5 שקרים שאסור לך לספר לילדים שלך

אנחנו רוצים לדבר על חמישה שקרים שאסור לך לספר לילדים שלך לעולם
עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על חמישה שקרים שאסור לך לספר לילדים שלך לעולם.
כולנו יודעים ששקר הוא פסול וצריך לנסות להימנע מכך. הבעיה עם שקרים היא שלא משנה כמה הם נראים תמימים, הם יכולים להזיק לילדים שלנו. עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים להתמקד בחמישה שקרים שאסור לכם לספר לילדים שלכם לעולם.

איזה הורה לא שקר לילדיו בזמן זה או אחר? אם נהיה כנים, אני חושב שלכולנו יש. עם זאת, ישנם כמה שקרים שעלולים להזיק במיוחד לקטנטנים שלנו. עם זה בחשבון, אנחנו רוצים לדבר על חמישה שקרים שאסור לך לספר לילדים שלך לעולם.

זה נפוץ שמבוגרים מספרים "שקרים לבנים קטנים" כדי להשיג נוחות, שקט ושלווה. אבל מה קורה כשאנחנו משקרים לילדים שלנו? מה אם נבטיח להם משהו ואז לא נקיים? קודם כל, אנחנו מלמדים אותם שזה בסדר לשקר. ושנית, אנחנו מוכיחים שהם לא יכולים לסמוך על הדברים שאנחנו אומרים. במילים אחרות, המילים שלנו מאבדות מערכן.

כשאנחנו משקרים לילדים שלנו על ידי הבטחות שאנחנו לא מקיימים, אנחנו פוגעים בהם. אז, אנחנו הולכים להסתכל על כמה מהפעמים שבהן לשקר לילדים יכול להיות בעייתי במיוחד. המשך לקרוא!

5 שקרים שאסור לך לספר לילדים שלך

לכל השקרים יש השפעה מזיקה על ילדים. עם זאת, ישנם זמנים מסוימים שבהם שקר לילדים קטנים עלול להזיק במיוחד.

כהורים, אנחנו המודל לחיקוי של ילדינו, ולכן עלינו להימנע מלספר שקרים. עם זאת, יש מקרים שבהם ילדינו מתעקשים כל כך שאנו משמיעים איומים ריקים או הבטחות ריקות. ובפעמים אחרות, מתוך רוגז, אנחנו אומרים דברים פוגעים שפשוט לא נכונים. בואו נסתכל על כמה דוגמאות...

"אני לא יכול לסבול אותך יותר!"

אם אי פעם אמרת את זה לילד שלך, אני בטוח שזה לא בגלל שבאמת התכוונת לזה. במקום זאת, הכעס והתסכול שלך גרמו לך לאבד את קור רוחך. הבעיה היא שהילד שלך לא יודע שלא באמת התכוונת למה שאמרת. ילדים לוקחים את הדברים שאנו אומרים כראוי ומאמינים שהם נכונים.

לכן, כשאתה אומר דברים כאלה בטעות, אתה צריך לדבר עם הילד שלך. ברגע שתהיו רגועים, שבו יחד ותסדרו את הדברים. ספר לילד שלך שעשית טעות ולא התכוונת למה שאמרת.

"אם לא תעשה מה שאני אומר, אני אתקשר למשטרה"

כל הורה חולם שילדיו יעשו מה שהם אומרים ללא היסוס או מחאה. עם זאת, אם נחזיק בציפייה הזו, אנו צפויים להיות מתוסכלים בסופו של דבר. לפעמים, כדי לגרום לילדינו לציית, אנחנו מנסים להפחיד אותם על ידי איומים בדיוניים ומפחידים.

אבל כשאנחנו עושים את זה, אנחנו לא רק פוגעים ברגשות שלהם, אנחנו גם מפחידים אותם. בלי כוונה, אנחנו שולחים לילדים שלנו את המסר שאם הם לא יתנהגו כמו שאנחנו רוצים, אז לא נרצה אותם יותר בסביבה. אני בטוח שאתה לא רוצה שהילדים שלך ירגישו כך, אז הימנע מאיומים מסוג זה.

