סימנים לכך שילדכם עומד לקבל התקף זעם

ישנם סימנים מסוימים שאתה יכול להיזהר מהם המעידים על כך שילדך עומד ללקות בהתקף זעם
ישנם סימנים מסוימים שאתה יכול להיזהר מהם המעידים על כך שילדך עומד ללקות בהתקף זעם.
התקפי זעם הם חלק מהתפתחות הילדים. עם זאת, ברגע שאתה מבין את הפרקים הללו ואת מה שמוביל אליהם, לעתים קרובות אתה יכול למנוע מהם לקרות. היום, נדבר על הסימנים לכך שילדכם עומד לקבל התקף זעם.

ישנם סימנים מסוימים שאתה יכול להיזהר מהם המעידים על כך שילדך עומד ללקות בהתקף זעם. לאחר שתלמדו לזהות את הסימנים, תוכלו גם לפעול למניעת התקפי הזעם.

תמיכה בילדים כשהם בעיצומו של התקף זעם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני ההורים. לכל הילדים יש התקפי זעם, וזה אומר שכל הורה צריך לעבור את רגעי המשבר הרגשי של ילדיו.

כאשר ילדכם חווה אחד מהפרקים הקשים הללו, סביר להניח שתרגישו מתוסכלים וחסרי תקווה... אבל זה צריך להיות הדאגה הקטנה ביותר שלכם. הדבר החשוב ביותר ברגעים אלו הוא ההבנה שהתקפי זעם הם חלק נורמלי מהתפתחותו של ילד, ואתה צריך להיות מוכן להתמודד איתם כראוי.

זה בסיסי שהורים יבינו שהילדים שלך לא זורקים התקפי זעם כדי לעצבן אותך או לכעוס אותך בכוונה. זו רק הדרך שלהם להראות לך, דרך מעשיהם, שהם מוצפים רגשית וזקוקים לנחמה ולהדרכה שלך כדי לשחזר את האיזון הפנימי שלהם.

הדרך שבה אתה מגיב משחקת תפקיד מרכזי בכל הנוגע לשיפור ההתנהגות של ילדך.

התקפי זעם הם לא אשמתו של אף אחד

כאשר ילדך סובל מהתקף זעם, לעתים קרובות אתה עשוי להרגיש שהמצב הוא באשמתך. זה לא המקרה. התקפי זעם הם חלק נורמלי מהתפתחות הילד. הם לא מתקיימים בגלל שאתה הורה רע או בגלל שעשית משהו לא בסדר.

למרבה המזל, לרוב המשברים הרגשיים בילדים קודמת רשימה של סימנים. הדגלים האדומים האלה מגלים שילדכם עומד לחטוף התקף זעם. להלן, נפרט על הסימנים הנפוצים ביותר המובילים להתקפי זעם. כך, אתה יכול לראות אותם מגיעים ולנסות למנוע את התקף הזעם אפילו להתרחש.

אילו גורמים יכולים לתרום להתקפי זעם בילדים?

ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום לנטייה של ילד ללקות בהתקף זעם בכל רגע נתון:

  • רעב. ילדים קטנים רעבים, בדיוק כמו מבוגרים. שמירה על חטיפים בריאים ומשביעים ולחזות את הזמנים שבהם ילדכם זקוק לחיזוק נוסף, יעזור מאוד בכל הנוגע למניעת התקפי זעם.
  • עייפות ועייפות. ככל שילדכם עייף יותר, כך הוא או היא ייאבקו יותר בתקשורת ובנימוקים דרך קשיים ומצבים מאתגרים.
  • פיתוי. לקחת ילדים במעבר הממתקים כשהם רעבים ומסרבים לקנות להם ממתקים זה מתכון בטוח לאסון.

מאילו סימנים עלי להיזהר כדי לדעת אם הילד שלי עומד לקבל התקף זעם?

כעת, נדבר על הסימנים הספציפיים שעשויים להצביע על כך שילדכם עומד ללקות בהתקף זעם. כך תוכל לנקוט בפעולה כדי למנוע את התרחשותו.

מאבקי תקשורת קודמים לרוב להתקפי זעם

הדגלים האדומים האלה מגלים שילדכם עומד לחטוף התקף זעם
הדגלים האדומים האלה מגלים שילדכם עומד לחטוף התקף זעם.

לעתים קרובות, ילדים כועסים כי אין להם את היכולת להביע את עצמם או להבין בבירור. אם אתה מבחין שהילד הקטן שלך נאבק להביע את נקודת המבט שלו או לבקש מה שהוא רוצה, התקף זעם עשוי להיות בעתיד שלהם. לכן, אתה צריך לעזור להם עם הביטוי העצמי שלהם.

סימנים פיזיים של תסכול

כשילדים מתחילים לדפוק בצעצועים, לזרוק חפצים או להרים ידיים בתסכול, כנראה מסתערת סערה. כאשר מתחילה הכעס, היא מתחילה להשפיע על גופם של ילדינו ומגלה שהם מגיעים לגבול שלהם.

ילדים צועקים לעתים קרובות לפני שיש להם התקף זעם

כשילדים מתחילים להרים את קולם, זה עשוי להיות סימן שהם נאבקים ברמה הרגשית. כשהם מתחילים לצעוק כדי להביע כעס, תסכול וכו', ייתכן שתצטרכו להתערב כדי למנוע מהם התקף זעם.

מכה או בעיטה בחפצים או אנשים

מכות, בעיטות ואפילו נשיכות שכיחים כולם בילדות המוקדמת. זו הדרך של ילדים ללמוד לנווט על ידי אינטראקציה עם ילדים אחרים שגם להם יש יכולת מוגבלת לתקשר.

סוג זה של התנהגות הוא סימן לכך שילדכם מתקשה להשיג את מה שהוא רוצה או מנסה לעצור התנהגות של ילד אחר. כתוצאה מכך, הוא או היא מרגישים שנדחפים מעבר לגבול שלו.

ירידה ביכולת הקשב של הילד לפני התקף זעם

לעולם אל תצפו מהילדים שלכם להיות מסוגלים לשים לב לפרקי זמן ארוכים. אבל כשילד מאבד בבירור מיקוד בתקופה שבה אתה אומר לו או לה לעשות את ההפך, התסכול הולך לגדול.

השתמש בהסחת דעת ועזור לקטן שלך למצוא פעילות שהוא או היא מוצאים מעניינת יותר. כך תוכלו למנוע את המשבר הממשמש ובא.

מרגישה חוסר שליטה

בדיוק כמו שמבוגרים מרגישים יותר בנוח כשאנחנו שולטים בנסיבות שלנו, כך גם ילדים. אם ילדים קטנים מוצאים את עצמם במצב שבו אין להם זכות בחירה, זה יכול להוביל אותם לרגשות שקשה לנהל. ובמוקדם או במאוחר, הם עלולים בסופו של דבר לחוות התקף זעם.

זה גם אפשרי שהילד הקטן שלך יהיה מתוח, בוכה, יחזור על עצמו פעמים רבות כתוצאה מחוסר ביטחון רגשי. ילדים עלולים גם להיות חרדים לנוכח שינויים בלתי צפויים בשגרה שלהם. כל אלה יכולים להיות סימנים לכך שילדכם עומד ללקות בהתקף זעם.

פופולריים