איך לדבר עם הבת שלך על מחזור?

איך לדבר עם בתך על הווסת
איך לדבר עם בתך על הווסת.
מחזור הוא חלק טבעי מחייה של כל אישה. כאשר בתך מקבלת מחזור ראשון, חשוב להתייחס לנושא בפתיחות ובכנות. אחרת, היא עלולה להרגיש לא בנוח או אפילו נבוכה.

אנשים רבים חשים מידה מסוימת של מבוכה כאשר מדברים על מחזור עם בנותיהם. אך בכך, הם אינם מבינים שהדרך בה אנו מתייחסים לנושאים מסוימים יכולה להשפיע על האופן שבו ילדינו רואים אותם וחווים אותם. מסיבה זו, אם כאמא או אבא את מרגישה מסורבלת כשאת מדברת עם בתך על מחזור, גם היא תרגיש מסורבלת, ואולי אפילו תראה בזה נושא טאבו.

עם זאת, אנו מציעים לדבר בפתיחות על הווסת על מנת להפוך את ההתבגרות לחוויה חיובית יותר. יתרה מכך, עדיף להציע מידע בהדרגה אפילו מילדות על מנת להתמודד עם הנושא בצורה טבעית יותר .

איך לדבר עם בתך על הווסת

איך את מדברת על היום של בתך בבית הספר? או על שן שנשרה? בטח בצורה מאוד פתוחה וסתמית, נכון? אל תיתפסי לשאול את עצמך מהי הדרך הטובה ביותר להעלות את נושא המחזור או באילו מילים כדאי להשתמש. במקום זאת, דבר על זה באופן טבעי בדיוק כמו שאתה מדבר על כל נושא אחר.

קבלת מחזור היא לא מחלה, וגם לא משהו שבתך צריכה להרגיש בו מבוכה. אז אין סיבה לעשות מזה עניין גדול. זה רק עוד נושא שיחה אחד.

החשיבות של שיחה עם בתך על מחזור

מחזור הוא חלק מהחיים והבריאות של כל אישה. לכן, חשוב שבתך תרגיש מספיק בנוח לדבר על זה, לשאול שאלות ולהביע דאגות.

מה גם שלמרות שרק לנשים יש מחזור, זה לא אומר שהנושא נוגע רק לנשים. טוב גם לאבות להשתתף בחינוך בנותיהם בכל הנוגע למחזור. כך, הבנות שלהן לא ירגישו שהמחזור שלהן הוא משהו שהם יכולים לדבר עליו רק עם נשים אחרות.

חשוב לאמהות ולאבות לקבל מידע על כל היבט של הווסת. הסיבה לכך היא שכל אדם הוא שונה, כלומר גם המחזור של כל אישה שונה. המחזור החודשי של האישה יכול לגרום למספר שינויים ברמה הפיזית והרגשית ומשפיע על כל אדם באופן ייחודי.

שינויים פיזיים ורגשיים

הווסת היא חלק מהתבגרות ובאה יד ביד עם שינויים פיזיים ורגשיים גדולים. הבת שלך תהפוך מילדה להיות אישה. קבלת המחזור תיצור שינויים הורמונליים קבועים במהלך כל מחזור. וכתוצאה מכך, היא עלולה להרגיש מעט המומה מההתפתחות שלה ושינויים במצב הרוח.

שוחח עם בתך על הווסת והאפשרות לכאבים ואי נוחות במהלך המחזור שלה
שוחח עם בתך על הווסת והאפשרות לכאבים ואי נוחות במהלך המחזור שלה.

בשלב זה, מתבגרים רגישים במיוחד בכל הנוגע להערות של אחרים על גופם. זה יכול להיות מאוד מסובך עבורם להרגיש בנוח עם הצורה החדשה שהגוף שלהם מקבל. לכן, חיזוק ההערכה העצמית שלהם הוא המפתח כאשר גופם ואישיותם מתפתחים והם לומדים להתמודד עם הרגשות שלהם.

יחד עם זאת, הקפד לא להתעלם מהכעס או העצב שבתך מרגישה על ההערות שאנשים אחרים מעירים לה. הערות כמו "זה חייב להיות הזמן שלך בחודש" עשויות להחמיר את מצב הרוח שלה אפילו יותר ממה שהיה קודם. אז הקפד להקשיב לה ולהזדהות.

מידע על מחזור לבתך

לבתך בטוח יהיו מספר שאלות בנוגע למחזור. אז אתה יכול להשתמש במידע הבא כדי לעזור להפיג כל ספק וחשש.

תדירות

נשים צריכות לקבל מחזור פעם בחודש, אם כי זה נכון שהמחזורים הראשונים של מתבגר עלולים להיות קצת לא סדירים. בממוצע, נשים מקבלות מחזור בין 3 ל-6 ימים מתוך מחזור של 28 ימים. למרות שזה יכול להשתנות ולהימשך עד שבוע. אם המחזור של אישה נמשך פחות מ-21 יום, או יותר מ-35, אז עדיף להתייעץ עם גינקולוג.

עוקב אחרי

חשוב גם לדבר עם בתך לעתים קרובות על החשיבות של מעקב אחר המחזור שלה. למעשה, יש אפילו אפליקציות לסמארטפון שיכולות לעזור לה ליצור תיעוד אישי של נתוני הווסת שלה.

כך יהיה לה מושג טוב יותר מתי המחזור מגיע וכמה זמן הוא נמשך בדרך כלל. יתרה מכך, יהיה לה יותר ידע לגבי מידת הכבד של הזרימה שלה.

מוצרים

טמפונים או רפידות? אלו הן האפשרויות הפופולריות ביותר בכל הנוגע להיגיינה נשית בתקופת האישה. בעת הבחירה, הבת שלך צריכה לזכור מהי רמת הקליטה שהיא צריכה. היא יכולה גם לשקול חלופות אחרות, כמו רפידות בד וכוסות מחזור, שהן יותר היגייניות, חסכוניות ואקולוגיות.

האם המחזור כואב?

התקשורת נוטה להפיץ חזון מאוד מסתורי וסטריאוטיפי לגבי הווסת. אבל העובדה היא שרבים כן חווים כאבי מחזור. שוחח עם בתך על הווסת והאפשרות לכאבים ואי נוחות במהלך המחזור שלה. כך היא לא תיבהל במקרה שהמחזור אכן כואב.