איך לספר לילד שלך שיהיה לו אח?

מה שיכול לעזור לילד הבכור שלך להבין טוב יותר את רגשותיו שלו
האסטרטגיות כוללות קריאת סיפורים של ילדים שמחכים לאח תינוק, מה שיכול לעזור לילד הבכור שלך להבין טוב יותר את רגשותיו שלו.

כאשר לילדך עומד להביא אח, ההורים לא רק מתמודדים עם תקופה חדשה של הריון ושינוי, אלא גם צריכים להתמודד עם אולי קנאה מהאח או האחות הגדולים החדשים.

לכן, לפני שהקנאה הידועה לשמצה מופיעה, טוב לדעת איך לגשת למצב כבר מההתחלה. הנה כמה אסטרטגיות שיעזרו לך לספר לילדך שיהיה לו אח.

אם כבר קיבלת את ההחלטה לעשות זאת, זכור שלילדים צעירים אין פרספקטיבה ואינם יודעים כיצד למדוד נכון את חלוף הימים, השבועות או החודשים, כך שהמתנה ממושכת עלולה לגרום להם לאבד עניין או להאמין כי המצב הנוכחי לעולם לא ישתנה.

ולמרות שאין דרך נכונה או לא נכונה לומר לילדכם שיהיה לו אח, הדרך בה תעשו זאת תהיה תלויה בבגרות של הילד וגם בגיל. להגיד לילד בן שנתיים שבא אח זה לא אותו דבר כמו להגיד לילד בן 8.

אם הבכור שלך בן 4 לפחות, הודע על החדשות לאחר שלושת החודשים הראשונים להריון, כאשר הסיכון הגדול ביותר להפלה חלף.

אבל אם הבכור שלך הוא פחות מ-4 שנים, עדיף לחכות עד השליש האחרון, או כאשר גודל הבטן שלך יתברר.

מגיל שמונה ואילך, ילדים קצת יותר בוגרים ויש להם הבנה טובה יותר של דברים, כך שהדיבור שלך יכול לשקף דרך "מבוגרת יותר" לבשר את החדשות. אין ספק שאחרי שיסמכו אותו, ילדכם ירגיש כמו מעורבות עם הגעתו של התינוק ואין לעכב אותו.

אח חדש ועולם חדש

ברגע שילדך כבר יודע שהוא מקבל אח, עזור לו להשתתף באירוע על ידי הצגת האולטרסאונד וספר לו סיפורים על מה שקורה בתוכך.

אתם יכולים גם להרשות לעצמכם לחלום ביחד על מה שהתינוק עושה, ולתת לו לטפוח בעדינות על הבטן כדי שיתחבר מוקדם לאחיו. נצלו את רגעי האיחוד האלה כדי להזכיר לו כמה אתם אוהבים אותו, כמה אתם מאושרים וכמה מזל יהיה לתינוק שיש לו אח גדול כל כך נפלא.

האופן שבו אתה נותן את החדשות הוא המפתח ויכול להגדיר את כל מה שקורה אחר כך, אז המפתח הוא לתקשר את זה באופן טבעי. אם ילדכם מעל גיל 4, ייתכן שהוא באמת רוצה שיהיה לו אח כבר.

הנה כמה אסטרטגיות שיעזרו לך לספר לילדך שיהיה לו אח
הנה כמה אסטרטגיות שיעזרו לך לספר לילדך שיהיה לו אח.

באופן אידיאלי, שני ההורים מוסרים את החדשות יחד, כי הבאת ילד לעולם היא עניין משפחתי. שיטה טובה היא לעשות את זה בזמן שכולם מרוצים על מנת לקשר את הגעתו של התינוק למשהו חיובי. לכן, הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לנהל את השיחה באופן טבעי כדי שהילד לא ירגיש אי שקט.

מלבד שיחה טבעית, אחד הטיפים השימושיים ביותר הוא לשתף את החדשות בשמחה רבה. זכרו שלהולדת אח זה נס ומשהו נפלא וחיובי, שכן בעתיד שני הילדים יוכלו לשחק יחד ולתת זה לזה תמיכה לכל החיים.

העבירו את הרעיון הזה לילד הבכור שלכם כדי שיראה בהגעתו של תינוק חדש למשפחה לא יותר מאשר התחלה של משהו יקר. יהיה מספר אינסופי של הרפתקאות מהנות עבור שניהם.

הודעה שמחה ומציאותית

האסטרטגיות כוללות קריאת סיפורים של ילדים שמחכים לאח תינוק, מה שיכול לעזור לילד הבכור שלך להבין טוב יותר את רגשותיו שלו.

הסבירו את השינויים שיתרחשו בחיי המשפחה שלכם מנקודת מבט אופטימית תמידית אך מציאותית. לדוגמה, ילדכם הגדול צריך לדעת שבדיוק כמו כשהוא נולד, אחיו הצעיר יזדקק לטיפול ותשומת לב רבה, מכיוון שתינוקות אינם יכולים לעשות דבר בעצמם. אם תשאירו פרטים שעלולים לא לרצות אותו, צפויה לו הפתעה לא נעימה ולא יידע איך להתמודד איתה.

הורים רבים חוששים שילדיהם יתחילו לשאול שאלות מביכות. אל תפחדו אם ילדכם ישאל מאיפה באים תינוקות. להיפך, אל תפספסו את ההזדמנות להבהיר ספקות.

ככלל, ילדים יהיו מעוניינים יותר לדעת מהיכן בדיוק הם מגיעים, אז אל תעצבו סיפורים על חסידות וכו'. במקום זאת, דברו עם ילדכם בצורה ברורה ומציאותית, שכן האמת היא תמיד הכלי הטוב ביותר.

פופולריים