הצבת גבולות: 10 כללי התנהגות לילדים

או כללי התנהגות
אנחנו רוצים להציע כמה מההנחיות הללו, או כללי התנהגות, ולהסביר מדוע חשוב להציב גבולות.
על מנת שילדים יתפתחו כראוי ותפקדו נכון בחברה, יש צורך לקבוע קווים מנחים להתנהגותם. ברצוננו להציע כמה מההנחיות הללו, או כללי התנהגות, ולהסביר מדוע חשוב להציב גבולות.
להיות הורה זה הרבה יותר מסתם הבאת ילד לעולם ולדאוג לצרכיו הבסיסיים. בני אדם צריכים להוות חלק מחברה, ולפעול לפי כללי התנהגות מסוימים שעוזרים להם להתבגר ולהתפתח.. זה מרמז על רמה מסוימת של הרמוניה ודו קיום. כדי להשיג זאת, חשוב לקבוע כמה נורמות התנהגותיות שכדאי ללמוד מינקות מוקדמת.

כדי שהילדים הקטנים שלנו יהפכו לאנשים אחראיים, חברתיים, סובלניים שיודעים להתמודד עם עצמם בסביבתם, יש לכבד גבולות מסוימים.

מגבלות אלו ישמשו אסמכתא לילדים שיש לזכור ויעזרו לכוון אותם בגדילתם ובהתפתחותם.

חשיבותם של כללי התנהגות

"קביעת נורמות ומגבלות במהלך הינקות עוזרת לילדים לפתח ערכים ולהתמודד עם מצבים חדשים"

קביעת קווים מנחים התנהגותיים עשויה להרגיש לפעמים כמו אתגר, אבל יש לה יתרונות לטווח קצר ולטווח ארוך. יתר על כן, זה עוזר להם להתפתח כאנשים ולהשתלב בסביבתם הסובבת.

נורמות אלו מספקות לילדים תחושת ביטחון מסוימת. לדעת מה הם יכולים ומה הם לא יכולים לעשות וכיצד להסתגל למצבים מסוימים נותן להם שקט נפשי כשמגיע הזמן לפעול. זה נכון במיוחד אם משלבים את זה עם שגרה ביתית.

קווים מנחים התנהגותיים אלו יאפשרו גם לילדיכם להבחין בין נכון לרע ולפתח ערכים משלהם.

הנה כמה הצעות ספציפיות לגבי יצירת כללי התנהגות עבור ילדיכם
הנה כמה הצעות ספציפיות לגבי יצירת כללי התנהגות עבור ילדיכם.

כל זה יאפשר לילדיכם להסתגל טוב יותר למצבים חדשים, שכן יהיו להם התייחסויות בסיסיות ברורות. ילדיכם ילמדו כיצד לנהל מצבים ותרחישים שונים בצורה מתאימה, תוך ביסוס התנהלותם תמיד על כבוד וסובלנות.

ייעוץ לקביעת כללי התנהגות

"ההנחיות שאנו קובעים צריכות תמיד להתאים ליכולות ולהתפתחות של כל ילד"

חינוך ילד לוקח זמן, ולכן חשוב לזכור שהכללים שאנו קובעים לא ישנו את התנהגותו של ילדנו בן לילה. סבלנות היא חובה. נסו לא להיות קפדניים מדי או לכעוס בקלות אם אינכם רואים תוצאות מיד.

על ידי הנחיית ילדינו בעדינות ובהתמדה, נלמד אותם מה עליהם לעשות ומה אסור לעשות. ובכך נעניק להם שקט נפשי וביטחון עצמי.

להלן כמה הצעות ספציפיות לגבי יצירת כללי התנהגות לילדים שלך:

 • אין צורך לקבוע כללים לכל דבר קטן. לילדים צריכים להיות גבולות, אבל הם צריכים גם מקום לחקור, להתנסות ולהתפתח.
 • הגבולות צריכים להתאים לכל ילד. ודא שילדך מסוגל למלא ולכבד את הציפיות שאתה מציב.
 • הכללים צריכים להיות הוגנים, עקביים ומבוססים על הצרכים של כל ילד. יתר על כן, עליך לזכור גם את ההתנהגות שלך. אם יש סתירות בין העמדות שלך לזו שאתה מצפה מילדך, הכללים רק יהיו מבלבלים.
 • מלבד היותם מובנים, הכללים צריכים תמיד לבוא לידי ביטוי בצורה חיובית. להגיד "לא" לכל דבר יכול להיות מעייף עבור כל המעורבים. במקום זאת, הדגש את החלק החיובי של הגבולות. במקום לציין מה הילדים שלכם לא צריכים לעשות, ציינו מה עליהם לעשות.
 • היה ברור גם לגבי ההשלכות. ילדיכם צריכים להבין בבירור את הכללים, כמו גם את ההשלכות החיוביות או השליליות שיהיו להתנהגות שלהם.

