איך לעזור לילדיכם ללמוד כישורי חיים בסיסיים?

בואו נרשום כמה מכישורי החיים הבסיסיים שילדים יכולים לרכוש בשלב מוקדם
בואו נרשום כמה מכישורי החיים הבסיסיים שילדים יכולים לרכוש בשלב מוקדם.
עלינו לשים לב למה שאנו מכנים כישורי חיים בסיסיים לילדים – משימות שנעות בין לדעת איך לעשות כביסה לדעת איך לדבר עם זרים. אלה חשובים מאוד להצלחתו העתידית של כל ילד.

כולנו שמענו או קראנו סיפורים על החשיבות של מה שאנו מכנים כישורי חיים בסיסיים. אלו הכישורים שילדים צריכים לרכוש כשהם צעירים ולפני שהם עוזבים את הבית.

הורים נוטים למקד את חינוך ילדיהם בבית הספר ולאחר מכן בתיכון. הם עוזרים לילדים בכל דרך שהם יכולים להצליח בלימודים, והם שמחים לדעת שהם קיבלו ציונים טובים. הם יודעים שבדרך זו הם יוכלו להיכנס לאוניברסיטה טובה. עם זאת, זה לא מספיק.

בואו נרשום כמה מכישורי החיים הבסיסיים שילדים יכולים לרכוש בשלב מוקדם. ללא מיומנויות בסיסיות אלו, אפילו המבוגר המוכשר ביותר יהיה בעמדת נחיתות בחברה, הן במקום העבודה והן בחיים בכלל.

כישורי חיים בסיסיים לילדים ללמוד בשלב מוקדם

הבנת כסף

אחד הדברים החשובים ביותר שהורים צריכים ללמד את ילדם הוא כיצד לחסוך כסף. זה יעזור להם מאוד בחייהם העתידיים. זה כולל הבנה מה נדרש כדי לנהל כסף והכרת דרכים אחראיות לניהול חובות והשקעה ביעדים עתידיים.

הורים יכולים להתחיל ללמד את ילדיהם על כסף ברגע שהם יכולים לדבר. לדבר איתם על כסף הוכח כאחת הדרכים החשובות ביותר לעזור להם להבין אותו.

כשהם קצת יותר גדולים, לתת להם לטפל בכסף בעצמם מספק חינוך מעשי. זה גם עוזר להם להבין איך זה עובד. זה גם יכול להראות להם איך לחסוך כדי לקנות משהו ספציפי.

לומדים לבשל

מחקרים מראים שאנשים שמבשלים בבית אוכלים לעתים קרובות יותר בריא וצורכים פחות קלוריות מאלה שמבשלים פחות. לכן, ללמד ילדים לבשל פירושו שאתה תעזור להם לקבל תזונה בריאה יותר בעתיד.

בנוסף לכך, ארוחות ביתיות כמעט תמיד זולות יותר ממזון מעובד או נוחות. מבוגרים שיודעים לבשל מסוגלים גם לשמור על תקציב האוכל שלהם בשליטה. הצעד הראשון להפיכת הילדים בנוח במטבח הוא לוודא שיש להם כלים בטוחים וקלים לשימוש.

להיות עצמאי

החברות של היום מתלוננות שהרבה בוגרים חדשים, כשהם מתחילים לעבוד, צריכים הנחיות ספציפיות לכל דבר. הם זקוקים לעזרה אפילו במשימות הפשוטות ביותר. רוב הבוגרים הללו גדלו בבתים שבהם הוריהם תמכו בהם לאורך כל חייהם. עם זאת, הוריהם טיפלו בכל משימה.

כישורי חיים בסיסיים נוספים לילדים
כישורי חיים בסיסיים נוספים לילדים.

מעורבות הורים בתחומים אלה מועילה כמובן במידה מסוימת. עם זאת, לאפשר לילדים לחוות איזושהי עצמאות, ובעיקר לתת להם לגלות כמה דברים בעצמם, יטיב עם ההערכה העצמית שלהם. הם יתחילו לפתח גישה חיובית ויראו שהם מסוגלים לעשות הרבה עבור עצמם.

לדעת לדבר עם זרים

ילדינו יפגשו זרים רבים במהלך חייהם: מורים, פקחים, בעלי בית, חנוונים, עמיתים לעבודה, אם להזכיר רק כמה.

הם חייבים לדעת איך להתייחס לאנשים האלה, איך לתקשר איתם ואולי אפילו איך להגן על עצמם, במידת הצורך. ברור שיש כאן גבול דק. עם זאת, אם לא יעודדו ילדים לדבר עם אנשים שהם לא מכירים היטב, כישורי התקשורת שלהם יושפעו. להורים יש נטייה לא מועילה לדבר לעתים קרובות בשם ילדם.

לומדים איך לנהל זמן באופן עצמאי

ישנם מבוגרים רבים שצריכים ללמוד כיצד לנהל את הזמן שלהם. ככל שילדים יבינו וילמדו כיצד לנהל את הזמן שלהם בעצמם, כך הם יצליחו בעתיד כמבוגרים.

ניהול הזמן הוא מיומנות חיים שילדים צריכים ללמוד לעתיד. הם יזדקקו לזה כדי לנהל את כל המשימות שלהם בלוח זמנים עמוס במכללה, ובעתיד לתעדף משימות ופרויקטים שונים בעבודה.

כישורי חיים בסיסיים נוספים לילדים

לדעת איך לעשות כביסה

עבור (רוב) המבוגרים, כביסה נראית כמו משימה טבעית מאוד, אבל לימוד הכביסה דורש למעשה הדרכה מסוימת. חשוב שילדינו יבינו כיצד להשתמש במכונת כביסה ולהבין את ההבדלים בין מכונת כביסה למייבש, למשל.

לומדים לנקות ולתחזק בית

אחת הדרכים הטובות ביותר ללמד ילדים כיצד לנקות ולטפל בבית היא ללמד אותם ולעשות להם הרגל לבצע את מטלות הבית. לא משנה כמה נגיד להם למה חשוב לשמור על ניקיון הבית, עד שהם לא יראו בעצמם איך זה נעשה הם לא יבינו את חשיבותו.

זה יהיה מכריע בעתיד, כאשר ילד גדול יותר ואולי יחלוק דירה או יש לו בן זוג. זה לא רק עניין של ללמוד איך לנקות כיור או לקרצף רצפה; המשימות הללו למעשה מכינות אותן להצליח בעתיד.

דואגים לחפצים שלהם ומאורגנים

כולנו יודעים שלהיות מאורגן, והכל במקום הנכון, יכולים לגרום לאנשים להצליח יותר בביצוע העבודה היומיומית שלהם. חלק מהילדים והמבוגרים מתגלים כמאורגנים באופן טבעי, אבל למי שלא, ההורים שלהם יכולים לעזור.

לדוגמה, אתה יכול ללמד אותם כיצד ליצור רשימות ביקורת, וכיצד ליצור מקום לצעצועים או לעבודות בית ספר באמצעות מדפים או מיכלים. אתה יכול ללמד אותם ליצור שגרות, כגון ללבוש את הבגדים ולהכין את התרמיל שלהם לבית הספר בלילה הקודם.

למרות שניתן ללמוד חלק מכישורי החיים הבסיסיים הללו לילדים בבית הספר, כמו ניהול זמנם או שיעורי בישול, רבים מהם זקוקים לעידוד ותמיכה מההורים.