תיבת הכעס להתמודדות עם התקפי זעם

תיבת הכעס היא טכניקה להתמודדות עם התקפי זעם שיכולה לעזור לילדים ללמוד לנהל טוב יותר את הרגשות השליליים שלהם
תיבת הכעס היא טכניקה להתמודדות עם התקפי זעם שיכולה לעזור לילדים ללמוד לנהל טוב יותר את הרגשות השליליים שלהם.
תיבת הכעס היא טכניקה להתמודדות עם התקפי זעם שיכולה לעזור לילדים ללמוד לנהל טוב יותר את הרגשות השליליים שלהם.

התמודדות עם התקפי זעם היא אתגר שכל ההורים צריכים להתמודד איתו כשיש לנו ילדים קטנים. ילדים קטנים אינם מסוגלים לנהל ולשלוט בכעס שלהם ובסופו של דבר מבטאים את רגשותיהם באמצעות התקפי זעם. למרבה המזל, ישנם מספר כלים וטכניקות שהורים יכולים להשתמש בהם על מנת להתמודד עם הרגשות השליליים שלהם. ועם זה בחשבון, אנחנו רוצים לספר לכם על תיבת הכעס.

בסביבות גיל שנתיים, ילדים בדרך כלל מתחילים לבטא את עצמם באמצעות התקפי זעם. שלב זה נוטה להגיע לשיאו בסביבות גיל שלוש או ארבע. עם זאת, במקרים מסוימים, זה יכול להימשך עד גיל שבע. זהו שלב בהתפתחות הילד שיכול להיות מאוד מסובך עבור ההורים. לכן, מציאת אסטרטגיות יעילות להתמודדות עם התקפי זעם היא חיונית.

האם אתה רוצה לדעת איך להשתמש בתיבת הכעס כדי לעזור לילדים להתמודד עם הרגשות השליליים שלהם? המשך לקרוא.

תיבת הכעס: מדוע מתרחשים התקפי זעם בילדים?

ילדים צריכים להביע את הכעס שלהם, אבל הדרך שבה הם עושים זאת לעתים קרובות היא בצורה של התקף זעם. כאשר פרקים אלו מתחילים להופיע, בסביבות גיל שנתיים, ילדים אינם מסוגלים לשלוט ברגשותיהם. הסיבה לכך היא שהקורטקס הפרה -פרונטלי שלהם, שאחראי על ויסות הרגשות, עדיין לא התפתח במלואו.

זה נורמלי שילדים מביעים את התסכול והכעס שלהם כמו פיצוץ שהם לא יכולים לשלוט בו בדרך אחרת. בגיל זה, ילדים קטנים אינם מסוגלים לחבר סיבה ותוצאה, ופעמים רבות הם משתמשים בהתקפי זעם כי הם לא מקבלים את מה שהם רוצים. במילים אחרות, הם משתמשים בהם כדי לקבל את דרכם.

למרות שהתקפי זעם הם נורמליים בשלב זה, חשוב להורים לשלוט בהם ולהפסיק את ההתנהגויות הללו כשהן מופיעות. אנו יודעים שזו משימה לא פשוטה ושהיא דורשת עקביות, סבלנות ואכפתיות. יתרה מכך, ניתן להשתמש בטכניקות כמו תיבת הכעס כדי לעזור לילדים לנהל טוב יותר את רגשותיהם.

ממה מורכבת תיבת הכעס?

תיבת הכעס היא טכניקה שנוצרה על ידי הפסיכולוגית מרינה מרטין המשתמשת בסיפור ילדים מאת הסופרת הצרפתייה מיריי ד'אלאנס, איזה זעם זעם! פעילות זו עוזרת לילדים לנהל את הכעס שלהם ולהירגע לפני שהם מגיעים לנקודת הרתיחה שלהם.

הצעד הראשון הוא לספר לילדים את הסיפור:

תיבת הכעס: מדוע מתרחשים התקפי זעם בילדים
תיבת הכעס: מדוע מתרחשים התקפי זעם בילדים?

הסיפור כולל ילד (אתה יכול לתת לו או לה איזה שם שתרצה) שהיה לו יום רע. לא רק בבית הספר, אלא גם במגרש המשחקים עם חבריו וכו', ושום דבר לא הולך לו. כמובן, כשהוא מגיע הביתה בערב, יש לו התקף זעם ענק ומתחיל לבכות ממש חזק.

ברגע הזה שהילד כל כך כועס, הוא רואה מפלצת יוצאת ממנו. והוא מתבונן כיצד המפלצת מתחילה להרוס את כל מה שנראה באופק.

כשהוא עד להרס הזה, הוא מתחיל לנקות את הבלגן שהמפלצת עושה. תוך כדי כך המפלצת הופכת קטנה יותר ויותר ולבסוף נעלמת. (סיפור המבוסס על איזה זעם זעם, מאת Mireille d'allancé).

ציור

בכל פעם שהכעס הזה מופיע, כמו בסיפור, ילדכם יתחיל לצייר את הכעס שלו על פיסת נייר. תן לקטנטנים דף נייר ועפרונות צבעוניים, עפרונות צבעוניים או טושים. כך הם יתעלו את רגשותיהם על ידי תיאורם על נייר, ובכך הם יפיגו את הכעס והתסכול שלהם.

כאשר הם סיימו לצייר, אז הם יכולים להוסיף עיניים, רגליים וידיים כדי להפוך אותו למפלצת. ברוב המקרים, ילדים יבטאו את כעסם בצורה של שרבוט. אם הם מציירים משהו אחר, זה בסדר, כי זו הדרך שלהם לבטא את הרגש שהם מרגישים.

לאחר שהילדים יסיימו להכין את המפלצת שלהם, תבקשו מהם לקמט את הנייר לכדור ולשים אותו בקופסה. זו תיבת הכעס, מקום רק למפלצות כעס. ברגע שהמפלצת נמצאת בקופסה, הוא לא יכול לברוח, והילד שלך יהיה משוחרר מהתחושה השלילית הזו.

מסקנות לגבי תיבת הכעס להתמודדות עם התקפי זעם

מטרת טכניקת תיבת הכעס היא לעזור לילדים להשיג מודעות כיצד הרגש השלילי הזה מרגיש וללמוד לשלוט בו. הטכניקה מפנה את הכעס לרגשות חיוביים יותר על מנת למנוע התקפי זעם ותוקפנות. אז למה אתה מחכה? ספר לילדך את הסיפור שלמעלה, ובפעם הבאה שהוא או היא כועסים, תדע בדיוק מה לעשות.

פופולריים