5 ציטוטים של ז'אן פיאז'ה על ילדים

הציטוטים האלה של ז'אן פיאז'ה מראים לנו שהוא היה פסיכולוג מעניין וחכם שעבד ללא הרף כדי לנסות להבין טוב יותר
הציטוטים האלה של ז'אן פיאז'ה מראים לנו שהוא היה פסיכולוג מעניין וחכם שעבד ללא הרף כדי לנסות להבין טוב יותר ילדים.
ציטוטים אלו של ז'אן פיאז'ה מזכירים לנו את חשיבות ההתפתחות הטבעית של ילדים באמצעות מורשתו של אחד מפסיכולוגי הילדים הנודעים ביותר בהיסטוריה.

במאמר זה תגלו כמה ציטוטים של ג'ין פיאז'ה. הוא היה אחד מפסיכולוגי הילדים החשובים בכל הזמנים, שחקר את התפתחות הילד. מעניין שילדיו היו בלי משים "שפני הניסיונות" למחקר המדעי שלו.

אבל אסור לנו להחשיב את ילדיו כ"שפני ניסיונות" כשלעצמם. למעשה, הפסיכולוג פשוט התבונן בהם. התבוננות זו הובילה לאחת מתאוריות הפסיכולוגיה האבולוציונית המעניינות ביותר של הפדגוגיה המודרנית.

מי היה ז'אן פיאז'ה?

ז'אן פיאז'ה היה פסיכולוג קונסטרוקטיביסטי שוויצרי. נולד ב-1896, חקר את ההתפתחות הקוגניטיבית והאינטלקטואלית של ילדים בפירוט. גודל התוצאות שלו היה עד כדי כך, שחקירותיו נחשבות למשפיעות באופן מכריע על הפדגוגיה והפסיכולוגיה ההתפתחותית הנוכחיים.

את תואר הדוקטור שלו השיג באוניברסיטת נוישאטל בשנת 1918. לאחר מכן החל לעבוד במוסדות פסיכולוגיים בפריז, שם שיתף פעולה עם פסיכולוג חשוב אחר, אלפרד בינט.

בשנת 1919, הוא החל לפתח את התיאוריות שלו בחיפוש אחר טבעו של הידע. מאז אותה שנה, הוא פרסם כמה מחקרים על פסיכולוגיית ילדים בהתבסס על מחקריו, שהתבססו, בתורו, על התבוננות בהתפתחות ילדיו שלו.

בין התרומות הגדולות ביותר של פיאז'ה לעולם פסיכולוגיית הילד, בולטת התיאוריה שלו על אינטליגנציה סנסו -מוטורית. תיאוריה זו מתארת התפתחות של אינטליגנציה מעשית המבוססת על פעולות מתוך מושגים מתעוררים.

ציטוטים של ז'אן פיאז'ה

מעתה תגלו ותנתחו סדרה של ציטוטים של ז'אן פיאז'ה. הם מכילים ידע רב שיאפשר לכם להעמיק בעולם הילדים.

תגלית

עוד ציטוטים של ז'אן פיאז'ה על ילדים
עוד ציטוטים של ז'אן פיאז'ה על ילדים.

"בכל פעם שמלמדים ילד בטרם עת משהו שהוא יכול היה לגלות בעצמו, אותו ילד נמנע מלהמציא אותו וכתוצאה מכך מלהבין אותו לחלוטין."

ז'אן פיאז'ה היה תומך חזק בהתפתחות הטבעית של ילדים. לכן, אם תתקדם ותלמד אותם משהו לפני שהם יגלו אותו, לא תאפשר להם לעשות את הצעדים הקטנים האלה בעצמם. עבור פיאז'ה, מבוגרים צריכים להיות צופים ומדריכים, לא מורים.

ידע

"ידע, אם כן, הוא מערכת של טרנספורמציות שהופכות להתאים יותר בהדרגה."

אם אתה מסתכל מקרוב על האנשים סביבך, כולל ילדים, אלה שיודעים הכי הרבה, שיש להם השכלה גבוהה ויותר הכשרה, ערכים ואינטליגנציה, הם אלה שיודעים הכי טוב איך לפעול בכל מצב. לפיכך, הידע הוא מה שאפשר לאנשים אלה להשתנות כדי למצוא את ההתנהגות המתאימה לכל זמן.

הילד הפנימי שלך

"אם אתה רוצה להיות יצירתי, הישאר בחלקו ילד, עם היצירתיות וההמצאה המאפיינת ילדים לפני שהם מעוותים על ידי החברה הבוגרת."

כיום, יצירתיות היא מיומנות מאוד מבוקשת על ידי מגייסים מכל סוגי החברות. עם זאת, אנשים מאבדים את המיומנות הזו ככל שהם מתבגרים.

עבור פיאז'ה, הדרך הטובה ביותר להישאר יצירתי היא לעולם לא לאבד את הקשר עם הילד הפנימי שלך. אם תנסו לראות את החיים כמו ילדים, לא תאבדו את היכולת להמציא, לדמיין וליצור. למרות שזה בא באופן טבעי לילדים, זה די קשה למבוגרים.

עוד ציטוטים של ז'אן פיאז'ה על ילדים

אינטליגנציה

"אינטליגנציה היא מה שאתה משתמש כשאתה לא יודע מה לעשות."

ציטוט זה משלב את אחד מהמושגים הגדולים של ז'אן פיאז'ה. בני אדם לומדים דרך ניסיון. אבל כדי לחוות, הם צריכים להשתמש באינטליגנציה. לפיכך, כאשר בני אדם מגיעים לנקודה שבה אין להם ידע להתקדם, הם יצטרכו להשתמש באינטליגנציה שלהם כדי למצוא את הדרך הטובה ביותר להמשיך.

שווי משקל

"שיווי משקל הוא הנטייה העמוקה ביותר של כל פעילות אנושית."

החיים הם כולם על מציאת איזון. לפעמים אנחנו קוראים לזה אושר, בעוד פעמים אחרות אנחנו קוראים לזה הגשמה. לכן, הדבר החשוב הוא למצוא את הנקודה שבה אתה מרגיש טוב עם איך שאתה, פועל ומטפל בבעיות.

הציטוטים האלה של ז'אן פיאז'ה מראים לנו שהוא היה פסיכולוג מעניין וחכם שעבד ללא הרף כדי לנסות להבין טוב יותר ילדים. בזכותו, היום כולנו מסוגלים להבין טוב יותר ילדים ולגדל אותם להיות מבוגרים מאוזנים, בטוחים בעצמם, המאמינים ביכולותיהם.

פופולריים