10 כללי התנהגות לבית

אנו יכולים לקבוע כמות גדולה ומגוון של כללים לגבי ההתנהגות שאנו מצפים מילדינו. עם זאת, ההנחיות שנבחר יהיו תלויות יותר מכל בילדים שלנו.

אל תשכחו להתאים תמיד את הכללים שלכם ליכולות של ילדיכם.

הגבולות שתקבעו צריכים להיות מותאמים גם לסביבות שונות. לכן, ניתן לקבוע כללים ספציפיים לכיתה, לפעילויות מחוץ לבית הספר, לטיולים, בבית וכו'.

מטרת הנורמות הללו היא לעזור לילדך להסתגל ולהתאים לכל סביבה חדשה. להלן רשימה של כמה מגבלות ספציפיות שאתה יכול להגדיר בבית שלך.

 1. תגיד שלום ולהתראות. על ידי לימוד ילדך לברך אחרים עם ההגעה או היציאה, אתה מראה להם שכל אדם איתו הוא מתקשר חשוב.
 2. דבר תמיד בכבוד והקשב בתשומת לב. כדי לתקשר היטב, עלינו לבטא את עצמנו בצורה מספקת, אך גם להקשיב לצד השני. הבנה זו תעניק לילדך את המפתחות לתקשורת טובה.
 3. הימנע משפה גסה. כלל זה קשור לקודמו, ועל ההורים להקפיד לתת דוגמה טובה. הילדים הקטנים קולטים מיד עלבונות ומילים רעות.
 4. לאכול נכון ובלי להתלונן. לא מדובר רק בשמירה על קור רוח מסוים ליד השולחן. זה גם לא לאפשר לילדים שלך לשחק עם האוכל שלהם, או לדחות את האוכל שהם מגישים. זהו כלל מאוד פתוח, אז היו ספציפיים יותר בהתאם לצרכי המשפחה שלכם.
 5. שמור על צעצועים מאורגנים והנח אותם. כל ילד אחראי על החפצים שלו. הילדים שלכם חייבים להיות מודעים לכך שהם לא יכולים להשאיר את החפצים שלהם בכל רחבי הבית, מכיוון שזה יכול להיות מסוכן.
 6. עזרה ברחבי הבית. זכרו לקחת בחשבון את היכולות של כל ילד. אתה יכול להפריד את הכלל הזה למשימות ספציפיות, כל אחת עם התגמול שלה.
 7. אל תבזבז. הפק את המירב מכלי בית, סגור את ברז המים, כבה אורות/טלויזיה כשאין צורך וכו'. הילדים שלך ילמדו לא רק לדאוג לכלכלת המשפחה, אלא גם לאיכות הסביבה.
 8. סגור דלתות בזהירות. טריקת דלתות לא רק יוצרת רעש חזק ומציק. זה גם יכול לגרום לדלתות להישבר.
 9. אמור "בבקשה" כשאתה מבקש משהו. כלל זה קשור גם לכבוד. ילדים צריכים ללמוד לבקש דברים בנימוס ולא רק לנסות לכפות את רצונם.
 10. תגיד סליחה." אם אנחנו יודעים שעשינו משהו לא בסדר, אז אנחנו צריכים להכיר בעבירה ולהגיד שאנחנו מצטערים. דרך טובה ללמד זאת את ילדך היא לצמצם את ההשלכות אם הוא יתוודה ויכיר במה שעשה לא בסדר.

הדבר החשוב ביותר הוא שהילדים שלכם ילמדו עם הזמן שכללי ההתנהגות הם לא רק הטלות חסרות טעם. במקום זאת, נורמות אלו מתמקדות ברווחתו של ילדכם עצמו וביכולתו להתמודד עם עצמם בחברה.

פופולריים