להשכיב ילדים לישון מאוחר יש השלכות

מהן ההשלכות האמיתיות של הכנסת ילדים לישון מאוחר
אבל, לפי הפסיכיאטריה, מהן ההשלכות האמיתיות של הכנסת ילדים לישון מאוחר?

"לך לישון, אחרת לא תגדל!" חייב להיות אחד המשפטים השחוקים ביותר בילדות, המשמש דורות של מבוגרים כדי לאיים על ילדיהם ללכת לישון מוקדם. אבל, לפי הפסיכיאטריה, מהן ההשלכות האמיתיות של הכנסת ילדים לישון מאוחר?

במאמר זה, נספר לכם על המסקנות המפתיעות העולות ממדע השינה, המראות שילדים שהולכים לישון מאוחר נוטים יותר להפרעות מרובות. ללא ספק, זוהי הצעה שנויה במחלוקת, אבל בואו נסתכל על מה שהמחקר אומר.

להשכיב ילדים לישון מאוחר - ההשקפה המדעית

האם את מאלה האמהות שבדרך כלל משכיבות את ילדן לישון מאוחר? אולי כמה שתנסה להשכיב את הקטנים שלך לישון מוקדם ולנהוג בשגרת שינה קפדנית, הם לא ילכו לישון עד מאוחר? אם זה המקרה, אז סביר להניח שבוקר מוקדם מעורר את הגניחות והגניחות האופייניות.

מחקר חדש ושנוי במחלוקת בנושא זה מצביע על העובדה שהליכה לישון מוקדם מובילה להבדל עצום בגדילה ובהתפתחות של ילדים. אלו מסקנותיו של הפסיכיאטר הילדים הידוע, ד"ר חוסה פריירה בליסאריו.

על פי המחקרים שרופא נכבד זה ביצע, שינויים בהרגלים ובאורחות חיינו משפיעים ישירות על עתיד ילדינו. למעשה, הם עלולים להוביל לבעיות כמו חוסר תשומת לב, חרדה מוגברת והפרעות שונות אחרות.

היום, זה לא תמיד שכיח להוציא את הילדים לישון עד 22:00. מה שמתברר פעם אחר פעם, לפי הדיווח של דוקטור בליסאריו, הוא שמשפחות מגיעות לרופאים עקב ההשלכות של הלילות המאוחרים הללו.

האם ניתן לשנות הרגלים אלו?

למרות שיש כמה דפוסי שינה שאנחנו יכולים לשנות, כדאי להבין שזה כרוך בלא פחות משינוי מוחלט בהרגלים של כל המשפחה. ילדים קטנים נוטים פחות להסכים ללכת לישון כאשר שאר בני הבית עדיין ערים. מסיבה זו, מומחים ממליצים להתכונן לשינה על ידי כיבוי האורות.

אבל מה רע בלהשכיב ילדים לישון מאוחר
אבל מה רע בלהשכיב ילדים לישון מאוחר?

טיפ נוסף שהרופא מוסיף הוא שבבית, או לפחות בחדרי שינה, עלינו להימנע משימוש באור לבן ולבחור בתאורה צהובה. זה מפיץ אור חם מרגיע יותר ועוזר לנו להירדם.

לדברי ד"ר בליסאריו, גם להשאיר מכשירים אלקטרוניים כמו טלפונים או אייפד מופעלים זה לא רעיון טוב. עבור המומחה הזה, אלה הנבלים האמיתיים בשגרת הלילה שלנו, המעירים אותנו באמצע הלילה.

אבל מה רע בלהשכיב ילדים לישון מאוחר?

על פי מחקרים מדעיים רבים, ילדים צריכים ללכת לישון מוקדם מסיבה אחת פשוטה ובסיסית. עבור רוב האנשים, הורמוני הגדילה מתחילים בסביבות השעה 12:30 בבוקר, אך רק בשלב הרביעי של השינה.

המשמעות היא שאם ילדכם הולך לישון ב-10 או 23:00 או אפילו מאוחר יותר, להורמון הזה יהיה הרבה פחות זמן לפעול, עם השפעה שלילית על הגדילה שלו.

כדי לבצע את המחקר הזה, מדענים השוו סריקות מוח של ילדים שהלכו לישון מוקדם עם תמונות של ילדים רגילים לזמני שינה מאוחרים יותר. אותם ילדים עברו אז מבחן במתמטיקה. הקבוצה הראשונה הציגה ביצועים טובים, בעוד שהשנייה הצליחה רק בחלק קטן אחד של המבחן.

אנשי אקדמיה שיערו שילדים שישנים פחות או גרועים נוטים לשמור פחות ממה שהם למדו מאשר אלה שישנים טוב יותר. יתרה מכך, לטענתם, ילדים שישנים מספיק ימשיכו להפוך למבוגרים עם פחות סבירות לסבול ממחלות כמו אלצהיימר.

עם זאת, המומחה בפסיכיאטריה של תינוקות הדגיש שכולם יכולים להפחית את הסיכון ולדחות את הופעת המחלה באמצעות שינה ופעילות גופנית. "כמה שיותר, יותר טוב", אמר הרופא, והדגיש גם כיצד הורים צריכים לנסות להביא את ילדיהם לספורט מגיל צעיר.

ללא ספק, מדובר במחקר שיעשה גלים. הנושא עומד לדיון, וכמו תמיד הדעות חלוקות. אז ב- You Are Mom, אנחנו רוצים לדעת: האם אתה מסכים עם הטענות השנויות במחלוקת האלה?

פופולריים