תרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי

תרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי
תרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי.
תלמידי יסודי מתחילים ללמוד מתמטיקה מנטלית כי יש צורך בביצוע מיומנויות יומיומיות בסיסיות. למד כמה תרגילי מתמטיקה מנטלית במאמר הבא.

מתמטיקה מנטלית היא מיומנות בסיסית שעלינו ללמוד ולממש כי אנו משתמשים בה כל יום. אנו משתמשים בו כדי לבצע פעולות שונות, ואולי אפילו לא נבין זאת. מכיוון שזה כל כך חשוב, כאן נראה לכם כמה תרגילי מתמטיקה נפשית לתלמידי יסודי כדי לעזור לילדים שלכם בבית.

חשבון נפש הוא מיומנות בסיסית שעלינו ללמוד ולממש, הן בבית הספר והן בבית. לכן זה כל כך חשוב שילדינו ילמדו את המיומנות הזו.

מתמטיקה רגישית

תרגילי מתמטיקה מנטלית כוללים אסטרטגיות שונות המבוססות על תכונות מערכת המספרים ופעולות חשבון. זה כרוך בביצוע מתמטיקה באמצעות המוח שלנו בלבד, מבלי להזדקק לכלים אחרים, כמו עיפרון, נייר או מחשבון.

ברגע שתלמידים מגיעים לגיל מסוים בבית הספר, הם צריכים ללמוד לעשות חישובים מתמטיים פשוטים. לאחר מכן, הם יתקדמו בהדרגה לעבר מורכבים יותר. כדי לעשות זאת, אתה צריך להתחיל עם הבנה בסיסית של מספרים.

כמו כן, עליך ללמוד כיצד ניתן לשנות מספרים לחלקים שונים ובדרכים שונות. זה מאפשר לך להשתמש באסטרטגיות שונות של מתמטיקה מנטלית, שיגבירו את הזריזות המנטלית שלך.

תרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי

כעת, נשתף כמה דוגמאות לתרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי. אלו תרגילים מתמטיים פשוטים שילדכם יכול לעבוד עליהם בבית הספר או בבית.

  • איזה מספר חסר?

ילדים צריכים להשתמש במתמטיקה הנפשית שלהם כדי למצוא את המספר החסר במשוואות שונות. המספר וסוג הבעיה יהיו תלויים בגיל התלמיד וברמת ההשכלה. ככל שהם מתבגרים, הם ילמדו יותר בהדרגה.

דוגמה: 5+?=13; 15+?=25.

  • חפש יותר מדרך אחת לעשות זאת.

זה כולל תלמידים שמחפשים יותר מדרך אחת לפתור בעיה.

דוגמה: שני מספרים שמתחברים יחד כדי לקבל 100 (70+30 0r 80+20).

  • מצא את המתחזה
נשתף כמה דוגמאות לתרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי
כעת, נשתף כמה דוגמאות לתרגילי מתמטיקה מנטלית לתלמידי יסודי.

בסדרות מספרים, הילדים עובדים כדי למצוא את השגיאה. אז, הם מחפשים את המספר שלא שייך כי הוא לא עוקב אחר אותו דפוס.

דוגמה: 2, 4, 6, 8, 9, 12, 14, 16 או 10, 9, 5, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

  • החליפו את המספרים.

תרגילי מתמטיקה מנטלית קלים יותר כאשר המספר הראשון במשוואה גדול מהשני. קל יותר ללמד ילדים כאשר הם צריכים להוסיף את המספר הקטן ביותר למספר הגדול ביותר.

דוגמה: במקום להוסיף 8 = 21, הוסף 21 + 8. זה מקל על המתמטיקה הנפשית, ונקבל את התשובה 29.

תרגילי מתמטיקה מנטלית נוספים לתלמידי יסודי

איזה מבין השניים האלה הכי קרוב?

כתבו זוגות של מספרים שונים על פיסת נייר, כל אחד בקבוצות של שני מספרים. לאחר מכן, על דף נייר אחר, כתוב מספרים בודדים ובקש מילדך לגזור אותם ולשים אותם בצנצנת. לאחר מכן ילדכם יצייר מספר מהצנצנת ויעשה חישוב מחשבתי כדי לראות איזה מספר מהזוגות שעל הגיליון הראשון הוא הקרוב ביותר אליו.

משחק בקוביות

זהו עוד תרגיל מתמטיקה מנטלית שילדכם יכול לעשות בבית עם המשפחה או שהוא יכול לעשות בבית הספר בקבוצות קטנות. לפעילות זו תזדקק לשתי קוביות. אתה משחק על ידי זריקת הקוביות וחישוב סכום הנקודות בשתי הקוביות. בזמן ששחקנים אחרים ממתינים לתורם, הם יבדקו את הדיוק בחישובים ויעקוב אחר הנקודות.

הוספה רצופה

תרגיל זה עוזר להוסיף מנטלית שני מספרים עוקבים. מספרים עוקבים הם מספרים שעוקבים זה אחר זה לפי הסדר. כדי לבצע את התרגיל הזה, קל יותר ללמד את הילדים הקטנים לחשוב על מספר כפול מהקטן, ואז להוסיף אחד.

דוגמה: כדי להוסיף 7 + 8, הוסף 7 + 7 ולאחר מכן הוסף עוד אחד לסכום. אז, הסכום הראשון הוא 14, ואז אתה מוסיף 1 כדי לקבל 15. או, כדי להוסיף 8 + 9, הוסף 8 + 8 כדי לקבל 16, ואז הוסף 1.

פופולריים