איך לארגן את השגרה שלנו ואת העבודה בבית הספר במהלך הנעילה?

חשוב לקבוע לוח זמנים ולארגן את השגרה שלנו מיום ליום
חשוב לקבוע לוח זמנים ולארגן את השגרה שלנו מיום ליום.
במצב המגיפה הנוכחי חיוני שנארגן את השגרה שלנו. ילדים ובני נוער צריכים לחלק את המשימות הלימודיות שלהם באופן שווה לאורך השבוע על מנת שיימנעו מהצטברות דברים ומהכאוס שנוצר. הרעיונות האלה יעזרו לך לארגן דברים כך שיהיה לך זמן לכל דבר.

בגלל הכליאה הנוכחית בבית במדינות רבות, כחלק מהצעדים לבלימת מגיפת הקורונה, רוב הילדים אינם הולכים כיום לבית הספר. כהורים, עלינו לארגן את השגרה שלנו ושלהם כדי למנוע כאוס בבית.

כרגע, כהורים, יש לנו באמת מלא ידיים. בנוסף לעבודה מרחוק (כאשר רלוונטי) ועבודות בית, עלינו גם לשמש כמורים עבור ילדינו כדי שלא יאבדו את הקצב של עבודת בית הספר שלהם.

כל זה אומר הרבה עבודה לכולנו, והעיקר עכשיו הוא שנתכנן היטב את הזמן שלנו. כיצד נוכל לארגן את השגרה שלנו כדי למנוע כאוס? הנה כמה רעיונות.

איך נוכל לארגן את השגרה שלנו?

בהתחשב במצב הקשה הזה שאנחנו חיים בו, מומלץ לתכנן כל יום שאנחנו הולכים להיות בבית. עלינו לקבוע שגרות שיעזרו לכולנו להרגיש בטוחים יותר ויקלו על הילדים להסתגל לשינויים הללו. הנה כמה עצות שיעזרו לך להתארגן:

  • צור לוח זמנים לשגרה שלך.
  • ערכו את לוח הזמנים יחד עם ילדיכם; הם יכולים גם להשתתף ולקבל החלטות איתנו.
  • אפשר להכין את לוח הזמנים הזה על פיסת נייר או כרטיס ולתת לילדים לקשט אותו כדי שיהיה צבעוני ומהנה.
  • מקם אותו במקום גלוי כך שכולם יוכלו לראות אותו.
  • אתה יכול לארגן דברים על בסיס יומי ולבחור את כל הפעילויות השונות, תלוי כמה אתה רוצה.
  • התאם אישית את לוח הזמנים בהתאם לשגרה המשפחתית: זמני קימה, אכילה, רחצה וכו'.

רעיונות שיעזרו לארגן את השגרה שלנו

להעלות את הילדים למיטה בשעה סבירה

העובדה שאין בית ספר לא אומרת שילדים מבלים את כל הבוקר במיטה ואז הולכים לישון מאוחר מאוד. חשוב לשמור על לוח הזמנים שהיה להם לפני תחילת הנעילה. כך, כשהם יצטרכו לחזור לבית הספר, לא יהיה להם כל כך קשה לקום שוב מוקדם.

שמרו על אותם כללים כמו קודם

נכון שכולנו מבלים יותר זמן בבית ביחד. סביר להניח שכבר עברת תקופות לחוצות, וייתכן שעדיין צפויים עוד.

עם זאת, חשוב להבהיר אילו כללים צריכים לשלוט בחיי היום-יום שלנו בבית, כדי שיהיה ברור לילדים מה הם יכולים ומה לא. למשל, אין שימוש מופרז במכשירים אלקטרוניים מדי יום - עלינו להגביל זאת.

בדוק את העבודה בבית הספר וללמוד יחד

רוב ההורים יקבלו כמה הנחיות מהמורים של ילדיהם שיפעלו עליהם בבית ולעבוד עליהם יחד. זה עשוי להיות חומר לעבודה או אתרי אינטרנט לשימוש כדי למצוא את מה שהילדים צריכים ללמוד, כדי להמשיך ללמוד.

כיצד נוכל לארגן את השגרה שלנו כדי למנוע כאוס
כיצד נוכל לארגן את השגרה שלנו כדי למנוע כאוס?

הקדישו זמן מדי יום לשבת עם ילדיכם ולעזור להם ללמוד ולעיין בחומר שלהם כדי שלא יפגרו בעבודתם בבית הספר.

הקדימו זמנים לקריאה

בהתאם לרמת ההשכלה של הילדים שלך, אתה יכול לספק להם כמה ספרים מעניינים, ובמקרה של ילדים צעירים יותר, אתה יכול לקרוא להם בעצמך.

אם ילדכם רק מתחיל ללמוד לקרוא, בקש ממנו להתאמן בקריאת סיפורים פשוטים המותאמים לרמתו.

זמן למלאכת יד וניסויים

מלאכת יד וניסויים, מלבד היותם מהנים באמת, גם יעודדו את היצירתיות שלהם. לכן חשוב להקדיש כל יום קצת זמן לפעילויות אלו.

אתה יכול לחפש רעיונות באינטרנט - יש אלפי כאלה. רק דאגו לבחור כאלה המותאמים לגיל ילדכם. אנו בטוחים שגם לך וגם לילדים שלך יהיה כיף גדול לעשות אותם!

זמן לשחק

חשוב שנשחק עם הילדים שלנו, מכיוון שהם עדיין לא יכולים לשחק עם החברים שלהם. בלו איתם זמן במשחקי לוח או כל משחק אחר שיש להם בחדר. יהיה לך זמן נהדר!

צפייה בסרטים או סרטונים

זה גם רעיון מצוין לקיים מדי פעם סשן סרט ביתי. יש הרבה סרטים יפים שמעבירים ערכים חיוביים באמת לילדים. בימי הכליאה בבית יש זמן לכל דבר, וזו עוד פעילות נהדרת לעשות כמשפחה.

כל הפעילויות הללו לא חייבות להתבצע באותו היום. חשוב לקבוע לוח זמנים ולארגן את השגרה שלנו מיום ליום. הילדים שלכם יכולים לעזור לכם ואתם יכולים לחלק את הפעילויות לאורך השבוע, ולהסכים מתי לעשות אותן. כמובן שצריך להקדיש זמן לעבודה בבית הספר כל יום, כאילו הם עדיין הולכים לבית הספר.

בתקופה זו של סגר, חשוב שנארגן את השגרה שלנו ונתכנן דברים היטב כדי שלא יהיו לנו חיי משפחה כאוטיים. כך כולם יהיו מוכנים לעבוד יחד ולצאת מחוזקים מהזמן הזה.

פופולריים