שימוש בדרישות חיוביות לגידול ילדים מאושרים

אנו רוצים לבחון מקרוב את החשיבות של שימוש בדרישות חיוביות בכל הנוגע לגידול ילדים מאושרים
להלן, אנו רוצים לבחון מקרוב את החשיבות של שימוש בדרישות חיוביות בכל הנוגע לגידול ילדים מאושרים.
כשזה נוגע לגידול ילדים, מעטים הדברים שהם לא יעילים יותר מאשר סמכותיות ודרישות מוגזמות. הרבה יותר טוב להשתמש באסטרטגיות שמניעות ילדים ובני נוער ומחזקים את ההערכה העצמית שלהם.

שימוש בדרישות חיוביות מאופיין בשימוש בנורמות המנחות ילדים מבלי לחנוק אותם. שיטה זו שונה מאוד משיטות אחרות לגידול ילדים שנעשה בהן שימוש בעשורים האחרונים.

להלן, אנו רוצים לבחון מקרוב את החשיבות של שימוש בדרישות חיוביות בכל הנוגע לגידול ילדים מאושרים. נדון גם בדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

בימינו, לראות הורים בעלי תובענות יתר היא, למרבה הצער, שכיחה מדי. פעמים רבות, הורים אלו אינם מבינים את כל הלחץ שהם גורמים לילדיהם להרגיש כתוצאה מכך. יתר על כן, לרבות מהדרישות שלהם אין באמת בסיס איתן.

מה שהורים צריכים לשאוף אליו הוא בדיוק ההפך. כמובן, לגבולות ולחובות יש את מקומם. כולנו חייבים לעמוד בדרישות וחובות מסוימות כדי לחיות בחברה.

עם זאת, חשוב לדעת כיצד להעביר אותם. לכן עלינו ליישם אסטרטגיות כמו שימוש בדרישות חיוביות המאפשרות לילדים לעשות כמיטב יכולתם מבלי להרגיש לחץ יתר על המידה.

ההשלכות של דרישה יותר מדי מילדים

אם אנחנו הולכים רחוק מדי עם הדרישות שלנו, אנחנו עושים רע מאוד לילדים שלנו. בחלקו, אנו מגבילים את יכולתם ליהנות מתקופה כה נפלאה בחייהם שכה מלאה בהזדמנויות.

דרישות מוגזמות, ודרישות שהוטלו בצורה שגויה, עלולות לגרום לבעיות הבאות:

  • תלות וחוסר יכולת לקבל החלטות משלהם.
  • הערכה עצמית נמוכה.
  • עצבנות, חרדה ותוקפנות.
  • הדחקה רגשית.
  • פחד מכישלון ולקחת סיכונים.

כיצד ליישם דרישות חיוביות

ישנן קווים מנחים בסיסיים שיש לקחת בחשבון כשמדובר בהנחלת אחריות על ילדינו. להלן כמה מהם:

1. ביסוס שגרה

למרות העובדה שאנשים רבים שונאים שגרה, הם עוזרים לעשות סדר בחיינו. הודות לשגרה, המוח שלנו וכל הגוף שלנו מתוכנתים לבצע פונקציות מסוימות בזמנים מסוימים.

ההרגל הפשוט הזה מאפשר לנו לפנות מקום במוחנו לנושאים חשובים יותר. במקום לדאוג מה יביא כל יום, ילדים כבר יכולים לחזות משימות ופעילויות יומיומיות.

זה גם מאפשר לילדים לדעת את האחריות שלהם בכל מצב. למשל, הם ילמדו שאחרי ארוחת הערב הגיע הזמן ללכת לישון.

2. תן להם את הזמן שלך

חיזוק הקשר בין הורים לילדים הוא יסוד מסיבות רבות. קודם כל, ילדים משיגים איזון רגשי גדול יותר. זה מוביל למוטיבציה גבוהה יותר, לרוגע ולעקביות בכל מה שקשור לביצוע המטרות שלהם.

חלק חשוב בגידול ילדים עם דרישות חיוביות הוא ההכרה מתי ילדים פוגשים אותן
חלק חשוב בגידול ילדים עם דרישות חיוביות הוא ההכרה מתי ילדים פוגשים אותן.

