ילדים פסיביים: איך לעורר אותם

כאשר אנו מגרים ילדים פסיביים
כאשר אנו מגרים ילדים פסיביים, אנו עוזרים להם להפוך לילדים מלאי ביטחון עצמי.
כאשר אנו עוזרים לילדים פסיביים לחזק את ההערכה העצמית שלהם, אנו מעוררים יכולות ורצון להתייחס לזולת ולחוות דברים חדשים.

קל מאוד לזהות ילדים פסיביים. בדרך כלל הם נמנעים מעימות, ויכוחים וקבוצות של אנשים. הם נוטים להיות מאוד אוהבים, קשובים ומנסים לחיות חיים רגועים ושלווים מאוד. מה גם שהם מתאפיינים בסבלנות רבה. עם זאת, מאותה סיבה, הם גם פגיעים לעתים קרובות להפוך לקורבנות של בריונות.

כשמדובר בילדים פסיביים, הם אף פעם לא מעזים להוביל קבוצה. במקום זאת, הם מעדיפים דברים כמו משחק או קריאה בעצמם. זה לא בגלל שיש להם גישה גרועה.

עם זאת, חשוב לילדים אלו לטפח תחושת ביטחון עצמי ולהפגין את האוטונומיה שלהם. זה יעזור להם להשיג את הכישורים הדרושים להם כדי להתמודד עם כל מצב שהם עלולים להיתקל בהם.

הגירוי של ילדים פסיביים חשוב מאוד. למה? כי דרך הגירוי הזה, אנחנו יכולים להעיר את המנהיג שמסתתר בתוך הקטנים האלה. לכן, סבלנות היא המפתח.

אנחנו צריכים לדבר עם האנשים האלה לגבי הדאגות, הצרכים והשאיפות שלהם... אבל יחד עם זאת, אנחנו צריכים להימנע מלהיות כוחני. עדיף לאפשר לדברים לזרום בכל קצב שהדינמיקה שנוצרה מאפשרת.

מהם המאפיינים המגדירים של ילדים פסיביים?

כשאנחנו מדברים על ילדים פסיביים, אנחנו מתכוונים לילדים שחולקים סט מסוים של מאפיינים. לדוגמה, חסרים להם האנרגיה וההתלהבות לבצע פעילויות או מגלים עניין מועט כשהם מוזמנים להצטרף. הם אינם מסוגלים לעמוד על זכויותיהם שלהם ושל אחרים. מה גם שהם נוטים לבודד את עצמם, ובדרך כלל לא נהנים מספורט.

מאפיינים נוספים המגדירים אותם הם הבאים:

  • הם משקיעים הרבה זמן מול הטלוויזיה, המחשב, משחקי הווידאו או מכשירים טכנולוגיים אחרים.
  • ילדים פסיביים מתקשים להתייחס לילדים אחרים בני גילם והם נוטים שאין להם הרבה חברים.
  • כשהם שוכבים, הם אוהבים להאזין למוזיקה, שמרגיעה אותם.
  • הם לא מגלים יוזמה או נכונות לבצע פעילויות.
  • הם מסרבים להשתתף בפעילויות תחרותיות.
  • ילדים אלו צייתנים ביותר.
  • הם אף פעם לא מבטאים את רגשותיהם או רגשותיהם.
  • לעתים קרובות, לוקח להם זמן רב להשלים משימות.
  • הם מעדיפים להיות בשקט ולהתבונן מבלי לתת את דעתם.

בהזדמנויות רבות, להיות ילד כנוע יכול להועיל מאוד. לדוגמה, כאשר מתעוררת בעיה כלשהי בבית הספר, אתה יכול להיות בטוח שהילדים האלה לא אשמים. הסיבה לכך היא שהפסיביות שלהם דוחפת אותם להתרחק מכל מצב שהם רואים כמסוכן או מסוכן .

עם זאת, התנהגות זו יכולה להיות גם סיבה לקונפליקטים פנימיים. פעמים רבות, הקטנים הללו היו רוצים שהיה להם את האומץ לקחת על עצמם כל מצב, אבל הם לא עושים זאת. מה שכן, זה יכול להיות מאוד מתסכל עבורם.

האישיות הפסיבית שלהם הופכת אותם לנושא של בריונות מתמדת בבית הספר. מכיוון שהם לא יודעים להגן על עצמם, ילדים אחרים מנצלים את המצב לעיתים קרובות ולועגים מהם.

איך לעורר ילדים פסיביים

איך לעורר ילדים פסיביים
איך לעורר ילדים פסיביים.

ילדים פסיביים מאמינים לרוב שהם נחותים מאחרים. לכן, הם נוטים להתכווץ כשהם מוצאים את עצמם בקבוצות... בין אם הקבוצה כוללת את בני גילם או מבוגרים.

על מנת לעורר את הקטנים הללו, חשוב לעודד שינויים בהתנהגותם. לשם כך, אנו מציעים את הדברים הבאים:

לבנות את ההערכה העצמית שלהם

ילדים פסיביים מתקשים לזהות את האומץ שלהם. לכן הם זקוקים לתמיכת הוריהם כדי לגלות עד כמה הם יכולים להיות אמיצים. מה גם שהם צריכים ללמוד לא לתת לאף אחד לגרום להם לפקפק בעצמם.

עלינו להבהיר שלכל אחד יש כישרונות ותחומים שונים שבהם הוא יכול להתבלט. וכל העוצמות שיש לילד פסיבי הן ערכיות וחשובות לא פחות. ככל שההערכה העצמית של הילדים הללו תגדל, הם יהפכו בטוחים יותר בעצמם.

לעורר את האינטרסים שלהם

חשוב לשים את תחומי העניין והאהבה שלהם בראש סדר העדיפויות. זה יעזור להם להרגיש בטוחים יותר ומוטיבציה ביחס לפעילויות שהם משתתפים בהן.

כמו כן, כדאי לעודד אותם לבצע את המשימות שעליהן הם אחראים בבית ובבית הספר באותה התלהבות. מה שטוב במרחבי הביטוי הללו הוא שהם יכולים למצוא הרגלים ושגרה חדשים שהם מהנים, מלמדים ומעוררים.

לחנך אותם רגשית

חינוך רגשי הוא בסיסי כשמדובר בילדים פסיביים. כך הם יכולים להפסיק להתאפק ולהתחיל לבטא את רגשותיהם ורגשותיהם. מכאן ואילך, הם יצברו אומץ לבטא את עצמם, בידיעה שאחרים מקשיבים להם ומבינים אותם. הכבוד העצמי שלהם יגדל, כמו גם הביטחון העצמי שלהם.

עודדו אותם לתקשר עם ילדים אחרים

כדאי לעודד את הילדים האלה להשתתף בפעילויות המערבות ילדים אחרים... במיוחד אלו שהן חלק מהסביבה שלהם (בית ספר, שכונה וכו').

השתתף במסיבות יום הולדת, לך לפארקים, לגני חיות ולמוזיאונים לילדים, או ללכת לפעילויות מיוחדות בספרייה המקומית שלך. אלו הן אפשרויות מצוינות המאפשרות לילדים להתחיל לתקשר עם בני גילם.

כאשר אנו מגרים ילדים פסיביים, אנו עוזרים להם להפוך לילדים מלאי ביטחון עצמי. זה יעזור להם להתמודד עם כל מצב שיקרה בדרכם בניצחון וללמוד להפיק את המיטב מהקשיים.

עם הזמן, הם יפסיקו להטיל ספק ביכולות שלהם וימצאו את האומץ להתמודד עם כל אתגר.

פופולריים