5 התנהגויות לא ראויות אצל ילדים שאסור לנו לאפשר

להלן נתייחס לכמה מההתנהגויות השגויות אצל ילדים שאסור לנו לאפשר
להלן נתייחס לכמה מההתנהגויות השגויות אצל ילדים שאסור לנו לאפשר, ולאילו השלכות עלינו להחיל אם הן מופיעות.
כמובן, חשוב לתקן כל סוג של התנהגות בלתי הולמת אצל ילדינו. עם זאת, יש כמה התנהגויות שגויות שאסור לנו לאפשר בשום פנים ואופן.

לפעמים לילדים שלנו יש התנהגויות לא הולמות שמרגיזות אותנו כהורים. להלן נתייחס לכמה מההתנהגויות השגויות אצל ילדים שאסור לנו לאפשר, ולאילו השלכות עלינו להחיל אם הן מופיעות.

ילדים לומדים ללא הרף על כל מיני נושאים. אבל יש תחום אחד שחשוב מאוד בחינוך שלהם: לדעת אילו התנהגויות מתאימות ואילו לא.

אתגר להורים הוא לקבוע את הגבולות שינחו את ילדם להתנהגויות מקובלות ושכחלק מהתפתחותם, הילדים ינסו לחרוג.

התנהגות לא נכונה של ילדים: מה עלינו לעשות?

בזמנים מסוימים, הורים עשויים להיות סובלניים או פסיביים יותר לגבי התנהגויות מסוימות. זה תלוי לעתים קרובות במצב הרוח שבו אנו נמצאים באותו זמן.

עם זה, כל מה שאנחנו עושים הוא להעביר מסר סותר לילדים שלנו. מדוע לאותה התנהגות יש תוצאות שונות בהתאם למקום שבו היא מתרחשת? זה משהו שאסור לנו לאפשר. להתנהגויות מסוימות חייבות להיות תמיד אותן השלכות, לא משנה מה המקרה.

אנחנו תמיד צריכים לתקן את הילדים שלנו כשזה מגיע להתנהגויות לא הולמות. עם זאת, ישנן התנהגויות מסוימות שאיננו יכולים להתעלם מהן בשום פנים ואופן. זה בגלל שהם יכולים להפוך לבעיה עבורם, עבורנו או עבור הסובבים אותם.

זה חיוני שנהיה איתנים ונקבע השלכות לגבי התנהגותם. זה יבטיח שכשהם גדלים, הם ימנעו מהם.

התנהגויות לא ראויות שאסור לנו לאפשר בילדים

להלן, נסתכל על כמה מההתנהגויות השגויות שאסור לנו לאפשר או לסבול בשום פנים ואופן.

לקיחת חפצים שאינם שלהם

לפעמים ילדים באמת רוצים משהו, ולמרות שהוא לא שלהם, הם לוקחים אותו. חשוב שנגרום להם להבין שלא משנה כמה הם רוצים משהו, הם לא יכולים לסבול אותו אם הוא לא שלהם. זה מהותי, שכן זה קשור לערכים של כבוד, יושר והגינות.

השלכות

אם אתה תופס את הילד שלנו לוקח משהו שהוא לא שלהם, אתה צריך לדבר איתו. הסבירו שהם לא צריכים לעשות את זה, בקשו מהם להחזיר אותו, וודאו שהם עושים זאת. גם אם הם מתנגדים וזה לא פשוט, הם צריכים לדעת מה נכון.

להרגיז אחרים ללא סיבה

ילדים לעתים קרובות נקלעים לוויכוחים או לריב עם בני גילם על צעצוע, למשל. זה נורמלי לחלוטין. עם זאת, הבעיה האמיתית מתעוררת כאשר הילד שלנו מטריד או פוגע בילד אחר ללא סיבה. כשזה קורה, חשוב שנזהה מה קורה ונפעל מיד.

השלכות

ברגע שאתה בטוח שאין סיבה להתנהגות זו, עליך לדבר עם ילדך. לגרום להם לחשוב מה גרם להם להתנהג כך ולספר לך מה קרה. לאחר מכן, בקשו מהם לכתוב מכתב התנצלות ולתת אותו באופן אישי לילד שהם הרגיזו.