יחד עם זאת, הם יראו את הוריהם כתומכים ויודעים שהם רוצים את הטוב ביותר. במקום להיות אוטוריטריים, עלינו להסביר את הסיבות מאחורי הדרישות שלנו. אם נעשה זאת, סביר להניח שילדינו יצייתו ברצון רב יותר.

כדי שזה יקרה, אנחנו צריכים לתת לילדים שלנו את תשומת הלב שהם צריכים. קריאת סיפורים לפני השינה, גילוי עניין בפעילויות שלהם, משחק איתם בזמן הפנוי, פתוח לדיאלוג... כל אלו הן פעולות פשוטות אך בסיסיות.

"עלינו ליישם אסטרטגיות כמו שימוש בדרישות חיוביות המאפשרות לילדים לעשות כמיטב יכולתם מבלי להרגיש לחץ יתר על המידה."

3. הכירו את ההישגים וההתקדמות שלהם

חלק חשוב בגידול ילדים עם דרישות חיוביות הוא ההכרה מתי ילדים פוגשים אותן.

אמנם יש שיציינו ש"זו חובתו של ילד", אבל זה גם נכון שכולם מעריכים לקבל תגמול על מאמציהם. אפילו כמבוגרים העובדים בתמורה לכסף, אנחנו עדיין מעריכים לקבל הכרה על העבודה הקשה שלנו.

לתת לילדים את ההכרה, או אפילו התגמולים, שהם מגיעים להם חשוב ביותר. כך הם יראו שאתה מעריך את המעשים שלהם כמו גם את היכולות שלהם .

4. הגבל את הציפיות שלך

אם יש משהו שהוא ההפך הגמור מדרישות חיוביות, זה לצפות שהילדים שלנו יהיו הטובים ביותר בכל דבר. אם, נוסף על כך, נרשמים את ילדינו לכל פעילות שאנו יכולים לחשוב עליה, זה רק מחמיר את המצב.

הורים לא צריכים לצפות מההורים שלהם להצטיין מעל כולם. במקום זאת, עלינו לעודד את ילדינו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם – ולתת את הכל, בהתאם ליכולותיהם.

יחד עם זאת, אין טעם להכריח אותם לקחת על עצמם מיליון פעילויות חוץ בית ספריות שונות. סביר להניח שהם לא נהנים הרבה מהדברים האלה, או שהם קשים מדי לטיפול.

נסה לעשות בדיוק את ההיפך. העמדת דרישות חיוביות קשורה רבות למקסום הכישורים של ילדיכם בתחומים שהם מתלהבים מהם. זה אומר שהילדים שלכם יחליטו באיזה ספורט להתחרות, באיזו שפה ללמוד, באיזה כלי לנגן וכו'.

5. אל תהפוך מתירנית

לאחר קריאת ההצעות לעיל, ייתכן שתגיע לרעיון שאתה צריך להיות פתוח ומתירני מדי. אבל האמת היא שגם זה לא טוב. מגיל צעיר, הם צריכים ללמוד שיש כללים ודרישות שהם חייבים לציית להם.

זה נכון במהלך הילדות ולשארית חייהם. לכן, הם חייבים ללמוד לכבד את הנורמות הללו בשלב מוקדם, אבל לא להרגיש כאילו זה גוזל מהחופש שלהם.

6. אפשרו לילדיכם להשתתף

במקום להגיד לילדיכם לקחת את הדברים שלהם "בגלל שאמרתי", אפשרו להם לעשות בחירות בכל עת שאפשר. כך הדרישות שלך יישמעו הרבה יותר נעימות ומכבדות.

לדוגמה, אם תגידו לילדכם "שב והכין שיעורי בית", סביר להניח שתתקלו בהתנגדות. במקום זאת, אמור "האם אתה רוצה לשבת ולאכול חטיף יחד בזמן שאתה מכין את שיעורי הבית שלך? או שאתה מעדיף להתרחץ קודם?"

אתה תראה כמה מוטיבציה ילדיך מרגישים כשהם מקבלים יותר עצמאות וחופש לגבי ההחלטות שלהם.

כפי שאתה יכול לראות, דרישות חיוביות ישימות באופן מושלם לפעולות יומיומיות. בעצם, מדובר בהחלפת הטלת שכנוע – כמובן תוך שמירה על חוקים ומגבלות סמכות ומשק בית.

פופולריים