"אתה בסדר, זה כלום" - עוד אחד מהשקרים שאסור לך לספר לילדים שלך

אנחנו רוצים להתמקד בחמישה שקרים שאסור לכם לספר לילדים שלכם לעולם
עם זאת בחשבון, אנחנו רוצים להתמקד בחמישה שקרים שאסור לכם לספר לילדים שלכם לעולם.

דבר נוסף שאנו עושים לעתים קרובות עם הילדים שלנו - אפילו עם הכוונות הטובות ביותר - הוא מנסים להמעיט בדברים כשהם נפגעים. אנחנו עושים את זה כי אנחנו לא רוצים שהם יהיו המומים מהמצב. עם זאת, במקום לעזור, אנחנו למעשה מחמירים את המצב.

אם הילדים שלך נופלים, נפגעים ובוכים בגלל שריטה קטנה, אל תגיד להם שזה כלום, מה אתה מלמד אותם? שיש הבדל בין מה שהם מרגישים לבין המציאות שההורים שלהם רואים. זה מבלבל לילדים; זה מקשה עליהם לדעת מתי יש ערך לרגשותיהם ומתי עליהם להתעלם מהם.

"מגיע לך לקבל הכל"

כהורים, הילדים שלנו הם תפוח העין שלנו, האור של חיינו, הכל שלנו. אבל זה לא הופך אותם לטובים יותר או ראויים יותר מכל אחד אחר. אנחנו חיים בחברה שבה חשוב שילדים ילמדו שהם לא במרכז תשומת הלב. הילדים שלנו צריכים להבין שהם לא חשובים יותר מאחרים.

עלינו ללמד את ילדינו את ערך הענווה כדי שיוכלו להשתלב חברתית. הם צריכים להיות מודעים לכך שמגיע להם הטוב ביותר, אבל עדיף להשיג אותו באמצעות מאמץ.

עזרה לילדים ללמוד שהם צריכים להיות אסירי תודה על מה שיש להם מונעת מהם להפוך לרודנים. במקביל, עזור להם לזהות את הטעויות של עצמם והראה להם שאתה תמיד שם בשבילם.

אל תלמדו את ילדיכם שהם לעולם לא יסבלו בחיים

לפעמים, אנחנו כל כך אוהבים את הילדים שלנו שאנחנו לא רוצים שהם יסבלו. לכן, אנו מציירים תמונה של עולם מושלם ומנסים למנוע מהם להיות מתוסכלים. לעתים קרובות, זה אומר להבטיח דברים שלא יתגשמו. בניגוד למה שאתה חושב, אתה לא עוזר להם - אתה פוגע בהם.

מה שכן, הערות מהסוג הזה גורמות להם לאבד את האמון בנו. יבוא זמן שהם יבינו שלא משנה מה הבטחנו, אנחנו לא יכולים להגן עליהם מהכל.

מוות בלתי צפוי של אדם אהוב, ציון רע, בגידה של חבר... כמובן שאנחנו לא רוצים לראות את הקטנים שלנו סובלים, אבל יש הרבה דברים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם. אלה החיים. לפעמים אתה נופל וצריך לקום בחזרה, להיאבק ולהתגבר על מכשולים. כאשר ילדים מבינים זאת, זה עוזר להם לפתח חוסן. לכן, לעולם אל לנו לנסות להסוות בעיות. במקום זאת, עלינו להיות כנים.

בקיצור, כפי שאתה יכול לראות, ישנם שקרים מסוימים שאסור לך לספר לילדים שלך. ההשלכות יכולות להיות הרבה יותר שליליות מסוגים אחרים של " שקרים לבנים קטנים ".

ברור שלעולם לא צריך לשקר לילדים שלנו, אבל יש כמה בעיות מסובכות יותר מאחרות. מה שכן, יש להם השלכות גדולות יותר. אז, עכשיו כשאתה יודע אילו שקרים יכולים להזיק ביותר, עליך להימנע מהם למען כולם.