3 שיטות להציב גבולות מבלי להעניש את ילדיכם

הטכניקות הבאות להצבת גבולות מבלי להעניש ילדים יכולות להיות לעזר רב
בהקשר זה, הטכניקות הבאות להצבת גבולות מבלי להעניש ילדים יכולות להיות לעזר רב.
הצבת גבולות לילדים היא דרך להראות להם אהבה. על מנת לקבוע גבולות, ההורים יכולים להשתמש באסטרטגיות ובטכניקות שונות כדי להימנע מענישה.

גידול ילדים הוא משימה נפלאה ובו בזמן מורכבת. מטרתו של כל הורה היא לחנך את ילדיו באהבה וחיבה ולקבוע גבולות מתאימים כדי שהילדים יגדלו ויתבגרו בצורה נכונה, ויוכלו לתפקד בחברה. בהקשר זה, הטכניקות הבאות להצבת גבולות מבלי להעניש ילדים יכולות להיות לעזר רב. הנה שלושה משאבים שימושיים לחינוך ילדים מבלי להזדקק לצעקות ואיסורים.

למה אנחנו מתכוונים בהצבת גבולות לילדים?

ככל שילדים גדלים, יש צורך שילמדו שגרות והרגלים, ושילמדו בהדרגה כללים לגבי חיי היומיום והיחסים שלהם עם אחרים.

לכן, הסיבה העיקרית לכך שגבולות נחוצים היא שילדים ילמדו את סדר חייהם הבסיסי בעתיד. חיי המבוגרים והחיים המקצועיים מתנהלים על פי כללים וקודים מסוימים. ילדים צריכים ללמוד זאת כשהם מתחילים להתבגר.

לכן, חיוני לחנך ילדים בכל האהבה האפשרית. אבל לחנך אותם על ידי הצבת גבולות סבירים זה גם להראות להם אהבה. מכיוון שהגבולות מאפשרים לילדים להיות חופשיים, ובו בזמן, ללמוד על המחויבויות שלהם. גבולות מלמדים ילדים להתייחס בכבוד אחד לשני וללמד אותם מה נכון או מותר ומה אסור, מה טוב להם ומה אסור.

לכן, גבולות הם האסטרטגיה פר אקסלנס לחנך ילדים וללמד אותם ערכים כמו כבוד, אחריות, סולידריות, סובלנות, משמעת וקביעות. הצבת גבולות היא דרך לספק לילדים את הכלים הדרושים להם על מנת להתמודד עם עתידם ולהפוך למבוגרים בעלי כושר טוב.

למה זה לא רעיון טוב להעניש כדי להציב גבולות?

אם כבר אמרנו, הצבת גבולות לילדים היא האסטרטגיה הבסיסית לחנך אותם, זה קוהרנטי להדגיש שענישה היא לא אופציה טובה בכלל. מניעת או איסור על מנת לגרום לילד לשנות גישה או התנהגות לא יעזור להשיג את המטרה.

כשהם מתמודדים עם עונש, ילדים מפנימים את הכעס והתסכול שהעונש הזה גורם להם. עם זאת, לעתים רחוקות הם יעצרו לחשוב או להרהר בסיבת העונש.

לכן, גם אם זה מסובך, יש צורך לספק לילדים את המניעים והסיבות להצבת גבולות. כמו כן, חשוב להסביר את הקשר בין הגבול לבין הצורך לשנות התנהגות מסוימת. בנוסף, עלינו לפנות להשלכות של אי עשייה של משהו, כגון לקיחת הרשאות או הפחתה. זה אפילו טוב להניע ולתגמל ילדים מדי פעם כשהם מצייתים או מתנהגים יפה.

שלוש טכניקות להצבת גבולות מבלי להעניש ילדים

אנו מקווים שתאהבו את הטכניקות הללו כדי להציב גבולות מבלי להעניש את ילדיכם
בקיצור, אנו מקווים שתאהבו את הטכניקות הללו כדי להציב גבולות מבלי להעניש את ילדיכם.

אין ספק שיש הרבה אסטרטגיות וטכניקות אחרות להציב גבולות מבלי להעניש ילדים. אבל, בהזדמנות זו, נשתף שלוש טכניקות שהן לא רק יעילות, אלא גם פשוטות יחסית לביצוע על בסיס יומי.

האסטרטגיה של האלטרנטיבה, אפשרות טובה

אסטרטגיה שימושית להצבת גבולות לילדים היא לספק להם אלטרנטיבה להתנהגות או לפעולה שאנו רוצים שהם ישנו. בדרך זו, הם לא ירגישו שהם עושים משהו לא בסדר, אלא שהם יכולים לעשות את זה טוב יותר אחרת.

לדוגמה, עדיף להציע חלופות, כמו לשחק עם הצעצועים שלהם ולא עם כלי מטבח. או להציע להם את האלטרנטיבה של תחילה לסדר את הבגדים והצעצועים שלהם, ואז לצאת לשחק בפארק, ולהסביר שבדרך זו, הם לא יצטרכו להפריע להם בכיף עם חבריהם כדי לחזור הביתה לעשות את מטלות היומיום.

טכניקת STOP: מציעים יותר דיאלוג והסברים

על מנת להציב גבולות ללא ענישה, דיאלוג ותקשורת עם ילדים חיוניים. לכן, בהתחשב בגיל הילדים, יש להסביר את הגבולות ולתת נימוקים מדוע הם נקבעים. כך הקטנטנים יבינו גבול ויקבלו אותו בצורה חיובית יותר.

בהקשר זה, טקטיקה מצוינת יכולה להיות יישום טכניקת STOP. שיטה זו מורכבת מהפסקת העשייה או האמירה מיד כאשר אנו שומעים את המילה הזו.

כך, ילדים יפנימו שהמילה STOP מציינת פקודה שיש לציית לה מיד. לאחר שהצלחנו ללכוד את תשומת הלב של הילדים, נוכל להסביר להם את הסיבות להגבלה, שינוי או ביטול פעולה או התנהגות כזו.

טבלה של אדומים וירוקים להצבת גבולות מבלי להעניש ילדים

אסטרטגיה שימושית נוספת היא להכין תרשים עם הילדים שבו מיוצגים ימי השבוע. כל לילה, לפני השינה, היום נצבע בירוק אם הילד התנהג יפה, ובאדום אם הילד לא התנהג. למשל, אם ההורים היו צריכים למשוך את תשומת ליבו של ילדם באמצעות טכניקת STOP.

הדבר החיובי ביישום האסטרטגיה הזו הוא שהיא עוזרת ומלמדת ילדים להגדיר מטרות. אז, בסוף השבוע, אם יש יותר ימים ירוקים מאשר אדומים, ילדים ירגישו שהם השיגו את מטרותיהם, ולכן, בהחלט יהיה צורך לחגוג את ההישגים שלהם, ולמה לא, לחשוב ולנהל משא ומתן. תגמולים מסוימים.

בקיצור, אנו מקווים שתאהבו את הטכניקות הללו כדי להציב גבולות מבלי להעניש את ילדיכם. אם תתחילו להשתמש בהם, תראו כמה מהר הם משפיעים על הקטנים!