איך מעבר דירה משפיע על ילדים יותר ממבוגרים?

נספר לכם כיצד מעבר דירה משפיע על ילדים וכיצד למזער את ההשפעות של שינוי זה
במאמר זה, נספר לכם כיצד מעבר דירה משפיע על ילדים וכיצד למזער את ההשפעות של שינוי זה.
עבור ילדים, מעבר דירה לא אומר רק להחליף בית. זה גם כרוך לעתים קרובות בשינוי בית ספר, חברים וכו'. אחדות המשפחה היא גורם מכריע במהלך המעבר הזה. היום, נדבר יותר על האופן שבו המעבר משפיע על ילדים.

מעבר לבית חדש הוא שינוי דרסטי עבור כל אדם, לא משנה מה גילו. וזה נכון עוד יותר כשמדובר בילדים מאחר שאין להם את הבשלות והפרספקטיבה הדרושים כדי להבין את המניעים. במאמר זה, נספר לכם כיצד מעבר דירה משפיע על ילדים וכיצד למזער את ההשפעות של שינוי זה.

לא כל המהלכים זהים, והם גם לא מייצרים את אותה רמת שינוי בחיי הילד. זה דבר אחד לעבור לבית אחר באותו אזור בעיר. אבל זה לגמרי אחר כשילדים צריכים להחליף בית ספר או להסתגל לעיר חדשה. במצבים אלה, ילדים קטנים עשויים להרגיש שעולמם מתמוטט ולחוות תחושות חזקות של חוסר ודאות.

מדוע מעבר דירה משפיע על ילדים יותר ממבוגרים

לילדים קטנים קשה להבין ולהסתגל למעבר לבית חדש. קודם כל, כי זה משהו שהוא לגמרי מעבר לשליטתם. בדרך כלל, ילדים אינם לוקחים חלק בהחלטה מסוג זה, ובמקרים רבים אין להם שום מילה בעניין.

במקום זאת, אין להם ברירה אלא לקבל את הנסיבות הלא טובות הללו שאין להם מילה עליהן. ובמקרים רבים, הם לא לגמרי מבינים מה קורה.

מה גם שצריך לקחת בחשבון שלילדים יש סביבה חברתית הרבה יותר קטנה. לכן, מעבר דירה משפיע בצורה מצוינת על הילדים כי הוא מרחיק אותם מאזור הנוחות שלהם. זה מוחק לחלוטין את המקומות והאנשים שהם בטחו בהם.

מעבר דירה פירושו לעתים קרובות להשאיר חברים מאחור ולהיאלץ ללכת לבית ספר חדש. זה אומר לאבד את מה שמוכר ונוח ולהיכנס אל הלא נודע.

מדוע מעבר דירה משפיע על ילדים יותר ממבוגרים
מדוע מעבר דירה משפיע על ילדים יותר ממבוגרים.

עד גיל שלוש ילדים נוטים להסתגל די בקלות למעבר לבית חדש. זה בגלל שהעולם שלהם מורכב בעצם מההורים שלהם. עם זאת, ברגע שילדים מתחילים בית ספר, הדברים הופכים מסובכים יותר - במיוחד עם מתבגרים. בגיל הזה, החברות הרבה יותר אינטנסיבית וייתכן שלילדים יהיו אהבותיהם הראשונות. קשה להם מאוד להיפרד.

לבסוף, אולי ההורים שלהם לא מסכימים לגבי ההחלטה לעבור. זה יכול ליצור קונפליקטים וויכוחים בסביבה שללא ספק משפיעים גם על ילדים. מתח בין הורים רק מוסיף לרגשות הבלבול לגבי המתרחש ומקשה על ההסתגלות.

איך תנועה משפיעה על הילדים הקטנים

כל ילד עשוי להגיב אחרת למצב זה. עם זאת, זה נפוץ עבורם, בדרך זו או אחרת. להביע רגשות של אי הסכמה ופחד. במקרה של מעבר דירה, ילדים מציגים לעתים קרובות את הדברים הבאים:

  • נרגנות. הם עשויים לקבל גישות מרדניות ושליליות .
  • בכי ומביע רגשות עצב.
  • שינויי שינה ושינויים בהרגלי האכילה שלהם עקב מתח וחרדה.
  • כעס כלפי הוריהם וניסיונות לגרום להם לשנות את דעתם לגבי מעבר דירה.
  • התנהגויות רגרסיביות. הם עשויים להציג התנהגויות המייצגות שלבי התפתחות קודמים

איך אנחנו יכולים להקל על המעבר לילדים?

קודם כל, הורים צריכים להראות לילדיהם שהם צוות ולהפגין גישה חיובית לגבי מעבר דירה. זה לא נכון שילדים יצטרכו להיות עדים לוויכוחים בין הוריהם. גם לא מועיל להם לשמוע את הוריהם מדברים שלילי על המצב. זה יכול לגרום לילדים לקחת צד עם אחד מהוריהם ולפתח התנגדות גדולה עוד יותר לשינוי.

במקום זאת, עלינו לאפשר לילדינו להשתתף בתהליך בכל שלב של הדרך. הראו להם תמונות של הבית החדש... דברו איתם על איפה הם הולכים לגור... אפשרו להם להביע דעה בבחירת קישוטים חדשים... תנו להם לארוז את החפצים שלהם...

אתה יכול גם לשאול אותם אם הם רוצים סגנון חדש לחדרי השינה שלהם. אם לא, אתה יכול פשוט לשאול אותם איפה הם רוצים לשים את כל הדברים שלהם בחדר החדש שלהם.

לבסוף, עליך להבין את החשיבות של יציבות משפחתית. אתם צריכים להראות לקטנים שלכם שלא משנה לאן תלכו, המשפחה שלכם תהיה הבית האמיתי שלהם. בילוי זמן כמשפחה, פיתוח קשרים חזקים והנאה מפעילויות יחדיו יכולים לעזור להם להרגיש יותר בנוח, נתמכים ובטוחים במקום מגוריהם החדש.

פופולריים