.
זה נפוץ מאוד שאלרגיות למזון מתבלבלות עם אי סבילות למזון. עם זאת, מדובר בשני תנאים שונים לחלוטין. גלה את הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים כאן!

אלרגיות למזון הן תגובות של מערכת החיסון הנגרמות מאכילת מזונות מסוימים. בהתאם לסוג, אדם יכול לסבול מתסמינים מסוימים או אחרים. לדוגמה, אצל חלק מהמטופלים, נפיחות באזורי הגוף תהיה בולטת יותר, בעוד שאדמומיות תהיה ברורה ביותר אצל אחרים. באופן כללי, דרמטיטיס היא אחד הסימנים השכיחים ביותר של אלרגיות למזון בילדים.

במהלך הילדות, חשוב שהורים יהיו מודעים לתגובות ילדיהם למאכלים שונים, שכן הם יוכלו לקחת אותם לרופא לאבחון בזמן. ראוי להזכיר שמומחים ממליצים לא לטפל בילדים מבלי להיוועץ תחילה ברופא הילדים שלהם, מכיוון שניסיון להקל על אי נוחות עלול להסתיר סימפטום אחד או יותר ולהחמיר את הבעיה.

הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים

לא קל לאבחן אלרגיות למזון. לכן, עליך לקחת את ילדך לרופא הילדים שלו. במקרים מסוימים, המומחה יכול להפנות את שאלתך לאלרגולוג לצורך הערכת מקרה נוספת.

להלן כמה מהתסמינים של אלרגיות למזון בילדים:

  • תסמיני עיכול. הקאות, שלשולים, חוסר ספיגה, דלקת בוושט, דימום מעיים, דלקת קיבה, קוליק, ריפלוקס גסטרווושטי או עצירות.
  • תסמינים נשימתיים. נזלת, שיעול או אסטמה.
  • תסמיני עור. אריתמה, אורטיקריה או כוורות, או אנגיואדמה.
  • תסמינים כלליים. אנמיה, עייפות, עצבנות, עייפות, הפרעות שינה, חמצת לקטית או מוות פתאומי.

אלרגיה או אי סבילות?

זה נפוץ מאוד שאלרגיה למזון מתבלבלת עם אי סבילות למזון. עם זאת, מדובר בשני תנאים שונים לחלוטין.

גלה את הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים כאן
גלה את הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים כאן!

אי סבילות למזון כוללת תגובות עיכול לרכיבי מזון מסוימים, בעוד שאלרגיה למזון היא תגובה של מערכת החיסון שעלולה לגרום לתסמינים מרובים. לכן, אלרגיה לבוטנים אינה זהה לסבול מאי סבילות ללקטוז.

כיצד למנוע אלרגיות למזון בילדים

קשה מאוד למנוע או לדעת אילו סוגי מזונות עלולים לגרום לאלרגיות מכיוון שכל אחד שונה. להלן כמה המלצות שעשויות להיות שימושיות במניעת אלרגיות למזון בילדים:

  • במקרה של תינוקות, אמהות צריכות לחכות לזמן הנכון להתחיל להכניס מזונות חדשים לתזונה שלהן. יתר על כן, עליהם לשלב את המזונות החדשים הללו בהדרגה, מכיוון שזה יאפשר להם לזהות תגובה אלרגית הרבה יותר בקלות.
  • הורים צריכים להודיע אם לילדם יש אלרגיות למזון. חשוב למטפלים בבית הספר (ואפילו לחבריהם) לדעת לאילו מזונות ילדכם אלרגי.
  • הסבר את התסמינים שיש לילדים כאשר יש להם אלרגיה למזון. חיוני למשפחתו ולחבריו של ילדכם לדעת מתי עלולה להתרחש תגובה אלרגית.
  • כתוב תוכנית פעולה עבור בית הספר של ילדך והמטפלים בו.
  • ניתן להיעזר בצמיד או שרשרת התראה רפואית שגם מתריעים וגם מסבירים את הסימפטומים של הילד במקרה של תגובה אלרגית.

בדוק עם רופא הילדים של ילדך

זה חיוני עבורך להתייעץ עם רופא ילדים או אלרגולוג כאשר ילדך מגלה סימנים של אלרגיה למזון לאחר ארוחה. עדיף להתייעץ איתם כאשר התגובה האלרגית מתרחשת כדי שהרופא יוכל לאבחן את ילדכם.

כמו כן, עליך לפנות מיד לרופא אם לילדך יש קשיי נשימה, סחרחורת, סחרחורת, דופק מהיר ולחץ דם נמוך, בין היתר.

לבסוף, זכור כי הסימפטומים של אלרגיות למזון בילדים מבולבלים לעתים קרובות עם מצבים אחרים. לכן, עליך להתייעץ עם רופא הילדים של ילדך ולמלא אחר הוראותיו. אל תפנה לטיפול תרופתי מבלי להתייעץ קודם עם איש מקצוע.