לצחוק על מי ששונה

עוד התנהגויות לא ראויות שאסור לנו לאפשר בילדים
עוד התנהגויות לא ראויות שאסור לנו לאפשר בילדים.

זה נורמלי שילדים ישאלו על ילדים אחרים שהם רואים עם מוגבלות או משהו על המראה הפיזי של מישהו שמושך את תשומת הלב שלהם. עם זאת, אנחנו לא יכולים לאפשר להם להצביע על אחרים, לצחוק עליהם או לצחוק עליהם.

עלינו, כהורים, לעזור להם להבין שכולנו שווים ושעלינו לכבד ולקבל אחרים כפי שהם. עלינו לטפח בהם ערכים כמו אמפתיה ורגישות, שיהפכו אותם לאנשים טובי לב.

השלכות

בקשר להתנהגות הזו, אסור לתת להם לצחוק על אף אחד. ואם כן, עלינו לתקן אותם ולהסביר שזה לא בסדר. מגיל צעיר עלינו להנחיל קבלה והכלה של מי ששונה. יחד עם זאת, עלינו לעזור לילדינו להבין כיצד הם יכולים לגרום לאחרים להרגיש כשהם צוחקים עליהם.

קריאת סיפורים או צפייה בסרטים בנושא זה יכולה לעזור לך לקדם את החשיבות של ערכים אלה.

עוד התנהגויות לא ראויות שאסור לנו לאפשר בילדים

לא כולל ילדים אחרים

אם אתה רואה או שומע שילדך לא כולל ילדים אחרים, חשוב שתפסיק את המצב הזה בהקדם האפשרי. יחד עם זאת, אתה צריך לעבוד איתם כדי לפתח אמפתיה, מצפוניות ורגישות לאחרים.

השלכות

כאן עלינו לוודא שאחרי שיחה עם הקטן שלנו, המצב לא יחזור על עצמו. בנוסף, נוכל לבקש מהם לכלול את הילד שהדירו כדי שלא יישארו שוב מחוץ לקבוצה בגלל הגישה הזו.

חוסר כבוד לדמויות סמכות ושבירת חפצים כשהם כועסים או מתוסכלים

לפעמים לקטנטנים קשה לנהל את הרגשות שלהם, בדיוק כמו שאנחנו המבוגרים. עם זאת, ישנם ילדים שתגובותיהם נפיצות ומוגזמות. הם צורחים, מכים בסובבים אותם, ואפילו שוברים חפצים בהישג ידם. אינך יכול לסבול התנהגות זו ועליך לעבוד עם ילדך ברגע שהתנהגויות אלו מופיעות.

השלכות

ההשלכות כאן יהיו תלויות בגילו של ילדכם ובעוצמת ההתנהגות. המתן עד שהקטן שלך יהיה רגוע כדי לדבר על המצב.

אתה יכול לספק אסטרטגיות לטיפול בכעס ובתגובות יתר אלה. לדוגמה, טכניקות הרפיה, נשימה, פסק זמן, ביטוי איך הם מרגישים וכו'.

בנוסף לביסוס ההשלכות של התנהגויות אלו (אובדן פריבילגיה כלשהי שהם נהנים ממנה הרבה, למשל), במקרה שהם שברו משהו, הם יצטרכו להוציא חלק מהחסכונות שלהם כדי להחליף או לתקן אותו.

בקיצור, אסור לתת להתנהגויות הרעות של ילדים לחלוף, אבל אלו שהזכרנו זה עתה עדינות במיוחד ואי אפשר לסבול אותן כי הן מרמזות על פגיעה – בעצמו, באחרים ובסביבתם.

חשוב תמיד לקבוע את ההשלכות שההתנהגויות הללו יגרמו ולנסות להקפיד לאכוף אותן, לא משנה היכן הן מתרחשות ועם מי. אתה צריך להיות תקיף כשאתה מתמודד עם ההתנהגויות הרעות האלה כדי שהן לא יחזרו שוב בעתיד. וכמובן, תמיד דברו עם ילדכם ואכפו את ההשלכות באהבה ובכבוד.

פופולריים