איך סדר הלידה משפיע על האישיות שלך?

בנוסף לסדר הלידה
בנוסף לסדר הלידה, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שהורים מתייחסים אחרת לילדיהם.
זה לא אותו דבר להיות בן יחיד כמו הבכור מבין שני אחים. במאמר זה, נסביר כיצד סדר הלידה שלך משפיע על ההיבטים השונים של האישיות שלך.

אחים לוקחים על עצמם תפקידים שונים תלוי אם הם מבוגרים או צעירים יותר. למעשה, זו תופעה שמתרחשת בכל המשפחות. במאמר זה, נדבר על האופן שבו המיקום שלך עם אחים משפיע עליך.

לסדר הלידה יכול להיות השפעה רבה על אישיותם והתנהגותם של ילדים. זה נכון בין אם אתה בן יחיד, הבכור, הבינוני או הצעיר ביותר. ללא ספק, סדר לידה הוא נושא שראוי לתשומת לב מיוחדת.

כמו כן, אנו יודעים שהסביבה הטרום לידתית של האם משתנה עם כל הריון. לאחר הלידה, הביכורים נוטים לקבל יותר תשומת לב והשקעה מהוריהם.

עם הגעתם של אחים ואחיות חדשים, נוצרת היררכיה. הילדים בוחרים תפקידים או נישות מסוימות בתוך המשפחה כדי לבדל את עצמם.

למעשה, מחקר שנערך לאחרונה העריך שילדים בכורים מקבלים בערך 3000 שעות יותר זמן עם הוריהם בין הגילאים 4 עד 13 מאשר אחיהם הצעירים באותה תקופה.

רבים חושבים שתשומת לב גורמת להם להיות אחראים, עם לחץ גדול יותר להצליח ולעשות דברים כמו שצריך. כמו כן, הורים נוטים להירגע עם ילדים מאוחרים יותר.

איך סדר הלידה שלך משפיע עליך?

הוכח שסדר הלידה משפיע על אישיותו של כל אדם. גם אם הם חולקים את אותו האב והאם, הילדים לא מתנהגים אותו דבר.

זה מרתק שלסדר הלידה יש השפעה מיידית על האופן שבו האישיות של הילדים מתפתחת. כמובן שקשה להכליל, אבל אפשר לזהות מאפיינים משותפים ולהסיק מסקנות מסוימות.

הילד הראשון

ברוב הבתים, הילד הראשון הוא סוג של ניסוי להורים טריים. במצב זה, רוב ההורים משתמשים בתערובת של אינסטינקט וטכניקות ניסוי וטעייה.

כתוצאה מכך, ההורים הם מטפלים קשובים ביותר עם כללים נוקשים מאוד. בתורו, זה גורם לילדים הראשונים להפוך לפרפקציוניסטים, שתמיד שואפים לרצות את ההורים.

הילד השני

עם הגעתו של הילד השני, ההורים נוטים להיות מתירניים יותר. זה נובע מהניסיון שלהם עם הראשון.

איך סדר הלידה שלך משפיע עליך
איך סדר הלידה שלך משפיע עליך?

ייתכן שהילד השני, שרגיל לחלוק תשומת לב עם הראשון, הופך להרבה יותר עצמאי. ייתכן שילד זה גם לא יצטרך לקרוא לעזרה פעמים רבות כמו האח הגדול.

לאחים הצעירים יותר, לרוב, אין כל כך הרבה אחריות ויותר חופש. לעתים קרובות הם מנסים ועושים דברים בדרכם שלהם.

ילדים בינוניים

ילדים שנולדו באמצע נוטים להיות פחות מוגדרים באישיות שלהם מאשר אחיהם הצעירים או המבוגרים. למעשה, הם יכולים לאמץ התנהגות של אחים מבוגרים או צעירים יותר, או שהם יכולים למצוא שילוב כלשהו של השניים.

בנוסף, בדרך כלל יש להם את היכולת לראות דברים מנקודת המבט של אנשים אחרים. הסיבה לכך היא שהם תמיד שומרים על האתגר של להיות מחוברים ולנווט באירועים של האנשים סביבם.

"עם הגעתם של אחים ואחיות חדשים נוצרת היררכיה. הילדים בוחרים תפקידים מסוימים או נישות בתוך המשפחה כדי לבדל את עצמם".

רק ילדים

רק לילדים אין צורך להתחרות עם האחים האחרים. זה מביא אותם לקבל מונופול על כל תשומת הלב והמשאבים של הוריהם.

הם לא עושים זאת לפרק זמן קצר, אלא לתמיד. אין ספק שזה גורם לילדים לקבל את כל התמיכה מהוריהם כל הזמן.

לפי סדר הלידה, רק לילדים יש מאפיינים רבים של מבוגרים, אבל בעוצמה פחותה. הם לא נדחקים על ידי הגעתו של אח חדש. אין להם את הלחץ לאבד את המעמד הפריבילגי שלהם.

בנוסף לסדר הלידה, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שהורים מתייחסים אחרת לילדיהם. עובדה זו, כמובן, מעצבת את עמדותיהם והתנהגויותיהם של ילדיהם.

המציאות היא שסדר לידה בקושי יכול לחתום את גורלם של ילדים. האישיות של ילדים היא עדיין תערובת אקראית של הגנטיקה שלהם ושל החוויות שהם מתמודדים איתם בילדות.

לכן, אם סדר הלידה דוחף אותם לכיוונים מסוימים, זה רק חלק קטן מפאזל משוכלל. הורים, כמובן, יהיו שחקני מפתח בכל התהליך הזה.