איך להסביר מה המשמעות של אהבה לילדים שלך?

יש יותר מדרך אחת להסביר מה המשמעות של אהבה לילדים
כפי שציינו לעיל, יש יותר מדרך אחת להסביר מה המשמעות של אהבה לילדים.
מהיום שהילדים שלנו נולדים, אנחנו אומרים להם שאנחנו אוהבים אותם. אבל מה זה אומר? כשמגיע הזמן להסביר אהבה לילדינו, אנו מדגימים אותה במגוון דרכים.

מגיע זמן שבו הילדים שלנו מגיעים לגיל מסוים ומתחילים לשאול שאלות שאנחנו לא ממש בטוחים איך לענות עליהן. לכן אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות כדי לעזור לכם להסביר מה המשמעות של אהבה עבור ילדיכם. חשוב מאוד שילדיך יבינו את המושג הזה .

האם אפשר להסביר מה המשמעות של חופשה לילדים?

אולי הם רואים משהו בטלוויזיה, הולכים לחתונה, או שזה יום האהבה. תהיה הסיבה אשר תהיה, הילדים שלך פתאום שואלים: "מהי אהבה?"

אנחנו לא מדברים על רומנטיקה וחברים וחברות, וגם לא על מתן מתנות. במקום זאת, אנו רוצים לדבר על אותה תחושה טהורה ורכה שהילדים הקטנים שלנו יכולים להרגיש ולחוות.

ללא ספק, הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים להבין אהבה היא ללמד אותם באמצעות דוגמה - להיות אדיבים ודואגים לסובבים אותנו. אנחנו יכולים גם לדון במושג כאילו זה משהו זר - אבל ליישם את האהבה בפועל שווה את זה.

לא משנה בני כמה ילדים, תמיד נוכל להסביר רגשות שונים באמצעות סיפורים, אגדות או מוזיקה. זה פשוט עניין של ללכוד את העניין של הילדים שלך כדי שישימו לב.

השתמש בדוגמה שלנו כדי להסביר מה המשמעות של אהבה

כפי שציינו לעיל, יש יותר מדרך אחת להסביר מה המשמעות של אהבה לילדים. עם זאת, הדרך הטובה ביותר היא להוות דוגמה שהילדים הקטנים שלכם יכולים ללכת בעקבותיה. משמעות הדבר היא שכהורים מוטלת עלינו החובה להיות אוהבים כלפי ילדינו, בן הזוג, המשפחה והחברים שלנו.

כמבוגרים, אנחנו נקודת ההתייחסות הראשונה של ילדינו בכל דבר קטן שאנו עושים. אם הם יראו אותנו מראים אהבה, אז גם הם יבטאו זאת. ילדים הם כמו ספוגים ענקיים שסופגים את כל מה שקורה סביבם!

להסביר לילדים את המשמעות של אהבה לא אומר להושיב אותם על הספה ולהעביר להם הרצאה על איזה רעיון מופשט במשך שעתיים.

ילדים יכולים להבין לאהוב אחרים דרך אינטראקציות יומיומיות: כשהם חולקים צעצוע או ממתק עם אחיהם, כשהם מביעים את מה שהם מרגישים, כשהם מגלים חמלה... אפילו כשהם מאחדים כוחות עם חבר כדי להיכנס לשובבות.

באשר להורים, דרך מצוינת להסביר מהי אהבה היא לעזור אחד לשני. אבל תהיה זהיר!

דרך מצוינת להסביר מהי אהבה היא לעזור אחד לשני
באשר להורים, דרך מצוינת להסביר מהי אהבה היא לעזור אחד לשני.

אנחנו לא אומרים שאתה צריך לעשות הכל בשביל הילדים שלך ולרחף מעליהם כמו מסוק. במקום זאת, אנו מדברים על להציע סיוע כאשר ילדיכם זקוקים לכך או מבקשים זאת.

למשל, זה לתת יד כשהילדים שלך מרימים את הצעצועים שלהם ויש אחד מתחת לספה שהם לא יכולים להגיע אליו. זה גם אומר לעבוד ביחד כצוות כדי לערוך את השולחן, להגיש ארוחת ערב, לשטוף כלים ולטאטא את הרצפה וכו'.

"אם הילדים שלנו יראו אותנו מראים אהבה, גם הם יבטאו זאת. זו שאלה של להראות אהבה באמצעות מחוות קטנות ומילים כל יום".

אהבה וערכים חשובים אחרים

כבוד ואהבה הולכים יד ביד, וחשוב גם שהורים ילמדו את ילדיהם על כבוד.

לכבד אחרים לא אומר לזלזל בהם או להתמקד בחולשות שלהם. במקום זאת, זה אומר לקבל אותם ולהעריך אותם בדיוק כפי שהם.

ישנם דברים שליליים רבים שהורים עשויים לומר אחד לשני בפני ילדיהם. לדוגמה, "אתה חסר ערך" וכו'. לאחר מכן, ההורה השני עשוי לשתוק רק כדי להימנע מהחמרת המצב.

עם זאת, כאשר ילדים עדים למצב כזה, הם עשויים לחשוב שזה בסדר להתייחס לאחרים בצורה זו. הם עשויים גם לחשוב שלהגן על עצמם מפני התעללות זה חסר טעם .

כאשר ילדים קטנים רואים את הוריהם מביעים חיבה, היו אדיבים, משרתים אחד את השני ועובדים יחד כדי לשמור על הבית פועל, הם לומדים כיצד עליהם להתייחס אחד לשני.

להיות אדיב רק לילדיכם תוך אי-גילוי טוב לב לבן הזוג מול ילדיכם זה לא רעיון טוב. אם ניפול להרגל הרע הזה, הילדים שלנו לא יבינו איך אהבה חלה על מצבים שונים.

אנחנו צריכים להראות איך להיות אוהבים בכל מיני הקשרים. כשאנחנו אדיבים לחיות המחמד שלנו, לשכנים שלנו ולזרים גמורים, אנחנו מלמדים את ילדינו שיעור חשוב.

לסיכום, להסביר מה המשמעות של אהבה לילדים זו משימה לא פשוטה. זה אומר להיות מודעים לכך שההרגלים והעמדות שלנו כלפי אחרים ישפיעו על הלמידה והעתיד של ילדינו. כל פרט נחשב בתהליך הגידול והחינוך של ילדינו.