החשיבות של קריאת סיפורים לפני השינה לילדים

קריאת סיפורים לפני השינה היא הדרך הטובה ביותר לשים את המגע האחרון ליום מלא הרפתקאות
ללא ספק, קריאת סיפורים לפני השינה היא הדרך הטובה ביותר לשים את המגע האחרון ליום מלא הרפתקאות.
האם אתה קורא לילדך סיפור לפני השינה לפני השינה כל לילה? נדגיש כמה מהיתרונות הרבים של המנהג היפה הזה במאמר זה.

מעבר ליצירת הרגל, מה שאנחנו עושים כשאנחנו משכיבים את ילדינו לישון ומקריאים להם סיפורים לפני השינה הוא להציע להם שגרה בטוחה ויציבה. לטקס הלילה הנפלא הזה יש כמה יתרונות לקטנטנים.

קריאת סיפורים לפני השינה לילדים היא אחת השגרות שאנו כהורים משלבים כמעט אוטומטית. הילדים שלנו אוהבים את הרגע המיוחד הזה וזה גורם לנו להרגיש מחוברים אליהם. אנו יוצרים מרחב אינטימי לסגירת יום עמוס.

תופתעו לדעת שהמחווה הפשוטה הזו היא אחת הפעילויות החשובות ביותר שתוכלו לעשות עבורם, במיוחד בגילאים שבין שנתיים ל-4.

בשלב זה, תינוקות צריכים להרגיש בטוחים בגלל מספר הפחדים שהם מתמודדים איתם. לקרוא להם סיפורים לפני השינה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת.

מדוע קריאת סיפורים לפני השינה היא הרגל בריא?

השגרה

ילדים זקוקים לשגרה, מכיוון שהם נותנים להם ביטחון. הם לומדים להכיר את העולם והכל משתנה עבורם ללא הרף. לכן, כאשר הם מסוגלים לצפות את מה שאחרי, הם נרגעים.

אחרי המשחק מגיעות האמבטיה, ארוחת הערב, אנחנו שוטפים ידיים ושיניים, סיפור לפני השינה, ואז לישון . טקסים אלו מאפשרים להם להירגע ולישון טוב יותר.

הם מרגישים אהובים

העובדה הפשוטה שאתם שומרים זמן בלעדי לחלוק איתם מעשירה מאוד עבור שניכם. לכן, חשוב שתשכח את הטלפון שלך או את כל המשימות הממתינות שלך במהלך הדקות שאתה איתם.

הקשבה לקול שלך, תחושת הקרבה שלך והתבוננות באינטונציה שאתה נותן לכל חלק בסיפור גורמת לילד שלך להרגיש מחובק, אהוב וחשוב.

ללא ספק, קריאת סיפורים לפני השינה היא הדרך הטובה ביותר לשים את המגע האחרון ליום מלא הרפתקאות.

זה עוזר להם לעבד את החוויות שלהם

במהלך היום, ילדים מתמודדים עם מצבים רבים שהם חדשים עבורם. אולי הם רבו עם אחד מחבריהם בבית הספר או חשו אי נוחות לאחר שלא הבינו מה המורה שלהם אמר, בין מצבים אפשריים אחרים.

העולם הקטן שלהם גדל בכל שנייה ולא תמיד קל להיטמע או לעכל אותו. כשהם שומעים סיפור, הם יכולים לראות את עצמם משתקפים בו, לזהות חלק מהפחדים וחוסר הביטחון שלהם, וללמוד את האמצעים להתמודד איתם דרך הגיבור.

זה אומר שחשוב גם לבחור סיפורים מתאימים לרמת הבשלות שלהם.

אל תתפלאו אם ילדיכם יבקשו מכם שוב ושוב לקרוא להם את אותו סיפור לפני השינה
אל תתפלאו אם ילדיכם יבקשו מכם שוב ושוב לקרוא להם את אותו סיפור לפני השינה.

מעבר לגיל, כל ילד מתפתח בצורה מאוד שונה וצריך לכבד את זה. בחר סיפורים שמסוגלים להעביר מסרים ברורים וחיוביים בצורה פשוטה.

אין צורך שתסביר להם מה קורה . סמכו עליהם, הם יקבלו את החלק בסיפור שהם צריכים בכל רגע. זה אפילו יכול להיות טיפולי, ובמובן הזה, לעולם אל תכריח את מה שהם מטמיעים מהסביבה שלהם.

חיזוק קוגניטיבי

למרות שהרגע הזה קשור יותר לחלק הרגשי ולהרפיה, האזנה לסיפורים לפני השינה תעזור להם ללמוד מילים וצורות ביטוי חדשות. זה גם יעזור להם לפתח את כישורי השפה שלהם.

בנוסף, זה ישפר את טווח הקשב שלהם על ידי מעקב אחר חוט של סיפור והבנתו מתחילתו ועד סופו, תוך הפעלת הדמיון שלהם.

" קריאת סיפורים לפני השינה לילדים היא אחת השגרות שאנו משלבים כמעט אוטומטית. הם אוהבים את הרגע הזה וזה גורם לנו להרגיש מחוברים ומקושרים".

זה מרגיע אותם

סיפור טוב הוא הדרך האידיאלית לסגור את היום. הם מקשרים את הרגע הזה עם הזמן ללכת לישון והם מתחילים להירגע באופן טבעי.

בחר סיפורים לפני השינה עם סוף טוב. תגרום לקול שלך להישמע רך. נסו להוריד את עוצמת האור, ותמיד עשו זאת כשהם תחובים במיטה . אתה תראה שהרבה יותר קל לשלב הרגלי שינה בריאים.

תמיד אותו סיפור!

אל תתפלאו אם ילדיכם יבקשו מכם שוב ושוב לקרוא להם את אותו סיפור לפני השינה. כפי שאמרנו, הם מרגישים שלווים ובטוחים כאשר הם מסוגלים לצפות דברים ולדעת מה עומד לקרות.

הכרת כל המילים שאתה הולך לומר עוזרת להם לעשות סדר בראש וכל מה שקרה במהלך היום.

מצד שני, הדרך בה אנו לומדים היא באמצעות חזרה. ילדים יגלו משהו חדש בכל אחת מהאירועים שאתה קורא להם את הסיפור הזה.

כל אותו זמן, הם ישלבו מילים חדשות, חוויות, ויחיו מחדש את הרגש שחשו בפעם הראשונה ששמעו אותו.

אל תשכח את הגבולות

הילדים שלנו צריכים להרגיש אהובים ומוגנים . גבולות הם הדרך שבה הם תופסים שאנחנו אוהבים אותם ושאנחנו דואגים להם, כי הם עדיין לא יודעים מה הם צריכים בכל רגע.

אם אתה אומר להם שאתה קורא רק סיפור אחד, כבד את ההסכם הזה. בדרך זו, אתה מלמד אותם לעמוד במילה שלהם ושהם יכולים לסמוך על כך שגם אתה תעמוד במילה שלך.

פופולריים