הפחד לא לקבל ציונים טובים בילדים

אם ילדים מפחדים שלא לקבל ציונים טובים
אם ילדים מפחדים שלא לקבל ציונים טובים, סביר להניח שיש להם הורים שלוחצים עליהם לעשות טוב.
הפחד לא לקבל ציונים טובים הוא פחד שנובע מחוסר אמון בילדים. זה נובע מהעובדה שהם מרגישים לחוצים להיות הכי טובים בכיתה שלהם.

הפחד לא לקבל ציונים טובים הוא משהו שילדים רבים חווים, ובגיל צעיר יותר ויותר. הפחד הזה נובע לרוב מחוסר אמון ביכולות שלהם - נושא שהם לא צריכים להתמודד איתו בגיל כה מוקדם.

יש ילדים שחושבים ומאמינים שהם באמת לא מסוגלים לקבל ציונים טובים. חלקם מפחדים להיכשל, לא משנה כמה הם ינסו. זה עשוי להיות קשור לעובדה שהם מרגישים שהם צריכים את הטוב ביותר בכיתה שלהם .

יש ילדים שחושבים שאם הם לא עוברים, או אם הם לא בראש הכיתה שלהם, אז הם מאכזבים את הוריהם. הם עשויים לחפש שלמות בציונים שלהם ולסרב להסתפק בציון הגון פשוט כדי לא לאכזב את אמא ואבא.

מסיבה זו, כאשר אתה רואה ציון גרוע, אל תחשוב שילדך יצליח או שהעתיד שלו או שלה נחרץ. אתם תעבירו את סוג החשיבה הזה רק לילדיכם, שייקחו על עצמם את הפחד הזה לא לקבל ציונים טובים. אולי אתה צריך לדאוג יותר לגבי מה שהם לומדים בבית הספר ולא כל כך לגבי הציונים שלהם בפועל.

האם הילד שלך מפחד לא לקבל ציונים טובים?

מדי יום, יותר ויותר ילדים חווים את הפחד לא לקבל ציונים טובים או להיכשל בבחינות. האם ילדכם מחשיב את עצמו טוב יותר או גרוע יותר בהתאם לציונים? למה? מאיפה זה בא? מתי ילדים לומדים להעריך את עצמם על סמך הציונים שלהם? היום נעזור לכם למצוא את התשובות.

אם ילדים מפחדים שלא לקבל ציונים טובים, סביר להניח שיש להם הורים שלוחצים עליהם לעשות טוב. בדרך זו או אחרת, הוריהם מלמדים אותם שעליהם להיות הטובים ביותר כדי להיות מבוגרים מצליחים עם עתיד טוב.

על ידי כך, כאשר ילדים נכשלים או מקבלים ציון גרוע או אפילו ממוצע, הם הופכים לחרדים מאוד. הם מרגישים שהם צריכים לעשות משהו כדי לתקן את זה או שהם ימשיכו להיכשל או לקבל ציונים גרועים... ושמצפה להם עתיד לא רצוי ולא ברור. חלק מהילדים אפילו מרגישים שהם ייכשלו בחיים לחלוטין.

כאשר זה המקרה, חשוב שהורים יזהו אם הם שמים דגש רב מדי על כמה חשובים להם הציונים של ילדיהם. הרפיה תוריד את הלחץ שהם מרגישים לגבי אכזבה של הוריהם ואת הצורך להצטיין ולהתבלט בכל דבר.

הפחד לא לקבל ציונים טובים הוא פחד שנובע מחוסר אמון בילדים
הפחד לא לקבל ציונים טובים הוא פחד שנובע מחוסר אמון בילדים.

ילדים אלו יודעים שאם יקבלו ציונים טובים הם יקבלו אישור ואולי אף הכרה ותגמולים חומריים. אבל אם הם ייכשלו או יקבלו ציונים פחות מכוכבים, הם יקבלו ביקורת ואפילו עונשים. זכור שהמאמץ שילדים עושים כדי להתכונן למבחן גדול חשוב יותר מהציון שהם מקבלים בפועל.

מה קורה כשילדים מפחדים לא לקבל ציונים טובים?

חשוב לזכור שהפעלת כל כך הרבה לחץ על ילדים עלולה לגרום להם לפחד: מפחדים להיכשל... מפחדים לא לקבל ציונים מושלמים... מפחדים מההשלכות של אי קבלת ציונים טובים... מפחדים לאכזב אותך., של עונש, של ביקורת, של השוואות וכו'.

הלחץ והפחד הזה מייצרים תחושות של חרדה. הילדים האלה דואגים יותר לקבל ציונים טובים מאשר למה שהם באמת לומדים. והלחץ הזה גם גורם לילדים לבעיות של הערכה עצמית, שכן הם מרגישים חוסר ביטחון לגבי עצמם ויכולותיהם. בעיות דימוי עצמי בגיל כה מוקדם עשויות להיות השלכות חמורות על חייהם הבוגרים.

התפקיד שלך כהורה הוא להרהר בנושא ולשאול את עצמך אם אתה הסיבה לכך שילדך כל כך מפחד לא לקבל ציונים טובים או להיכשל.

האם אתה מפעיל יותר מדי לחץ על הילדים שלך? האם אתה מתגמל אותם על המאמצים שלהם למרות שהם לא מקבלים א' ישר? או שאתה מעניש אותם כשהם לא עומדים בציפיות שלך? האם אתה מלמד אותם ללמוד, או פשוט להיות טובים יותר מכולם?

טיפים שימושיים

אף אחד לא צריך להגיד לך שלהיות אמא זו משימה קשה – את כבר מודעת היטב. לכן, אם אתה נוטה ללחוץ על הילדים שלך לגבי הציונים שלהם, זה ללא ספק בגלל שאתה רוצה את הטוב ביותר עבורם. אתה עושה הכי טוב שאתה יכול. אבל הגיע הזמן לשנות את נקודת המבט שלך.

זכרו שרווחתו והצלחתו העתידית של ילדכם תלויים בהרבה מעבר לציונים טובים. אם ילד מקבל א' ישר אבל אין לו זמן לחברים ולהנות, אז הציונים האלה לא יבטיחו עתיד מאושר ומוצלח.

מעתה ואילך, אם ילדיכם מקבלים ציונים נמוכים יותר או נכשלים במבחן, הימנעו מלהתקשות או להיכנע לפחדים שלכם. במקום זאת, שבו איתם ונסו להבין למה זה קרה ומה הם יכולים לעשות אחרת בפעם הבאה. הפגינו תמיכה ללא תנאי כדי שילדיכם ידעו שהם תמיד יכולים לסמוך עליכם .