הילד שלי תמיד רוצה להיות במרכז תשומת הלב

אם הילד שלכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב
בקיצור, אם הילד שלכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב, זה סימן שאתם צריכים לעצור, לדבר, ללטף ולאהוב אותו.
זה נפוץ שילדים רוצים להיות במרכז תשומת הלב בבית. כדי להבין את ילדיכם, עליכם לדעת כיצד לקרוא את הסימנים שלהם וכיצד לפעול.

רוב ההורים מודים שאין מדריך להתמודדות עם הקושי היומיומי של להיות אמא או אבא. במקרים רבים, הרצון להסתגל לנוסחאות ולסטנדרטים עלול להיות מתסכל הן עבור ההורים והן עבור הילדים. אם ילדכם תמיד רוצה להיות במרכז תשומת הלב, המשיכו לקרוא לקבלת עצות שימושיות כיצד להבין טוב יותר את המצב ולטפל בו.

במשך מאות שנים ציפו לילדים להיות שקטים. היה חוסר בידע כללי ובהבנה לגבי מה שעובר על ילדים בילדות. בנוסף, ילדים היו אמורים לדבר רק כאשר מדברים איתם.

כיום, ילדים הכירו בזכויות בינלאומיות ומבוגרים מסתכלים על ילדים בצורה אמפטית יותר.

עם זאת, סטיגמות רבות ואמונות נפוצות עדיין קיימות ואינן עוזרות לילדים להתפתח בצורה בריאה. אחד מהם הוא הרעיון שהחופש של ילדים מסתיים כאשר מתחילה שיחה של מבוגרים.

כמו כן, הרעיון לקטלג ילדים כטובים או רעים עדיין נפוץ. אולי זה לא יפתיע אותך שהרעיונות האלה של ילדות ואיך ילדים צריכים להיות לא מאוד מועילים.

האם ילדכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב? שים את עצמך בנעליו

לעתים קרובות הורים מופתעים ומתלוננים שילדיהם תמיד רוצים להיות במרכז תשומת הלב. הם עלולים לחוות התקפי זעם או להיעלם כל הזמן. ההפתעה מגיעה כשהם מבחינים שילדים חוזרים עשר דקות כדי לנסות שוב. הם עושים זאת למרות שהם יודעים שההורים שלהם יענישו אותם.

בעולם החינוך, "חיזוק שלילי" הוא כאשר מישהו מנסה להשיג את מבוקשו מדרכים שליליות. עם זאת, תמיד עדיף להשתמש בחיזוק חיובי.

הילד שלך לא רוצה שתכעס עליו, והוא לא רוצה שתצעק עליו או תעניש אותו. זו פשוט הדרך שבה הוא למד לתקשר איתך. הוא לא רוצה להיות במרכז תשומת הלב. למעשה, הוא רק רוצה להיות מאושר ולהקיף את עצמו באושר.

עם זאת, לפעמים רגשות עזים מנצחים ילדים והם לא יודעים איך לצאת מהם ללא עזרתך. ילדים מרגישים מפחדים כשהם מרגישים את עומס הרגשות הזה. למה זה קרה?

האם ילדכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב
האם ילדכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב?

בעקבות הרעיון של גידול ילדים בכבוד, חשוב שכאשר ילדים בוכים, לא נכריח אותם להפסיק לבכות. במקום זאת, עלינו לעזור להם להבין את הרגשות שלהם.

מבוגרים נוטים להיות מתוסכלים כאשר ילדיהם בוכים ללא שליטה. הם מסתכלים מסביב לעזרה. ואז, הם מתחילים להיכנס לפאניקה ולהרגיש בושה. הם חושבים שהחברה תאשים אותם בחסרי תועלת על כך שהם "לא יודעים איך להרגיע את הילד שלהם".

בפאניקה כזו, במקום לחבק את ילדם ולנסות להזדהות איתו, ההורים נותנים לו ממתקים, צעצוע, או מאיימים עליו בשקט.

"הילד שלך לא רוצה שתכעס עליו, והוא לא רוצה שתספר לו או תעניש אותו. זו פשוט הדרך שבה הוא למד לתקשר איתך."

הבנה, דיאלוג ואמון

בהכרת המנגנונים הרגשיים הללו, עדיף לגלות אמפתיה לאלו התלויים בך כדי להתחבר לעולם. ראשית, עליך להבין שמשהו הרגיז את ילדך. הוא סובל ולא יודע איך לבטא את זה, אז הוא מתנהג.

במקום להכחיש אותם, אתה יכול לקבל את רגשותיו של ילדך. לאחר מכן, תתחיל לסגור את פער התקשורת. לאט לאט, ילדכם יוכל לבטא את עצמו כאשר הוא מרגיש רגשות מסוימים.

באופן דומה, אתה יכול לעשות זאת כאשר הילד שלך רוצה משהו שהוא לא צריך או שלא יחזיק מעמד לאורך זמן. במקרה כזה, פשוט תנשום ותסביר שאתה מבין מה הוא מרגיש, אבל יש לך את הסיבות שלך למה הוא לא יכול לקבל את זה.

חשוב לעצור ולחשוב, אם הבן שלך סומך עליך, הוא ירגיש פחות ופחות מתוסכל. לאחר מכן, הוא יתחיל ללמוד לנהל את זה בעצמו. ילדים צריכים לקבל עצמאות.

"צריך כפר כדי לגדל ילד", אומר פתגם אפריקאי. ילדים זקוקים לביטחון, הגנה וקבלה כדי שיוכלו לצמוח באופן עצמאי. כמו כן, הם צריכים ללמוד לחיות בצורה חיובית בעולם הסובב אותם.

בקיצור, אם הילד שלכם רוצה להיות במרכז תשומת הלב, זה סימן שאתם צריכים לעצור, לדבר, ללטף ולאהוב אותו. לבסוף, בטח תמיד שאתה יודע לתת לילדך את הטיפול והתשומת לב שהוא צריך.

פופולריים