7 עובדות מעניינות על גירוי מוקדם

כאן תמצאו כמה עובדות מעניינות על גירוי מוקדם ופעילויות להשתעשע עם תינוקכם
כאן תמצאו כמה עובדות מעניינות על גירוי מוקדם ופעילויות להשתעשע עם תינוקכם.
כאן תמצאו כמה עובדות מעניינות על גירוי מוקדם ופעילויות להשתעשע עם תינוקכם.

גירוי מוקדם עוזר לילדים להתפתח בצורה נכונה ומהירה יותר. בנוסף להשפעה על המודעות החושית שלהם, לפעילויות אלו יש גם השפעות חיוביות על הכישורים הקוגניטיביים, החברתיים והמוטוריים שלהם. זו סיבה מספקת לנצל את הגירוי המוקדם במהלך שנות חייהם הראשונות של הילדים.

"בכל פעם שהורה מדבר עם ילד צעיר, זה מעורר משהו בילד; זה גירוי לילד. זה יוצר קשרים מוחיים."

אם אתה רוצה לשפר את טווח הקשב, הזיכרון, הסקרנות והתפתחות מערכת העצבים של תינוקך, הגיע הזמן לגירוי מוקדם. כמה שיותר מהר, כך ייטב, ככל שהתינוק שלך יהיה רגיש יותר וקלוט יותר בפעילויות שניכם.

דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים גירוי מוקדם

 1. הגדר את הסצנה כך שלא יהיו הסחות דעת מיותרות. כבה את הטלוויזיה, בלי מוזיקה, בלי טלפונים סלולריים. הסביבה שלהם משפיעה על תגובותיהם לגירויים.
 2. ודא שלתינוק שלך נוח לפני שתתחיל בפעילויות. למשל, החליפו להם חיתול, האכילו אותם, ודאו שהם ישנו טוב והלבשו אותם בבגדים נוחים המאפשרים להם לנוע בחופשיות.
 3. תביא את עצמך לרמה שלהם. האינטראקציה בינך לבין תינוקך היא המפתח להצלחת התהליך.
 4. קבעו שגרה מאורגנת כך שהגוף והנפש שלהם יהיו מודעים לגירויים. כשיגיע הזמן להתחיל, הסקרנות שלהם תגבר.
 5. חיוני לעבוד על התפיסה החושית שלהם. המוח שלנו משתמש בזה כדי לפתח פלסטיות ושפע של קשרים עצביים, הנחוצים לרכישת יכולות ומיומנויות חדשות.
 6. גירוי מוקדם צריך לכלול חיבה. ילד שמטופל היטב וזוכה לתשומת לב ואהבה, יהפוך למבוגר בריא ומאוזן רגשית ובעל כישורים חברתיים טובים.
 7. לילדים יש נכונות טבעית ללמוד מרגע לידתם. הם יכולים ליצור קשרים עצביים ארוכי טווח במהלך שלוש השנים הראשונות לחייהם.

כיצד להתחיל גירוי מוקדם

כעת אתה מבין את החשיבות של גירוי מוקדם לילדות ובבגרות של תינוקך
כעת אתה מבין את החשיבות של גירוי מוקדם לילדות ובבגרות של תינוקך.

גילויי חיבה, שירים, שיחות, מגע פיזי והצעת חיקוי הם אסטרטגיות חיוניות כדי לעזור לילדך להיות מוכן ללמוד.

 • תן לתינוק שלך עיסוי. מגע ידיה של אמא עושה פלאים בילד. זה חיבור ושפה בין שניכם. זה גם מגרה את המערכת האימונולוגית שלהם, את התפתחות השרירים שלהם ואת הורמוני הגדילה.
 • קרא ספרים עם תמונות. כשאתה קורא להם סיפורים, הקפד לבטא כראוי ולתת להם לראות איך אתה מבטא מילים. כמו כן, כשהם לומדים לדבר, שאל אותם שאלות מילוליות, ולאחר מכן היפותטיות, על הסיפור.
 • להפעיל את הזיכרון שלהם. לקטנטנים, הראו להם חפץ, הסתירו אותו ובקשו מהם למצוא אותו. בהמשך, תוכל להקשות על ידי כך שתעזור להם לשנן מספר תמונות, מילים או צלילים.
 • דבר איתם, שיר להם שירים. חלק מהותי בגירוי מוקדם הוא התפתחות השפה. כדי לעבוד על זה, דבר עם התינוק שלך, כל הזמן. שמות לדברים, לחקות צלילים, ללמד אותם חרוזים ושירים. נסח מילים בצורה מוגזמת כדי שיוכלו לחקות את תנועות הפה שלך.
 • שחקו איתם משחקים דידקטיים. כיף עם מטרה היא נהדרת לעודד את היכולות והיכולות של תינוקך. כיום, קל יותר למצוא משחקים בעלי ערך חינוכי.
 • היו מודעים לפעילות הגופנית שלהם. מהרגע שהם נולדים, אתה צריך לעזור לתינוק שלך להתאמן. זה לא רק יהפוך אותם לחזקים יותר, אלא זה גם מעודד קשרים עצביים חדשים וחזקים יותר.

אחרון חביב...

כעת אתה מבין את החשיבות של גירוי מוקדם לילדות ובבגרות של תינוקך. במהלך שנות חייהם הראשונות, אתה יכול ללמד אותם מיומנויות שהם ישמרו לנצח. הם יהפכו למבוגרים יותר פרודוקטיביים ובעלי יכולת. אז למה אתה מחכה?

פופולריים