4 כללים ללמד את ילדיכם לשתף

הנה כמה טיפים וכללים שיכולים לעזור לכם ללמד את ילדיכם לחלוק עם אחרים
הנה כמה טיפים וכללים שיכולים לעזור לכם ללמד את ילדיכם לחלוק עם אחרים.

הנה כמה טיפים וכללים שיכולים לעזור לכם ללמד את ילדיכם לחלוק עם אחרים.

אם הם בת יחידה, גדלו אותם כאילו יש להם אחים

למרות שזה לא תמיד מסתדר ככה, השיתוף נוטה להיות פחות טבעי לילדים בלבד, שכן הם היו מרכזי המשפחות שלהם מאז שנולדו. לכן, אם יש לך בן יחיד, אל תגדל אותם עם הרעיון שמגיע להם הכל או שכולם צריכים להתייחס אליהם כאל מלכות.

כל בני המשפחה צריכים לקחת חלק בעבודות הבית, ללא יוצא מן הכלל. פינוקים שמכניסים הביתה יש לחלוק עם כולם. למשל, אם פתאום נשאר לכם קצת כסף בתקציב, קבלו צעצוע לילד, קצת בושם לאמא וחולצה חדשה לאבא כי לכולם מגיע פינוק שווה.

אל תכריח אותם לשתף

אחד הכללים העיקריים ללמד את ילדיכם לשתף הוא לא להכריח אותם לעשות זאת.

בכל פעם שאדם אחר מכריח אותך לבצע פעולה, באופן כללי, אתה מקבל את האפקט ההפוך. הם מגיבים במרד או שהאפקט מושג, אבל במחיר האושר שלהם.

לעולם אל תכריח את ילדיך לשתף. אם הם לא רוצים לתת לחברים שלהם להשתמש במכונית האהובה עליהם כשהם הגיעו לביתכם, אל תוציאו אותו ממקום המחבוא שבו הבן או הילדה הקטנים שלכם שמו אותו ותתנו אותו לילדים האחרים. על ידי כך, פשוט תגרום להם לזרוק זעם והם יאבדו את האמון בך.

אפשרות טובה יותר היא לדבר עם בנך או בתך על איך הילדים האחרים ירגישו כשהם משחקים בצעצוע לפני שחבריהם יופיעו. הזכירו להם את הפעמים שבהן ביקרו בבתים של חברים והם שיתפו זה את זה.

השתמש בכל הכלים האפשריים כדי שילדך ירגיש בנוח לראות אחרים משחקים עם המכונית שלהם עד שהקבוצה תגיע. אולם, אם בסופו של דבר לא הצלחתם לשכנע אותם, אל תגרמו להם לעשות את מה שהם לא רוצים לעשות.

יגיע הרגע שבו אכן תשיג את המטרה שלך.

למד אותם לשתף באמצעות הדוגמה שלך

ילדכם לומד מהמבוגרים סביבו. אז הם לומדים איך לחלוק, עושים את אותו הדבר איתם. תן דוגמה בעצמך.

אחד הכללים העיקריים ללמד את ילדיכם לשתף הוא לא להכריח אותם לעשות זאת
אחד הכללים העיקריים ללמד את ילדיכם לשתף הוא לא להכריח אותם לעשות זאת.

הילד שלך רואה בך את המורה הטוב ביותר שלו. אם אתה נוטה להיות אדם אנוכי שהוא רכושני מדי לגבי הרכוש שלך, לא תוכל לצפות מילד להיות כל כך שונה.

מסיבה זו, כדי ללמד את ילדך לשתף, אתה צריך להיות פחות רכושני לגבי הדברים שלך.

אם עסקינן בחפצים יקרי ערך שעלולים להישבר, הושיבו את ילדכם על המיטה על מנת למנוע תאונות. תן להם להסתכל עליו, לגעת בו, להחזיק בו ולחקור אותו.

זכור שהם צריכים לראות ממקור ראשון כמה טוב לחלוק, כמה טוב זה מרגיש כשאחרים חולקים איתם את החפצים שלהם וסומכים עליהם, אפילו עם החפצים היקרים ביותר שלהם.

שתפו גם את התחושות הטובות

כשאנחנו מדברים על שיתוף, הרעיון שעולה לנו בראש הוא להשאיל למישהו את רכושנו או להציע לאחרים אוכל שיש לנו. עם זאת, רגשות משותפים כמו גם דברים חומריים. זה מהותי כאשר מלמדים את ילדכם לשתף.

חיבוקים, ילדים, חיבוקים, מילים אוהבות, שבחים... יש לחלוק את כל הפעולות הללו המרמזות על רגשות אוהבים.

ילדכם צריך לדעת מה המשמעות של אהבה ומה גורם לבני אדם לחלוק חיבה עם אחרים, להחליף חיבוקים או נשיקות כשאנחנו נפרדים ממישהו ועושים מעשים טובים.

אם יש להם הזדמנות להפיץ אושר למישהו על ידי שיתוף חדשות נעימות איתו, שהם עושים את זה. זה גם שיתוף.

כל מה שטוב בתוכם צריך לחלוק עם הסובבים אותם ועם האנשים שהם מתמודדים איתם, אפילו זרים.

לבסוף, כדי ללמד את ילדך לשתף, אמור לו שאתה אף פעם לא תומך במעשים הרעים של אחרים. שאתה לא מבסס את ההתנהגות שלך על מה שאחרים עושים או לא עושים.

לאלה שיודעים לחלוק יהיו חיים טובים יותר מאלה שלעולם לא למדו לעשות זאת.

פופולריים